Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Amikor elválsz, és megkapod a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor elválsz, és megkapod a gyermeket, de a gyermek csupán mert a másik félhez is ragaszkodna nem akarna veled maradni, már addig jutott a dolog, hogy a szünidőben sem akar velem lenni, pedig soha semmi rosszat nem tettem neki, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a gyerek?
2009. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
És nálad van elhelyezve, vagy a "megkapod"-ot a láthatásra érted? És férfi vagy vagy nő?
2009. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első vok.Írj több részletet,így nem tudunk tanácsot adni.
2009. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért te csak ragaszkodj! Nem kell a gyereket kérdezgetni, megszokott időben hozod viszed. Ne legyen kivétel, mindig egyformán. Majd javul a helyzet, a gyerek is meg van zavarva. A párom is így volt. Nem szabad engedni veszni a kapcsolatot, mert később ő veti a szemedre. Hogy nem harcoltál érte.

Azt hiszed a sima otthoni gyerek akar velem lenni? Erőszakoskodni kell, családi program kirándulás stb. A hozós gyereket újra újra rimánkodni anyját 3-4-szer megnyugtatni. A végén mind jól érzi magát. S két hét múlva újra. Hozhassa a barátnőjét vagy barátját magával úgy jobb lesz. Ha elengeded, akkor csak elszoktok egymástól. Te vagy a felnőtt.

a gyerekünk nem mindig akar szót fogadni, akár elvált akár nem, nekünk kell érvényesíteni ami helyes.Azért gyerek és mi azért szülők vagyunk. Ő is beleszólhat: abba hogy mit csináljunk együtt. Esetleg egyszer egy fél évben felcseréljük a szombatot a vasárnappal valami miatt.

2009. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja lemaradt, hogy apárom is így volt és mára jó a kapcsolata a gyerekkel. De ha kimarad egy hét valamiért, akkor elszokik, mint anno az aoviból, s megint rimánkodni kell. De nem engedheted, mert elszokik tőled. Tudd meg mi a baj, lehet keresztülhúzod a gyerekprogramját, vagy nem tud nálad mit csinálni, esetleg a másik szülője neheztel, vagy csak lusta.

Nem kell haragudni rá, a gyerekek mind ilyenk.

2009. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még ha a gyerek pár éves is, lehet vele beszélgetni, megkérdezni, hogy mit szeretne és miért így szeretné. Már egy 5 éves háta mögött sem lehet megbeszélni a dolgokat, bele kell vonni őt is, hisz róla van szó, arról, hogy ő mit szeretne. Egy ilyen helyzetben, amikor a szülők nem maradnak együtt, akkor próbálják úgy megoldani a helyzetet, hogy a gyerek ne érezze kárát, tudja elfogadni és feldolgozni a helyzetet. Ne érezze, hogy neki kell alkalmazkodnia a helyzethez, bőven elég elfogadnia és feldolgoznia. Azt tanácsolom, hogy közösen hárman beszéljétek ezt meg, nem elhallgattatni a gyereket, meghallgatni, hogy ő mit szeretne. Végülis ez az ő élete, ne más döntsön felette!
2009. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy jobban megértsetek, írok pár sort. A gyermekem 11 éves, és az apjánál van jelenleg de hamarosan újabb per lessz az elhelyezéséről. Az apa a volt sógornövel él vagyis a gyerek kicsi korátol ismerte, ráadásul ott is van egy gyermek. Az a legnagyobb baj, hogy a lányom nem tudja elfogadni, hogy nekem is kialakult egy kapcsolatom, de az apjáét természetesnek véli. És persze az apa mindent megtesz azért, hogy a gyermek ne is akarjon velem lenni. Így nagyon nehéz nekem, és ezért kérek tanácsot. Egyszerüen már ott tartunk, hogy a gyerek nem is szívesen akar velem beszélni és ha meg is teszi, feltételeket szab. A párom igazán rendes, nem iszik semmi rosszat nem tesz, dolgozik és mondhatom, hogy értem és a lányomért él. Ha többet szeretne valaki megtudni, szívesen folytatom. De ha lehet adjatok hasznos tanácsokat. Melyeket előre is köszönök!
2009. ápr. 9. 15:22
 8/13 anonim ***** válasza:
De a gyereket miért az apánál helyezték el? Ezt nemcsak akkor teszik, ha az anyát alkalmatlannak találják a nevelésre?
2009. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért az apánál helyezték el a lánygyermeket? Mivel indokolta a bíróság, miért nem neked ítélték? A magyar családjog kifejezetten anyapárti! Nem voltak meg esetleg a körülmények, vagy más jellegű problémák voltak? Így látatlanban nehéz segítséget adni, ahhoz, hogy jó tanácsot adjunk, ahhoz tudni kell az egész hátteret. Ha nem szeretnéd leírni, akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg a gyermek szeretetét és bizalmát visszaszerezni. Nem lesz egy rövid menet, nehéz és akár évekig is eltarthat, ha egyáltalán sikerül.
2009. ápr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Válaszolva kérdésetekre, ne az apánál helyezték el, de elvitte az apa és most lessz újabb tárgyalás az elhelyezésről. De a probléma az, hogy bár nincs oka a gyereknek, de nem akar velem maradni, az apjához akar költözni. Én sem értem, mert nem bántottam soha, sőt úgy neveltem, gondoztam ahogyan azt kell. Nem iszok nem teszek semmi rosszat, sőt csak azt néztem , hogy mi a jó a gyereknek. A kívánságát lesve éltem, mégsem voltam jó? Szerintetek, ha nem akar velem maradni, mit tehetek? Még ha újra nekem ítélik is, mit tegyek, ha a gyerek nem akar???
2009. ápr. 10. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!