Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezésnél pszicholó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezésnél pszichológiai vizsgálat, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Én vagyok az apa. Holnap lesz a pszichológiai vizsgálatunk, ami a kislányunkra, a feleségemre és rám fog kiterjedni. Mivel ideiglenesen a feleségemnél lett elhelyezve a gyermek, ezért ő fogja vinni. Így egyfajta befolyásoltság alatt lesz szerintem a kislányunk. Ráadásul a hétvégén nagyon belehúzott, különböző programokkal szédíti a kislányunkat. Holott ez eddig nem volt jellemző. 4 éves kislányról van szó. Úgy gondolom fél óra jut majd egy-egy emberre, mert ők 10-re, én 11-re vagyok berendelve. Elkezdtem félni, hiszen ez az utolsó lehetőség, hogy én nevelhessem tovább a kislányunkat. Apa vagyok, így ami a bíróságon történt, nem hinném, hogy bármit is jelent. De ez a fél óra szerintem nagyon kevés lesz holnap, hogy kiismerjenek minket.
2012. máj. 28. 10:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

azzal meg egyálétalán nem értek egyet, hogy kerek perec megfogják kérdezni, hogy kit szeretsz jobban? vagy kinél szeretnél lakni? éppen ezért vannak a különböző tesztek, játékok, rajzok. Azokból nagyon szépen kiderül minden.

És azt se felejtsük el, hogy a szülőknél meg azt fogják vizsgálni hogy kinek milyen a kötődése a gyerekhez, igazak e a kötődések vagy esetleg így akarnak e vmi anyagi juttatásra szert tenni stb. Tehát éppen ezért összetett a vizsgálat.

2012. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
na jó hagyjuk. Ha tudsz válaszolni a kérdezőnek, akkor tedd meg.
2012. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
11-es! A vizsgálatot ő, azaz az ő ügyvédje kérte, mert már mindenen túl vagyunk. Lehet jobb lett volna, ha e nélkül dönt a bíróság, vagy inkább ő rendeli el, mert nem tud dönteni.
2012. máj. 28. 11:59
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

hát igen a bíróság kötve van ahhoz ha akár egyik akár másik fél kéri a vizsgálatot. Valószínűleg a bíróság is megalapozottnak látta a kérelmet, így helyt adott a vizsgálatnak. Általában a szakvélemény a döntő a bíróságokon. Amik a tárgyalóteremben folytak az kb. 40 %-ot tesz ki, de igazán a pzsichológiai vizsgálat a döntő.

Nézd ma már nem tudsz mit tenni.

De arra számíts hogy valamelyik félnek úgysem fog tetszeni a vizsgálat eredméyne, így az a fél megfellebbezi, tehát nagy valószínűséggel lesz majd még egy vizsgálat.

Rengeteg helyen azt hallom, hogy min.2 vizsgálat szokott lenni. Őszintén ha pl. téged hozna ki alkalmasabbnak a vizsgálat, szerinted nem kérne új viszgáléatot a feleséged? De.

2012. máj. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nyugi, a befolyásoltság ki fog bukni, ettől nem kell tartanod.


A pszichológus pedig tényleg nem orvos. A pszichológus bölcsészkaron végez, az orvos pedig orvosi egyetemen. A pszichológus nem írhat elő gyógyszert, nem vehet fel a klinikára, ő csak beszélgethet. Az orvos az a pszichiáter!! aki nem csak a lelki problémákat tudja beszélgetéssel kezelni, hanem a súlyos kórképeket gyógyszerelni.

2012. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az orvos az pszihiÁTER, és általános orvosi szak után végzett el egy speciális képzést miután enyomta a többéves medikusi gyakorlatát, azután lehet szakosodni, és leginkább elmekóros esetekkel foglalkozik, illetve depresszióra és hasonlókra írja fel a dilibogyókat. De nem foglalkozik pl megtört gyerekek, meg tökfejek lelkivilágának a pátyolgatásával. Húgyagyuak.


A bölcsész meg a pszihológus amit pl akár a pedagógusok is tanulnak részben és jellemtannal foglalkozik, egyáltalán nincs egészségügyi végzettségük, és megkérdőjelezhető a kellő kompetenciájuk ilyen esetben. Én a helyedben jóember kérnék egy másik független vizsgálatot is másik embernél magatokra, mert megteheted aztán legyen a 2 eredménye együtt a döntő

2012. máj. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem a 7 éves kisfiam ma rajzolta le a családját. Én vagyok, mint apa középen, balra a kisfiam és tesólya, jobbra pedig a nejem , aki épp válni készül.
2012. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Megjöttem. Engem a pszichológus úgy kezelt mint egy bűnözőt. A feleségem ment be előbb a kislányunkkal, majd utánuk én. Azzal kezdte a pszichológus, hogy semmi esélyem, mert a feleségemnél minden rendben, én meg csak egy apa vagyok!!!! Most vagy próbára akart tenni, vagy tényleg így gondolta.
2012. máj. 29. 16:42
 19/22 anonim ***** válasza:

Úristen :SS

Ez azért nagyon durva..

Nő volt a pszichológus?

2012. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen nő!!!! Azért reménykedek, hogy csak kíváncsi volt mit lépek erre. Mert ettől függetlenül 1,5 órát voltam bent, és a végén még az ábrákat is kellett elemeznem.
2012. máj. 29. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!