Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elítélendő az, amit tettem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elítélendő az, amit tettem?

Figyelt kérdés
35 éves nő vagyok, s megismerkedtem az interneten keresztül egy nős férfivel, aki egy másik országban él. Amikor felvette velem a kapcsolatot mély lelki válságban volt, s így, annak ellenére, hoy tudtam, hogy nős, egyszerűen nem engedte valami ott belül, hogy magára hagyjam, hátat fordítsak neki, csupán csak azért, mert felesége van. Kb. négy hónapig rendszeresen leveleztünk, főleg gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokról, s aztán azt is megtudtam hogy nagyon rossz házasságban él, csak a gyerekei miatt van együtt a feleségével már több mint 17 éve. (A gyerekei most már nagykorúak, s mindeniknek állása is van.) A későbbiek folyamán erről bizonyosságot szereztem nem csak tőle, hanem a szülőktől, sőt a férfi feleségétől is, aki megírta, hogy el akarnak válni. Kb. négy hónapnyi levelezés után személyesen is találkoztunk, az én akaratom ellenére felkeresett. Beszélgettünk egy jót, s aztán három hónapig ismét csak levelezgettünk, egyszerű vagy éppenséggel nagyon is bonyolult hétköznapi dolgokról. Aztán ismét talákoztunk személyesen is egy ebéd erejéig, s kezdett elmoccani a dolog, mindketten láttuk azt, hogy már nem csak egyszerű barátság van kettőnk között. Ennek ellenére én kategorikusan visszamondtam a karácsonyi, szilveszteri meghívását azért, mert nős. Kb nyolc hónapi ismerettség után történt meg az, hogy együtt töltöttünk egy éjszakát, de mindezt csak egy petting erejéig, s azóta sem történt semmi több, de napi szinten tartjuk a kapcsolatot. (már egy éve lesz holnap, hogy egymás szinte minden percéről tudunk) Viszont a felesége most már álláspontot változtatott, vallási meggyőződésből nem akar válni, sőt hozzáfért a férje postafiókjához, a személyes levelezéseink birtokába jutott, s most azzal fenyegetőzik, hogy az intim jellegű leveleinket nyilvánosságra hozza kollégáknak, barátoknak küldi el, s engem okol a házassága megromlásáért. Valahol vádol a lelkiismeret, hogy nem lett volna szabad ezzel a férfival leveleznem, amikor megtudtam hogy nős, de ugyanakkor attól is félek hogy még mélyebb lelki válságba sodrom, ha megszakítok vele mindennemű kapcsolatot, mert elsősorban barátok vagyunk még mindig. S tudom magamról azt is, hogy addig, amíg el nem válik, (ha egyáltalán elválik) nem is lesz több ebből a kapcsolatból. Nagyon sokat vívódom magamban, hogy mi a helyes út, s ezért gondoltam hogy megkérdezek kívülállókat is hátha ők világosabban látják a helyzetet. De azt le szereteném szögezni, hogy más boldogtalansága árán nem akarok én boldogsághoz jutni, akkor inkább lemondok róla!
2009. júl. 3. 16:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
4%
menj és ne vétkezz többé!
2009. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
10%
Röviden: igen.
2009. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Rendben, elítélendő. S akkor mi a teendőm??? Minden kapcsolatot szakítsak meg vele?? Túl fogja élni?? Ha meg nem, akkor az ő baja??? Így álljak hozzá a dolgokhoz?? Egyébként a tegnap már megtettem ezt, de este az édesanyja sírva hívott fel, hogy teljesen összeomlott a fia, s legalább egy bátorító szót mondjak neki, ugyanis holnap készül hazajönni s több ezer km-t kell levezetnie.
2009. júl. 3. 16:46
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

nyugi!!!


alapfelállás: egy működő kapcsolathoz 2 ember kell, egy megbukott kapcsolathoz szintén 2 :)



ne vívódj!!!



egyrészt ha rendbe lett volna a házassága, akkor neked esélyed sem lett volna.


másrészt eléggé furcsa a számomra, hogy egy - állítólag vallásos ember - turkál másnak a személyes dolgai között..... mondjuk az ezt követő zsarolás már jelen van magába a vallásban is (ha nem szeretsz, akkor pokolba kerülsz)


én nem hagynám magam zsarolni, de ezt persze mindenkinek magának kell eldöntenie.


persze az is benne van a csomagba, hogy a zsarolási akció csak egy kifogás a pasi részéről.


azt kell eldöntened, hogy sszeretnéd-e azt így folytatni. de ne legyen semmi féle képpen lelkiismeretfurdalásod! :)


sok sikert! :)

2009. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ítélem el. Csak férfi és nő között nincs barátság. Ha te többet érzel hagyd őt ha nem válik el, vagy nem költözik el a feleségétől. Ha elköltözik, akkor már biztos, hogy tényleg rossz házasságban él és más utat keres. Ami lehetsz te is. De várd meg ő mit lép. lehet, hogy veled boldog lesz.
2009. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Aki vallási meggyőződésből nem akar válni, és nem azért, mert szereti a férjét, az egy hülye. Egyetlen vallás szerintem sem fontosabb a házasság, mint a boldogság. Most éljenek mindketten boldogtalanul, csak mert a vallás ezt mondja?
2009. júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%
Ugyan már szivem, miért lenne az? A gyerekei felnőttek, a boldogsághoz joga van. Hány éves? Azért túl öreggel ne kezdj, annak sosincs jó vége... a felesége biztos nem vallási okokból nem akar válni, inkább anyagiakból:) a párod döntése ez, nem a tiéd, de én azt mondom hajrá! leélt majd 2 évtizedet egy olyan nő mellett akit nem szeret, a gyerekei miatt, rossz ember nem lehet, most már magára kell gondolnia. Attól még, hogy elválnak, nem kell kib*asznia a feleségével, csak akkor, ha a feleség is ki akar ba*szni vele.
2009. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem te vagy az oka a házassága megromlásának. Ezt te is tudod, így nem kell foglalkozni az asszonnyal.

Ha akar tőled valamit a férfi, akkor beadja a válópert és minden jó. Ha nem akar, akkor nem akar, de akkor ne hagyd magad érzelmileg zsarolni általa (magyarán, ha nem válik, akkor jobb a távolságot megtartani, immár örökre!)

2009. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Ehhez tudni kéne, hogy a jómadár milyen viszonyban volt a feleségével és tényleg a feleség rontotta-e el a házasságot. Én nem hiszek benne, hogy az űrge ennyire ártatlan lenne...
2009. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Neked nincs meg az a levél, amiben ő azt írta anno (a feleség), hogy már nem szereti és el akar válni? Mert ha megvan, akkor nyugodtan megmondhatod neki, hogy ha ő elküldi a tieteket és téged okol, akkor tuti megtudják az ő álláspontját is. Tuti nem szerelemből vannak együtt. Csak ha a gyerekek már nagyok, akkor nem értem miért nem áll a sarkára a pasi és hagyja el?????Erre keresd a választ. Egyébként én nem ítéllek el. Milyen házasság az, amiben max az egyik fél érzi jól magát? Tudtommal a levelezés meg még nem megcsalás. Ha meg ez, akkor eddig minek tűrte az asszony a "megaláztatást"?
2009. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!