Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
válunk, de a feleségem nevén van a ház, mert amikor építettem a házat a saját pénzemből ráírattam, ezért ő úgy gondolja, hogy minden az övé én meg húzzak a ...! Neki van igaza? Van esélyem ha az ügyet bíróságra viszem?

2012. jún. 5. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy ügyvédet, ha tutira akarsz menni, de úgy tudom, minden vagyon, amit a házasságotok alatt szereztetek, megy a közösbe, azaz feleztek. Ne húzz el sehova semmiképp se!
2012. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha a házasság alatt került a nevére a ház, akkor az mindkettőtöké, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van. Igaz ez minden olyan tárgyra (ingóság és ingatlan), amely nem köthető egyértelműen csak az egyik félhez. Tehát te az ő tamponjaira nem tarthatsz igényt, de a fél tévéjére igen - mert a tévé esetében nem köthető csak egy emberhez, míg a tamponról nehezen bizonyítod be, hogy te is használod.
2012. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a házasság alatt épitettétek a házat, akkor teljesen mindegy, kinek a nevén van, közös szerzemény, igy felezödik. Kivételt az képez, ha a saját pénzed, amiböl épitetted, már a házasság elött is meg volt és ezt tudod bizonyitani, mert ebben az esetben a pénz is, meg a belöle épitett ház is a te külön vagyonod.

Természetesen amit ezután már a házasság alatt költöttetek a házra, az felezödik, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres.

2012. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van róla papírom, hogy én építettem a házat és ezt a feleségem is aláírta akkor! Tehát elismerte hogy aki felépíttette a házat vagyis a pénzt adta az én voltam!
2012. jún. 6. 07:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit a házasság alatt építettetek az közös vagyon, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van. Kívétel az a része, ami személyes ajándékból, örökségből, vagy házasság előtti ingatlan eladásából származott.

Ezt hívják egyébként telekkönyvön kívüli tulajdonnak.

2012. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha erről valóban van papírod, hogy a te házasság előtti különvagyonodból épül a ház akkor az a TIED, függetlenül attól, hogy az asszony nevén van.


Be kell adni a válópert és a vagyonmegosztást, a papírra vigyázni, mint a szent grálra és a bíróság neked fogja ítélni a teljes házat.

2012. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!