Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Válás? Maradjak? Azok segítségét kérném, akik hasonló cipőben járnak.

Figyelt kérdés
A férjemmel 3 éve vagyunk házasok, van egy 2 éves kisfiúnk.Ő az életünk.A viszonyunk a férjemmel eléggé megromlott,a legapróbb dolgon is hatalmasakat vitázunk. A mai veszekedésünk után azt kezdem érezni,hogy talán nem kellene még tovább mérgesíteni ezt a helyzetet,elválok.DE!A lakás a férjem nevén van, és egy nagy cégnél a második ember hatalmas fizetéssel, ellenben az én (jelenleg gyesen) nevetséges közalkalmazotti fizetésemmel.Milyen esélyeim vannak arra, hogy a gyereket nekem ítéljék? Csak albérletbe tudnék menni, nem kell a férjemtől semmi - és akkor láthatja a kicsinket, amikor akarja, de engem ne alázzon meg többet.("ez a lakás az enyém... te egy senki vagy..."stb.)Nem fényezem magam,nem csak a férjem hibája, hogy ide jutottunk, de ez így tarthatatlan.Maradjak a gyerek érdekében?Anyukámék nagyon messze laknak,oda sem tudok menni.A fiúnkat imádjuk,tudom ő is, de mivel ő állandóan dolgozik, én vagyok vele.Apáé a fürdetés, és itt kimerült a nevelése.Tudom,hogy fáradt,én nem is várok el tőle semmit,ő keresi a pénzt,én adom a lelki hátteret.Ill.adnám, de így nem lehet.Vélemény?

2012. márc. 31. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy nagyon nehéz helyzet. Én azt gondolom, hogy a férjed olyat mondott neked, hogy a lakás az övé és te egy senki vagy, akkor egy percig se gondolkozz. Nem szívesen szólok bele mások életébe, de az a véleményem,hogy azonnal el kellene válnod. A gyerek érdekében ne maradj, mert tönkremész benne és a gyereknek sem jó a folyamatos veszekedés. Akárhogy is, de próbálj meg szabadulni. Fontolj meg minden lépést, állj szépen talpra, menni fog. Én nagyon drukkolok.
2012. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
szerintem nő van a dologban,ha ilyeneket vág a fejedhez nem érdemes a gyerek mögé bujni hogy csak miatta! neki is a nyugi lenne a legjobb mielőbb,mert később ő lessz a legnagyobb vesztese ennek a csatának!
2012. márc. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne ítélnék neked a gyereket, ha albérletben is laksz? A közalkalmazotti fizetésed meg kiegészülhet a jól kereső férjed gyerektartásával. A helyedben azt tenném, hogy gyűjtenék egy kis pénzt mutyiban, hogy amikor elköltözöl, ne legyél nagy szarban. Ha összejött egy bizonyos összeg, kb 100 ezer ft, lelépnék,és beadnám a válókeresetet. Igaza van annak a válaszolónak, hogy a gyerek miatt nem érdemes szenvedni. Soha nem fogja megköszönni, hogy tönkre tetted az életedet miatta, és arról nem is beszélve, hogy nem veszekedésben és egy ideges anyával kell felnőnie.
2012. márc. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy neked fogják itélni a gyereket! Apának nem is itélnék,mert ő dolgozik, szerintem. Szóval megitélik a gyerektartást és ennyi. Csak nagyon ritkán itélik az apáknak a gyereket,ha pl az anya alkoholista,agy veri a gyereket,nem gondozza stb. Szóval abban biztos lehetsz,hogy nálad lesz. Szerintem várj még egy kicsit,csendben várd a fejleményeket, majd dönts és költözzetek el.
2012. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak gyerek miatt ne maradj, pont hogy az ő érdekében ne, hidd el én ilyen családban nőttem fel, és pokolra kívánom az összeset.
2012. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen családban nőttem fel, haragszom anyámra, hogy nem vált el gyerekkorunkban nem tudok egy férfiben sem bízni, önbecsülésem is nulla, mert végignéztem ahogy anyám szenved, apám szenved, régen azt hittem ez a normális, hogy megházasodva már nem is szeretik egymást az emberek, azt hittem ez egy kőbe vésett igazság!!

és ma én is tűrö, mint anya egy zsarnok férfinek (a megtanult viselkedésmintát észérvek ellenére sem lehet levetkőzni)és kapcsolatfüggő vagyok, aki nem tud kilépni, meg sorolhatnám.

Anya meg azt mondja, hogy anno pszichológus mondta neki, hogy a gyerekek érdekében ne váljon!!!

hát pont a gyerek érdekében kellett volna, hogy megtanulja, milyen egy öntudatos nő! hogyan kell boldognak lenni, szenvedés tűrés helyett!

2012. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hasonló helyzetben voltam mint te.Én maradtam...a gyermek 6 éves koráig bírtam,akkor már ő sem volt elég indok ,hogy tovább folytassuk.Amikor kimondtam,hogy vége,hiszen részemről régen vége volt,csak azt vetette a szememre,hogy akkor minek vártam eddig ha így éreztem miért nem léptem előbb.Így utólag azt hiszem igaza volt.Semmit nem nyertem azzal,hogy maradtam...csak sok boldogtalan évet.Most lassan 2 éve ennek,elmondhatatlanul nehéz volt,pereskedtünk 1 évig a gyerekért míg végül közösen megállapodtunk,hogy fele-fele időt van nálunk a fiúnk.Mondjuk ő már 8 éves lesz,így kicsit könnyebb mint egy picurral.A sok piszkoskodás után végre meg tudjuk beszélni a gyerek körüli dolgokat.Én azt mondom ne várj,ha úgy érzed készülj fel,gondold át alaposan ,hogy hová,hogyan tovább és merj lépni,mert 1 igaz,a gyereknek sem jó ha boldogtalan családban nő fel.Sajnos ezt is tapasztaltam.Kitartás neked!És még valami.Nem törvényszerű,hogy az anyának ítélik,mert ha az apa is nagyon akarja a gyereket olyan dolgok kerülhetnek elő,amit el sem tud az ember képzelni.Persze ez nem így van ha az apa elengedi a gyereket az anyával.
2012. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Ha fizikailag és mentálisan nem veszélyezteted a gyereket, csak a fizetéskülönbség miatt nem fogják neki ítélni a gyereket, neked sokkal nagyobb esélyed van.

3. Tudom, nem könnyen, de meg tudnátok majd élni sztem a fzóizetésedből.

4. Ha ennyire megaláz a férjem, én mindenképpen válnék... persze miután megpróbáltam vele megbeszélni a dolgot, és akkor sem változik semmi. Én lehet, egyszer még megpróbálnám megbeszélni a dolgot, hogy ez a helyzet tarthatatlan, és az önbecsülésedet a földbe tiporja, ezt meg te nem vagy köteles viselni.


Kb. ennyi lenne a véleményem az üggyel kapcsolatban... és kitartás!

2012. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Válj el, így lesz jó mindkettőtöknek.
2012. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!