Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben lévő feleségemnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pezsgő kérdése:

Válófélben lévő feleségemnek jogában áll úgy ingóságokat elvinni válás előtt közös otthonunkból, hogy előzőleg nem osztottuk fel ingóságainkat egymás között?

Figyelt kérdés
Feleségemmel válás előtt állunk, de sajnos nem tudunk szinte semmiben közös nevezőre jutni, a megbeszélteket sorra felrúgja. Az ingóságok elosztásában is megegyeztünk már, de utólag ezzel sem ért egyet, pedig ezt már le is írtuk, már csak az aláírásunk hiányzott. Új felosztást akart, ami nekem nem volt szinpatikus, így megígérte, a napokban kipakoltatja az egész házat,úgy, hogy én ott sem vagyok, majd néhány tanúval igazolná, hogy az őket megillető tárgyakat vitték el, melyek ráadásul házasságunk időszakából származnak. Van joga ehhez? Még a szüleitől nekem ajándékba adott értékeket is viheti?

2012. márc. 29. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vihet el semmit,amíg a Bíróság nem hoz erről ítéletet!

A tanúk honnan tudnák igazolni,hogy amit elvitet,azok a dolgok őt illetik? Ha rokon,akkor már nem is lehet tanú,idegen pedig nem tudhatja. Hacsak nem akarnak hamis tanuzásért büntetést kapni.

2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Több elfogulatlan tanu elött készits leltárt az ingóságokról - szomszédok, vagy más nem rokon és nem haver - akik a leltárt utána aláirják. Ezzel tudod igazolni, hogy mi volt a lakásban, ha ebböl eltünik valami, akkor azt követelheted a feleségeden. Ha nem adja vissza, akkor az lopásnak minösül.


Csak a vagyonmegosztás UTÀN viheti el azt, amit neki itéltek.


Amit meg bármelyikötök ajándékba kapott, az magántulajdon, nem tartozik a közös vagyonba.

2012. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még az elözö megegyézésröl irt papirt is tartsd meg, mert abban is sok minden benne van, hogy mit akartatok elosztani.
2012. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem, természetesen nem teheti meg!
2012. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem teheti meg

akár rendőrt is lehetne hívni

vagy feljelentést tenni lopás miatt

attól hogy tulajdonközösség van ő még nem viheti el azokat a vagyontárgyakat


nem nem

ne hagyd magad

2012. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
25%
Nem szeretnék vitába szállni,de,ha közös miért nem vihetné el?Hisz te magad írod közös vagyon?Neked mennyivel van több jogod mint neki használni stb a tárgyakat? Csak egy pl én esetem férjemmel váló félben vagyunk közös ingó,ingatlan stb én elhagytam házat ott hagyva mindent, kivétel a 2 gyerek meg néhány ruhát.Miután kellett volna néhány dolog (gyerekek játéka személyes holmi stb...)egyeztettem ügyvédemmel akár teherautóra pakolhatom a holmit,írjam le egy papírra ezt és ezt ekkor el vittem és kész.Saját tulajdonú lakásomba csak úgy tudtam bemenni(mert ő lecserélte a zárat,hogy berúgtam az ajtót rendőr jelenlétében és mind ezt jogosan!!!Ugyan olyan jogai vannak mint neked!! Persze csak akkor,ha minden közös.
2012. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!