Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Családon belüli erőszak....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családon belüli erőszak. Megoldás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnél balhék vannak a családban. 4en vannak: apa,anya,nagyfiuk,és nagyfiuk2.

A szülők 20 éve házasok, de már kb 10 éve mennek a veszekedések, és a férj azóta erőszakoskodik a feleséggel, mikor kicsik voltak a gyerekek, akkor ők is kaptak pár pofont. Már megnőttek a gyerekek,18-20 évesek, így meg tudják védeni magukat és az anyjukat is. Az apa ezt tudja is, ezért csak akkor támad rá az anyára,ha a gyerekek nincsenek közelben. Az anya és a 2gyerek úgy döntött,ott hagyják az apát.Elmentek albérletbe,de a ruháikat,cuccaikat a következő napok egyikén fogják elvinni az apa házából. Az apa fenyegetőzik,h megöli az anyát mikor a gyerekek nem lesznek ott h megvédjék. Volt már hasonló helyzet,az apa tényleg megtenné. Az apa úgy tervezi,ha elviszik a cuccaikat,akkor elmegy hozzájuk és lecsap az anyára. Márpedig pár nap és elmennek a cuccokért.

Mit lehet ilyen esetben tenni? A gyerekek nem lehetnek mindig az anya mellett h megvédjék. Az apa ellen nincs bizonyíték.


2012. jún. 1. 19:00
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én már régóta tudom ezeket a dolgokat. Most fordultam csak ide, hátha kapok valami normális tanácsot. Nem tudom, mit kezdjek a barátommal, mert ki van idegileg. Csak segíteni próbáltam neki, hátha kapok választ. De úgy tűnik, még egy ilyen kérdésre sem lehet normális választ adni. Köszi szépen!
2012. jún. 1. 19:23
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Ha engem halálosan megfenyegetnek, a legkevésbé a fiam barátnőjétől várnám a megoldást. Az anyának eddig eszébe se jutott, hogy tegyen valamit?
2012. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem tudja, mit tehetne... Ha a rendőrséghez fordulna, akkor valószínűleg rosszabbá válna a helyzet.
2012. jún. 1. 19:31
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás, hogy a rendörségen feljelentést tesznek az apa ellen.
2012. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Először is el kéne válnia a szülőknek. Másodszor pedig anyukának föl kéne jelentenie az apukát zaklatásért és távoltartást kéne kérnie tőle. A zaklatásra van tanú, gondolom. Ha erőszak van, annak nyoma van --> látlelet kell róla az orvostól.
2012. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Addig ütném,ameddig mozog.
2012. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez az anya felelőssége is. 10 éve erőszakoskodik vele és két gyermekével, milyen ember az, aki hagyja az ilyet??

Kit érdekel, mit csinál az apa vele, az az ő döntése, hogy vele marad-e azok után, vagy szépen elballag a rendőrségre, majd a bíróságra, DE amikor két kicsi védtelen, ártatlan gyereket bánt a férjem, akik nem tudják magukat megvédeni és én még 10 évig tűröm ezt, akkor ez kinek a hibája? A férjé? Nem! Az már nem.


Az én anyám is elvált és tudom jól, bárki egy ujjal is hozzám nyúlt volna, az nagyon ráfázott volna és ezt becsülöm benne. Anyai ösztön, a gyerekemet nem hagyom szenvedni. Ennyi.


Nem a te dolgod megoldani, anyukának kellett volna gondolkodni és nem hagyni, hogy eddig fajuljanak a dolgok.

2012. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

tartson az anyukád magánál egy kis kést amikor kimozdul.

nekem az életem védte meg amikor hiába jelentettem fel zaklatásért egy hasonló elmerottyantat, a drága rendőrség nem tett semmit mondván, nem elengendő az a pár fenyegető levél amit kaptam és idézem: "á, ne is törődjön vele".

hát törődhettek vele később az intenzíven, meg utána.

egy törékeny 50 kilós nőnek puszta kézzel semmi esélye egy 100 kilós nagydarab állat ellen. valahogy meg kell védeni az anyukádat

2012. jún. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. De miért akarja mindenáron az anyát bántani????

Ha ennyire utálja a feleségét, akkor mért nem örül, hogy megszabadul tőle???

Ez egy elmebeteg f*sz...

2012. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Már elnézést kedves kérdező, de amit leírtál, azt honnan tudod? Gondolom az anya egyoldalú elmondásából. Az apát is meghallgattad, hogy mi az igazság? Mert egyáltalán nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy az anya elmondja. Váláskor elég gyakran megvádolják ezzel alaptalanul a nők a férjüket, mert tudják, hogy ezzel előnyökre tehetnek szert. Lehet hogy semmi sem igaz az egészből, csak kitalálta az egészet a nő, és miost sajnáltatja magát. Te írtad, hogy nincs bizonyíték az apa ellen. Nem lehet, hogy pont azért, mert el sem követte?


Úgyhogy én azt javaslom, hogy hallgattassék meg az apa is, aztán majd lehet osztani az észt.

2012. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!