Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a probléma, de nagyon el vagyok keseredve.A férjemmel 1 éve vagyunk házasok, de itt nincs munka, kilátás sincs semmire. Eleinte nagyon bizakodóak voltunk, de már látjuk, hogy egyszerűen semmi nem jön össze amit szeretnénk. Ő dolgozik, de ez a bizonytalanság teljesen kikészít és szegényt állandóan a válással nyúzom. Nagyon megromlott a kapcsolatunk, egy hisztis p..csa lettem,jobb ha kilépek ebből a házasságból, mielőtt tönkreteszem? Nagyon nagyon szeretem egyébként.

Csak normális válaszokat kérek. Köszi.


2012. jún. 7. 07:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá kell tennem, hogy ahonnan eljöttem, volt normális munkám, lakásom. Tehát mindent feladtam, de szívesen tettem, de egyre jobban elmérgesedik a helyzet, van egy kislányom is aki imádja a férjem (nem közös gyerek), tehát nagy a dilemma.
2012. jún. 7. 07:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A házasság arról szól: hogy jóban-rosszban együtt. Ha valóban szeretnéd,akkor nem gondolkodnál a váláson. Ne hisztizz,hanem fogadd el,azt ami van,és próbálj változtatni. Nem minden vágyunk teljesülhet azonnal.
2012. jún. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kapcsolat, amely ne lenne próbára téve, pénztelenséggel, betegséggel, konfliktusokkal. Ezeket meg kell oldani.

Az már jó, hogy felismerted magadban a problémát. Próbálj ezen változtatni. Kis önuralom.

Más: nem tudnátok olyan helyre költözni, ahol jobbak az esélyek a munkára?

2012. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem,a férjemnek van itt normális állása és minden ide köti, család stb. Az ő részéről szó sem lehetne költözésről.

Tudom, hogy mindenhol van rossz, de minket csak a rossz ér egymásután...és emiatt kiborulok néha és olyanokat mondok, ami már a személye ellen van. Mindig is kevésnek éreztem magam hozzá, így meg pláne.

2012. jún. 7. 08:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán szereted nem lelépsz hanem megoldod, itt csak az önuralom a probléma, senki mással nincs gond csak veled, nem lehet máson kitölteni azt ami neked a bajod, próbáld magad visszafogni, és megoldani mint gyáván elfutni, hogy mással is ezt csináld. Aztán meg szenvedsz hogy de jaj mennyire szereted, de azért otthagytad. Gondolj a lányodra is,már nem csak te számítasz.
2012. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, köszönöm! Próbálok uralkodni magamon és pozitívan nézni a dolgokat.
2012. jún. 7. 09:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha igazán akarod, akkor lehet ezen javítani, segíteni. Mivel nem tagadod a problémát, hanem látod (ez rengeteget jelent!), tudsz dolgozni is vele. Léteznek párkapcsolati terápiára szakosodott emberek is. Minden eset más és más, de a sokat látott, tapasztalt szakember kiszúrhat olyat, ami felett más elsiklana.


Ha tényleg javítani akarod, először mindenképp a valódi okát kellene tudni, mert a pénztelenség, kilátástalanság tünet, ami ered valahonnan. Azt írod, nagyon szereted a párod. Hogyan szereted? Vannak úgy nevezett szeretet-nyelvek, és előfordul, hogy két ember szereti egymást, mind azt adja, amit Ő a legjobbnak tart, de a másik ezt kevésbé érzi, mert Ő mást szeretne kapni. Ilyenkor egy csomó energia kárba vész.


Ha jól értettem, a párkapcsolatotokban probléma van az egyensúllyal is. Bár nincs tökéletes kapcsolat (hiszen tökéletlen emberek vagyunk), a jó párkapcsolatban egyensúly közeli az állapot. Adunk és kapunk. Jót és rosszat is. Amikor ez felbillen, az egyik, de nem ritkán mindkét fél rosszul kezdi érezni magát a kapcsolatban. Az általánosító megfigyelés az, hogy aki többet (több jót) tesz bele a kapcsolatba, az jobban is ragaszkodik hozzá, aki pedig elvileg nettó "haszonélvezője" lenne ennek, vagyis többet kap, mint ad, az akar kilépni, mert erre készteti a bűntudata, amit attól érez, hogy kevesebbet ad. Adni tényleg jó!


Azonban nem kell mindig azt adni, amit kapunk. Itt kapcsolódik a két fenti téma össze. Ha rosszul érzed magad attól, hogy a párod tartja el a családot, és Ő hozza haza a pénzt, nem feltétlenül itt van az egyensúly kulcsa. Vagyis nem az a cél, hogy Te is annyi pénzt vigyél haza, mint Ő. Sokkal inkább törekednék arra, hogy megtaláljam azt a dolgot a kapcsolatban, amitől Ő azt érzi, hogy kap annyit Tőled, mint amennyit adott, és Te is ezt érzed majd. Bármi jó, amit Te szívesen adsz neki, Ő pedig szívesen elfogadja azt. Ehhez persze nagyon jól kell ismerni a másik embert, őszinte, nyitott kapcsolat kell hozzá. Ebben is segíthet szakember.


Sokan hisszük, hogy értjük a másikat, és néha csak akkor derül ki, hogy mennyire nem, amikor már késő. Jó játék erre, hogy én mondok egy szép kerek mondatot, aztán Te visszamondod, mit értettél? Aztán én kijavítom ennek fényében, mert legtöbbször nem teljesen azt érted, amit én mondani akartam. Aztán ezt addig játsszuk oda-vissza, amíg már elég pontosan értjük egymást.


Erről egyikünk sem tehet, az emberi kommunikáció ilyen. Van valami, amit én szeretnék, de ezt nem tudom közvetlenül a tudomásodra hozni. Képek vannak a fejemben, azokat használom. Átfordítom ezeket a képeket szavakra. Kimondom a szavakat, te meghallgatod őket. A Te fejedben ezek a szavak ismét átalakulnak képekké, amik szükségszerűen más képek, mint ez enyémek voltak, hiszen nem vagyunk egyformák, Téged életedben más benyomások értek, mint engem, más képek tartoznak benned ugyanahhoz. Mindez nem baj, ha tudsz róla és figyelembe veszed ezt is. Sajnos sokan nem teszik, rosszul kommunikálnak, mert abból indulnak ki, hogy amit ők mondanak, az jó úgy, és ebből következik, hogy a másiknak pontosan érteni kell ezt. Pedig nem következik. :)


Remélem, segítségedre lehettem ezekkel a gondolatokkal. S ha nem idegenkedsz tőle, keress fel egy szakembert időben! Azért van. (Tudom, hogy felénk ez nem elfogadott, csak a hülyék, bolondok járjanak pszichológushoz, ráadásul még pénzbe is kerül... Én a fogorvoshoz szoktam hasonlítani. Okos ember nem akkor megy, amikor már akkora a fogában a lyuk, hogy üvölt a fájdalomtól, és nem tud tőle éjszaka aludni. Akkor annak már 99% húzás a vége. Pedig ha korábban elment volna, akkor egy sima fogtömés.) ;)

2012. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem gondolom, hogy a válás a legjobb megoldás. Most nem azért, de ha neki nem lenne munkája, akkor is elválnál tőle? Vagy attól könnyebben fogsz munkát találni?
2012. jún. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel lenne jobb a helyzet,ha elválnál?Ha önértékelési gondjaid vannak azt rendezd le magaddal,de őt bántani azért,amiről nem tehet,butaság.Ki ígérte neked,hogy a házasság egy vidámpark? Egyszer már elváltál a gyereked apjától,ne dobd el ilyen könnyen a kapcsolataidat!
2012. jún. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vidámpark, eddig megpróbáltam venni a helyzeteket, de már a türelmem végén járok. Reménykedem, hogy ettől csak jobb jöhet.
2012. jún. 10. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!