Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy nő elköltözik a férjétő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő elköltözik a férjétől a gyerekkel és bírósági úton eltartást kér a gyerek után, mi lehet az oka, hogy válni nem akar?

Figyelt kérdés
Milyen előnyökkel jár az, ha még házas marad? Mi lehet mögötte?
2012. ápr. 23. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet hülyeséget írok, de én úgy tudom ha nem válnak el nem kérhetnek egymástól gyerektartást
2012. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

1.Ha meghalnál, örökölne utánad.

2. Nem akarja, hogy újra megnősülj.

2012. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A külföldön van a férjnek bejelentett munkahelye, akkor még onnan is kapnák a családi pótlékot, ha jól tudom.
2012. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ha elköltözik a gyerekkel, akkkor semmi joga gyerektartást kérni, amig össze vagytök házasodva. Ugyanis te követelheted, hogy akkor lakjanak veled és természetben tartod el a gyerekeket a közös háztartásban.


Ha házasok vagytok, addig minden, amit szereztek (akár te, akár ö, akár közösen), közös vagyonnak számit, ahogy az adóságok is közösek. Az nem igaz, hogy a feleség örököl a férj után, az örökös a gyerek (a közös és esetleg más kapcsolatból származó gyerekek is), ha nincs gyerek, akkor a férj szülei, utána tesvérei, azok gyerekei, stb. A feleség legfeljebb haszonélvezetet kap, ha közös lakás van.

2012. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy azt gondolja, hátrányai származnának a válásból.

Pl. a vagyonmegosztásnál, ha közös tulajdonból költözött el.

Lehet, hogy nem akar elvált státuszba kerülni, mert arról rossz a saját véleménye.


Azt nem tudom, hogy a bíróság gyerektartást megítél e neki így, hogy nem vált el, de igazolja a külön élést.

2012. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán mert a házasság alatt szerzett vagyon közös. Tehát ha te a szétköltözés után veszel egy házat,akkor váláskor az az övé is.

Vagy lehet még újra akarja kezdeni a kapcsolatotokat?

2012. ápr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!