Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megnyertem a gyermekelhelyezés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megnyertem a gyermekelhelyezést. Mit tegyek? Aggódom.

Figyelt kérdés

Én az apa vagyok. A bírósági végzés úgy szól, hogy volt feleségemnek 2012. Július 2-án át kell adnia a gyermeket nekem. Addig még több hét van. Félek, hogy kárt tesz a gyerekben. Sajnos a pszichológiai vizsgálat tette fel az i-re a pontot, kimutatták feleségemen, hogy idegileg labilis, kimutatták, hogy életcélja nincsen már, és kimutatták azt is, hogy a gyerekkel hajlamos a bosszúra.


Félek, hogy feleségem a bírósági végzéssel tulajdonképpen mindent elvesztett. Tehát úgyszolván neki veszteni valója nincs már.


Alaptalanok a félelmeim?


2012. jún. 13. 09:38
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
15%
A gyermek bepisiléséhez-bekakilásához két szülő kellett, te hol voltál amig a gyermek anyja labilis, életcél nélkül bolyongót? Ha akkor nem aggódtál a gyermeked miatt, akkor most miért teszed?
2012. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Nekem sincsenek életcéljaim mégsem vagyok idegbeteg...
2012. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
En is kaptam eleg pofont, becsmerlest, gyalazkodast kolyokkoromban, de kinyirni azert nem akart senki (a "bantast" az extremebb dolgokra ertettem).
2012. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
28%
Rám még ennél cifrábbat is mondott pszichológus, csakhogy ne én kapjam meg a gyereket, aztán a gyerek nálam, a pszichológust meg kizárták a perből. "Sajnos a pszich..." ezen a mondaton meg totál meglepődtem. Tutod nekem az az érzésem, te nem aggódsz, csak még egy düfést akarsz adni az asszonykának! Sok sikerült a gyermekneveléshez!
2012. jún. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

11-es hol voltam? Bíróságokon és gyámügyökön, hogy jussunk már végre előre. Ha azt hiszed, hogy egy apa bejentést tesz, és azonnal 2 napon belül eredmény van akkor tévedsz. Tehát intéztem az ügyeket, hogy minél előbb pont kerüljön az ügy végére.


Elég nehéz úgy felügyelni a történéseket ha a bíróság ideiglenesen megállapított láthatást. Hisz akkor még nem volt eredmény a gyermekelhelyezésnél, így a kapcsolattartást addig is rendeznie kellett. (sajnos magától nem adta volna volt feleségem a kiskányt) így a bíróság addig szabályozta.


Mit kellett volna tennem azokban a napokban mikor nem velem volt? Törjem rájuk az ajtót?

Igen valóban 2 ember kell mindenhez, de úgy elég nehéz ha csak az egyik szeretne békességet, együttműködést, a másik meg keresztbefekszik mindennek, nem gondolod?

2012. jún. 13. 10:28
 16/31 A kérdező kommentje:
"még egy döfést akarsz adni az asszonykának" Őszintén én milyen döfést adjak neki? Az élet már megadta neki az igazi döfést. Meg lett volna a lehetősége, hogy szépen, normális keretek között nevelje a lányunkat. Őt ez nem érdekelte. Hát meg is lett az eredménye. Hangsúlyozom magam is, ha egy anya normális, tisztességes, magam sem erőltetem azt, hogy vegyék el az anyától. De amint azt láttam, hogy nem jó irányba mennek el a dolgok, léptem. Ez miért is baj? Tétlenül kellett volna néznem, hogy lányomból roncsot csinál?
2012. jún. 13. 10:31
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A 11-es talán úgy értette a kérdést, hogy hol voltál akkor amikor a feleséged idegileg labilissá és életcél nélkülivé vált. Mert amikor feleségül vetted akkor nyilván nem volt az, és a házasságotok alatt kellet, hogy azzá váljon. És te mint férj ehhez nyilván hozzájárultál. De ha már megtörtént a baj, akkor most minden nap tartsd rajtuk a szemedet, telefonálj nekik stb. Szerintem azon nem kell aggódnod, hogy a gyerekben tesz kárt, inkább akkor már saját magában.

2012. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! ha tényleg a pszic. jó munkát végzett és téged sem a bosszú motivál, az úgy is hamar ki fog derülni. A feleségednek lesz lehetősége fellebbezni, ha megteszi még nyerhet, ha nem teszi meg, akkor a gyermeknek tényleg melletted a helyed.
2012. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Így van. Természetesen nem ezt a nőt vettem feleségül. Az egész onnantól indult el amikor ő a házasságunk utolsó éveiben félrelépett több férfival. Ezt nem is titkolta soha. Sőt válóper alatt még büszke is volt rá. (hozzáteszem maga a bíró sem értette, hogy hogy lehet erre valaki büszke. Vagy ha büszke legalább egy kicsit próbálja meg titkolni, ha másnem a válóper alatt)


Sajnos a kapcsolat tönkrement a férfival, így ideje és energiája is maradt velem foglalkozni, hova kivel megyek, mit csinálok, mit dolgozom, és persze mennyit keresek. Tartásdíj körül is voltak nehézségek. Nem érette meg, hogy a bíróság a 110 ezer ft-os tartásdíjat levitte 60 ezer ft-ra. (Nekem kellett fizetni ezt amíg nem volt végleges ítélet) Ebbe kezdett szépen megbolondulni. Követelt, követelt, de mindig elutasították őt. Munkahelyét otthagyta, hátha akkor majd többet ítélnek meg. Csak sajnos a végső ítéletben, nemhogy pozitívan bíráták el a munkanélküliségét, hanem negatívként.


Tehát sajnos folyamatosan öngólokat rúgott magának.

2012. jún. 13. 10:44
 20/31 A kérdező kommentje:

18-as. Természetesen megfellebbezte. De azért az ne felejtsük el, hogy az elsőfok elég határozottan, különböző bizonyítékokkal támasztotta alá a döntését. Általában a másodfok csak nagyon nagy hiányosságnál módosít vagy változtatja meg az első fokot.


Az első fok elég alaposan összszedte a bizonyítékokat, amikre hivatkozott, amikkel érvelt, hogy miért döntött így. De persze állok elébe a másodfokú tárgyalásnak is.

2012. jún. 13. 10:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!