Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztáshoz kell az 5...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztáshoz kell az 5 év élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés
Néhány hónap híjján van meg az 5 év
2012. márc. 29. 12:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejelentkezve, nem tudja bizonyítani, hogy ott lakott. Szomszédok - az nem számít! Ő oda tartozik, ahova be van jelentve, kivághatod magad azzal, hogy csak sokat járt hozzád. Akár albérletben is lakhatott volna nálad, akkor meg mi van? Az albérlet sosem lesz a tiéd, bármeddig fizeted a költségei egy részét, nem?
2012. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ma 13:35


A kérdező azt írta, hogy együtt vették, egy szóval sem említette, hogy csak az ő pénze van benne


Ha közösen vették közös pénzből akkor meg kéne osztani, ha csak az ő pénzén akkor érthető, hogy nem adja.

De ezt a bíróságon úgy is eldöntik, majd a bíróság lekéri, hogy az 5 év alatt ki mennyit kereset, csak úgy senkit sem lehet kisemmizni.

2012. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Pár részlet felmerül azért.

Közös bankszámla volt -e?

Ha közös bankszámla volt, akkor követhetetlenek azok a tranzakciók, amik a közös pénzből történtek, mert nem lehet megmondani, kinek a pénzét költötték, és kiéből vettek ingatlant. Ilyen esetben a törvény akkor is az élettársnak kedvez, ha az semmit sem adott bele az ingatlanba, hiszen a tranzakció nem lekövethető, ilyenkor megállapíthatják a közös vagyon alapú osztozkodást kereset alapján.


Ha külön bankszámla volt, melyikről utalták át az ingatlanok vételárát?

Van -e bizonyíték arra, hogy az élettárs pénzt utalt át arra a számlára, amelyikről a fizetés történt, esetleg mindkét számláról utaltak?

Ha az élettárs "készült", azaz történtek utalások egyik számláról a másikra, akkor ez sem lekövethető helyzet, azaz nem lehet megmondani, hogy kinek a pénze mire lett felhasználva.


Ezek a helyzetek mind a megosztásnak kedveznek, arra kihegyezve, hogy ne lehessen kisemmizni a másikat akkor sem, ha már megromlott a viszony. Viszont nem veszi figyelembe az ügyeskedést, ha valaki más pénzével akar trükközni, vagy saját nem létező kiadást akar bizonyítani.

2012. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Csak annyit, hogy én szeretnék osztozkodni, ő nem, akinek semmi nincs a nevén, nincs bankszámlája, minden az én számlámról történt. De én szeretném visszakapni azt a pénzt amit az évek alatt én is beletettem,ami kevesebb mint amit ő tett, de úgy gondolom ahhoz, hogy új életet kezdjünk a gyerekeünkkel szükségem van arra a pénzre. Nem kellene, én nem bírom ezeket a dolgokat, de van egy gyerek,akiről dondoskodnom kell. Ráadásul mivel több mindenről van szó, feleősséggel én tartozom mindenért, pl. a fizetésem felét elveszik mert inkasszózták a számlámat. Én ezt nem kapom vissza senkitől.
2012. márc. 29. 14:18
 15/21 anonim ***** válasza:
Tehát hiteled van, amit tőled vonnak, és minden a te neveden fut?
2012. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Az illeték nem lett befizetve, azt vonják. De minden az én nevemen van.
2012. márc. 29. 14:31
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Nőként mondom: a gyerek nem lehet indok arra, hogy többel akarj kiszállni egy kapcsolatból mint amennyit hozzá tettél. Ezt tanulja majd el a gyereked?
2012. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De nem értitek, hogy nem azt akarom???? Azt a pénzt akarom, amit én raktam bele nem többet. Köszönöm a válaszokat. A rossz indulatot meg legfőképp.
2012. márc. 29. 14:38
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha minden a te neveden van, akkor fizesd ki az illetéket, majd utána add el a házat, és megvan a pénz. Hol itt a probléma?
2012. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A 14.es hozzászólásodat úgy értelmeztem, hogy mimvel nálad marad a gyerek, ezért neked több jár. Ha nem így gondolod, elnézést.


Ha csak és kizárólag csak a te neveden vannak az ingatlanok, neki haszonélvezeti joga sincs, akkor add el az ingatlanokat, fizesd ki a tartozást a többit pedig osszátok el a "befizetések" arányában.

2012. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!