Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisgyerekes elvált anyák!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Snapette kérdése:

Kisgyerekes elvált anyák! Mikor, hogyan mondod el a gyerekednek, ha az apa nem tartja a láthatást?

Figyelt kérdés

Kilenc hónapos volt a lányom, mikor elváltunk, és amúgy sem nagyon ismeri az apját, nemigen járt haza akkor sem. A láthatásban is megállapodtunk, de azóta sem jött egyszer sem, nem is érdeklődött, magyarán, nem érdekli a lánya. Mostani párom sajátjaként szereti, és a lányom is úgy tekint rá, mint apukára, hiszen csak őt ismerte, de nem szeretném eltitkolni előle, hogy van egy biológiai apja, akinek sajnos ő nem volt fontos. A kérdés az, hogy mikor, hogyan lehet ezt lassanként bevezetni számára, hogy úgy nőjön fel, hogy ezt tudja, és mégse jelentsen (nagy) problémát neki. Vannak ötleteim, de...


Elsősorban tapasztalatok érdekelnek, de minden elgondolást köszönök.



2012. máj. 4. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
legyen fénykép róla, mutasd megneki:ő az apukád. Nem kell magyarázni, majd a gyerek fog kérdezni ha elég érett rá.
2012. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idős most a lányod?
2012. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezt egész pici kora óta jó ha tudja,hogy van neki apukája,de az igazi apuka nem a nevelőapa.Kb olyan mint mikor örökbefogadsz egy kicsit.Nekik is az a jó,ha már kicsi koruktól tudják,hogy nem az igazi szüleivel vannak.Mert ez később nem okoz olyan törést.Szóval mutogatsz az apjáról képeket elmeséled neki,a kisgyerek szintjén,hogy ő az apukája..Mesélsz neki róla.Persze az biztos rossz lesz,hogy nem kíváncsi rá,de biztosítsd,hogy nagyon szereted te is és a párod is.


Csecsemő és-kisgyermeknevelő hallgató vagyok,remélem nem írtam nagy hülyeségeket.:)

2012. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most még csak egyéves, tudom, hogy még túl korai, fel sem fogná, miről beszélek, csak előre gondolok-gondolunk a párommal, hogy hogyan is vesszük majd ezt az akadályt. A fénykép jó ötlet, arra is gondoltam, mondhatnám azt is, hogy neki két apukája van, nem tudom, mekkora korban kérdezne rá, hogy miért is. Nem díjazom az "igazi" apuka kifejezést, mert nézetem szerint igazi az, aki ott van, és akként viselkedik, nem az, aki megcsinálta és utána felé se nézett. Az a biológiai, de nem az igazi...
2012. máj. 4. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Jó,bocs,hogy így írtam...
2012. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha még ilyen kicsi, véleményem szerint teljesen felesleges még ezzel a témával foglalkozni. Hogy is érthetné meg, hogy van egy igazi meg egy nem igazi, hiszen most kezdi megismerni a világot, most fedez fel mindent. Még nem értené meg, egyelőre csak neveljétek szeretettel, aztán majd később ha adódik olyan alkalom, akkor magyarázzátok el neki a helyzetet. Addig csak megzavarnátok. Egyelőre sem képet nem mutogatnék a biológiai apjáról, egyáltalán nem hoznám szóba.
2012. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is úgy gondoltam, hogy most, csak pont arra lennék kíváncsi, hogy akinek hasonló tapasztalata van, hogyan kezelte, mikor is következett el az a pillanat, mikor először említette, mi volt a gyerek reakciója. Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.
2012. máj. 7. 21:44
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ha eljön az idő valahogy úgy, hogy ne érezze úgy, hogy olyan felesleges, rossz akit nem lehet szeretni.

MOnd el neki, hogy bár elváltatok s nem keresi de nem azért mert bármiben is hibás lenne( a gyerek) hisz ha ismerné milyen ügyes, mennyire jó vele lenni biztos ő is szeretné, a nevelő apuka is nagyon szereti hisz tudja milyen kedves gyermek s ez nagyon fontos, hisz vannak akiknél nem lehet más szülőt választani s lehet kevésbé jó a viszony de ami választva van az biztos erős szeretet.

2013. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha 9 hónapos volt a kicsi, amikor elváltatok, és most 1 éves, akkor azért szerintem túlzás úgy gondolkodni, hogy "nem tartja a láthatást". Egyáltalán nem biztos, hogy később, amikor a kislány nagyobb lesz, és a láthatásokat valami önálló program keretében tudják megoldani, nem úgy, hogy az apja ott ül nálatok felesleges harmadikként, ne akarna találkozni a gyerekkel.

Azt hiszem, erről a kérdésről mindenek előtt a gyerek apjával kellene beszélned, hiszen a kicsi még tényleg nagyon pici ahhoz, hogy akármit gondoljon róla. A volt férjed viszont már felnőtt, és van egy közös gyereketek. Vele, akár csak elméletben már lehetne arról beszélni, hogy nem akarod kizárni a lányotok életéből, nem fogod őt ellene nevelni. De azt azért joggal várod el, hogy ha majd akarja vele tartani a kapcsolatot, az a gyerek javát szolgálja, és ne zaklassa fel, ne zavarja össze. Pl: ne ígérje, hogy jön, ha pontosan tudja, hogy nem fog jönni, ne ígérjen olyan programot, ajándékot, amiről tudja, hogy nem megvalósítható, ne próbálja ellenetek hangolni a gyereket...stb.

2013. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kilencesnek. Értem, és egyetértek azzal, amit mondasz. A lányom most már lassan két éves (régebb tettem fel a kérdést), és ez idő alatt a volt férjem háromszor látta, mind a három alkalommal úgy, hogy 'épp a városban volt, és beugrott'. Nem tiltottam soha, és nem is szándékozom ellene nevelni, úgymond a kicsit, de akkor is felháborítónak tartom a nemtörődömségét. Nem szeretném a lányomat kitenni annak, hogy egyszer csak megjelenik mondjuk ötéves korában azzal, hogy 'itt van apa', ami akkor is megrázó a gyereknek, ha tudja, hogy van valahol egy valaki, aki névlegesen az apja, de egyre kevésbé látom ezt elkerülhetőnek. Sajnos az a tipusú férfi, aki mindent megígér, és abban a pillanatban komolyan is gondolja, aztán már másnap nem számít. Mindig aszöveg, hogy akkor majd, jön, és akkor majd így meg úgy, aztán nem hallok felőle hónapokon keresztül.
2013. febr. 26. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!