Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyukák, feleségek, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, feleségek, mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

7 éve élek együtt a férjemmel, van egy 5 és egy 2 éves gyerekünk.A férjem dolgozik, én a kicsivel még itthon vagyok.Teljesen kiszolgáltatottnak érzem magam, mert amint megkapom a Gyedet, rögtön leszedi a számlámról, abból fizeti a csekkeket.Aztán ő adagolja nekem a pénzt apránként, én egész nap a gyerekekkel foglalkozom, ellátom a házimunkát, nincs egyetlen szabad órám se, amit egyedül tölthetnék.A férjem a gyereknevelésben annyit segít, hogy este megengedi nekik a fürdővizet.

Néha nagyon megalázóan beszél velem, csúnyán kiabál, ha rosszabbak a gyerekek, ordít velük is.Sajnos én túlzottan is kiszolgálom őket, ugrom minden szavukra, a férjemnek úgy látom ez már természetes, de sajnos a nagyobbik gyerekem is már úgy beszél velem, mintha a cselédje lennék, számon kér, kiabál velem:(

Nekem ez így már nagyon nem jó, maximálisan ellátom a családomat, de velem senki nem foglalkozik, mintha én már csak egy tárgy lennék.

Ezért arra gondoltam, hogy egy hétvégére összeszedem a kis cókmókomat és itt hagyom a gyerekeket az apjukkal, lássuk hogyan boldogulnak, kit fognak egész nap szapulni.

De nem merem megtenni, mert a férjem azzal zsarol, hogy akkor én már vissza nem jöhetek és elveszi tőlem a gyerekeket, mert a bíróságon majd megmondja, hogy el akartam hagyni őket.

Holott én csak azt akarom, hogy ébredjenek rá, hogy nem beszélhetnek úgy velem, mint egy kutyával, bánjanak velem szebben, mert ez nekem nagyon rossz így.

Mit tehetnék?



2012. ápr. 2. 10:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%

menj el dolgozni, ha a pénz a baj és a gyerekedet meg neveld meg, hogy ne így beszéljen veled. Ok, tudom, az apját utánozza.


Ami még baj: legyen időd magadra, a két éves is eljátszhatna már magában és nem kell tökéletes anyát és feleséget alakítanod, legyél önzőbb!! Persze, hogy megszokták a jót! Ha néha nemet mondanál, akkor jobban megbecsülnének.


Engem nem zavar, hogy a férjemtől kérek pénzt, úgyis ad, ha van :) ill. szól, hogy vegyek ki. Ő is szól, hogy mire költ, hogy tisztában legyek, mennyi pénzünk van.

2012. ápr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
16%
egyébként meg mi a jó francot csinálsz egész nap, hogy nincs egy szabad órád magadra??? hektárnyi kert van meg 10 szobás ház? NEM kell minden nap főzni meg takarítani, még ha úgy érzed, akkor sem, legyen "lustanap" is.
2012. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%
Én azonnal elválnék.
2012. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nagyon sajnálom a helyzetedet.Én is voltam hasonlóban és én elhagytam a férjem és elváltam,vagyis folyamatban van a válás.Nálam annyival jobb hogy nem annyira kötegszik válás témában.Sokkal jobban érzem magam mióta elhagytam.Sok erő kellet hozzá de sikerült eljönnöm onnan mert ez így nem élet.Remélem sikerül megoldani a dolgaidat.
2012. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
PiN-kód csere. A gyerek azért utasítgat, mert az apja mintáját követi.
2012. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk arról, h a nagyobb gyerek kapcaként tekint rád, szerinted neked nincs szereped? Lehet, h pont az !önkéntes! önfeláldozásból, meg a kiszolgálásból kéne kicsit visszavenni, és rendeződnének az erőviszonyok. Mert az kicsit gáz, h az 5 éves gyereked már a fejedre nőtt, hamarosan a kicsi is hasonlóan fog viselkedni, a férjedről nem is beszélve.

Ha visszamész dolgozni, gondolom azért velemelyst változni fognak a dolgok- lesz saját kereseted stb. Mondjuk azt nem értem, h a férjednek a te számládhoz miért van hozzáférése, mert ebből nekem az jön le, h nem közös kasszán vagytok.

Ha pedig közös a kassza, nem értem, h miért baj, h a gyed megy el a számlákra.

2012. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Ha nem akarod, hogy elvegye a gyerekeket, akkor semmiképp se menj el egyedül! Ha kiteszed a lábad, nem köteles visszaengedni! Még akkor sem, ha gyerekekkel mész el! Erre nagyon figyelj!

Amúgy én is hasonló helyzetben voltam. El akartam költözni a gyerekkel,de mindent megígért, hogy jobb lesz, és azóta segít, és normálisabb minden.

Ha költözésről beszélsz, akkor úgy mondd, hogy a gyerekeket is viszed, és komolyan gondolod! Talán észhez kap, ha nem, akkor válás...

Tudom, hogy nagyon rossz helyzet, sajnálom!

A gyereket meg tényleg meg kell nevelni!

Sok sikert!

2012. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Ősztől szeretnék újra visszamenni dolgozni, de a férjem hallani sem akar róla, hogy a kicsit bölcsibe adjuk, ragaszkodik hozzá, hogy 3 éves koráig itthon legyek vele.

Szoktam mondani, hogy akkor maradjon ő itthon a gyerekkel, persze ilyenkor jól összeveszünk, mindig kiabálás a vége:(

Bár igyekszem, hogy rend legyen a házban, de azért minden nap nem takarítok, ezt is lejjebb adtam már, nekem inkább az a problémám, hogy 1 olyan órám sincs amit egyedül tölthetnék, gyerek nélkül, nincs kire hagyjam, a kicsi is emiatt nagyon rám van már nőve.

Tudom, hogy picit önzőbb kellene legyek,de a férjem szinte a tulajdonának tekint, ha este például nincs már energiám a házasélethez, akkor vagy jó esetben megsértődik, rossz esetben meg közli velem, hogy ez házastársi kötelességem.

2012. ápr. 2. 10:50
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a bankba és megváltoztatod a PIN-kódodat és a probléma meg is oldódott.

Egyébként meg csak azt lehet zsarolni, aki hagyja magát, ne légy már ilyen elveszett lélek. Na meg mi van, ha elmész egy hétvégére? Talán ő még sose töltött távol tőletek egy hétvégét? Mert, ha igen, akkor rá is ugyanúgy ráfoghatod, hogy el akarta hagyni a családját.

2012. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Hát ez a baj,hogy te mindenkivel foglalkozol,csak magaddal nem.Nem normális dolog,hogy az 5 éves gyereked így beszél veled.A 2 éves is így fog,hisz ezt látja.Ha a gyerekeid nélkül mész számíts arra,hogy válásnál nem te kapod meg a gyerekeid.Hisz nélkülük mentél el,ott hagytad őket.Erről másnak az a véleménye,hogy lemondanál róluk.Ezt ne tedd.
2012. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!