Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kirekhatom-e 3 évi házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kirekhatom-e 3 évi házasság után férjemet az utcára a saját lakásomból? Sajnos pszihés problémái mellett alkoholista lett, a munkáját ezért el fogja vesziteni/folyamatban van/.

Figyelt kérdés
Egy hete nem csinál mást,mint alszik,segitséget nem fogad el,az orvos beutalta korházba,de nem ment el.
2012. aug. 13. 08:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Nehéz erre bármit is mondani úgy, hogy nem ismerjük részletesen a kapcsolatotokat. Pl: Agresszív-e a férjed, ver-e, vagy szavakkal terrorizál, mert, ha így van, akkor, jogosan nem tűröd tovább a helyzetet. Ha azonban szemmel láthatóan depressziós, segítségre szorul, inkább csak úgy elvan egész nap szó nélkül, akkor szívtelenség lenne utcára tenni, hiszen a gyereked apja, és azt fogadtátok meg, hogy jóban, rosszban, egészségben betegségben, stb. Az nem indok, hogy nem fogad el segítséget.

2012. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg egy nőnek sem kell elviselnie egy alkoholista férjet, főleg nem évekig, egyedül süllyedt le, akkor másszon ki abból a gödörből egyedül. Mert ha a kedves kérdező akarna is segíteni de a férni nem megy elvonóra akkor nincs mit tenni. Gondolom nem ilyen volt mikor beleszeretett, megházasodtak és kisbabát vállaltak. Ha meg mégis segítene az elvonó, olyan nincs hogy alkoholizmusból kigyógyult ember, bármikor visszaeshet, elég egy pohár sört meginnia és nem bír leállni. Valóban nem éltek még sokan alkoholistával együtt a válaszolók közül.
2012. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
38%

Ha valami elromlik azt meg kell javítani. Ha valami nem javítható meg, akkor ki lehet dobni. Eddig mit tettél annak érdekében, hogy az élete(tek) jobbra forduljon ebben a helyzetben? Érdemlegesen?


Ha én veszek egy drága karórát és azt látom, hogy egy idő után már nem jár, akkor vajon kidobom? Ez a legcélszerűbb? Vagy 1-2 ezer ft-ért megjavíttatom a mondjuk 50 ezer forintos órát. Hülye ember csak eldobni tud.

2012. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
54%

Előző, a Kérdező 3 éve házas, és 3 év alatt szinte senki sem lesz elvonókúrát igényló alkoholbeteg. Ebből is egész valószínű, hogy az alkohol nála nem ok, hanem tünet... Magyarországon százezrek "kezelik" a különféle neurotikus és pszichés problémáikat alkohollal, lévén nyugtatót egy ideje (olyan 1998 óta) nem lehet vény nélkül kapni...

Többek között az én párom is (aki nő, ebben tökéletes egyenjogúság van) csak én figyelek rá, és amikor azt látom, hogy több napja napi rendszerességgel sörözget 2-3 üveggel, akkor rászólok, hogy most akkor pár napig nem. Különben meg tényleg el lehet vitázni rajta napestig, hogy mi az ártalmasabb, az üveg sör vagy a Xanax...:) - de a légyeg az, hogy az ember FELELŐS A PÁRJÁÉRT IS, tehát oda kell figyelni... ahogy Ő meg arra figyel oda, hogy nekem legyen tiszta pólóm mondjuk, nincs ebben semmi extraság.

2012. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
67%

Istenem, kíváncsi lennék, ha valakinek együtt kéne élni egy alkoholistával, aki semmire nem hajlandó, neki áll feljebb, mindenre magasról tojik, mit tennének az itt kommentelők, akik segítenének... Nekem az életemet tette tönkre apám az alkoholizálásával, az se érdekel, ha ezért le leszek pontozva, attól még igaz marad és nagy sz*rban vagyok miatta...

22/L

2012. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Sok mindenen végigmentünk,mellette voltam,elkisértem pszihológushoz,pszichiáterhez,gyógyszeres kezelésben részt vett egy ideig.Ezeket sem fogadta már el egy idő után,betegségbelátása nincs,teljesen lemondott minden segitségről.Hiába szeretem,igy nem tudok együtt élni vele,ő már nem az az ember,akihez feleségül mentem.Egy gyereknek valóban szüksége van apára,de nem minden áron!
2012. aug. 13. 13:29
 27/47 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek a 10-es válaszadóval...

"Jóban, rosszban, betegségben szegénységben"-sajnos ez Nálad is átértékelődött kedves kérdező...

Ha 3 éve tartó állapot lenne azt mondanám add fel, de egy hét után kidobnád, mint egy kutyát...te sem érdemelsz jobbat..

2012. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, az tök másodlagos szerintem ebben a szituban, hogy a gyereknek mennyire van szüksége az apára... az elsődleges, hogy egy beteg embert nem hagyunk ott, nem hagyunk a sorsára - ez lelkiismereti kérdés.
2012. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
63%
Csakhogy egy ilyen "beteg" mellett nem lehet egészséges személyiségű gyereket nevelni. Olyan ember válaszára lennék kíváncsi, aki kitartott egy alkoholista mellett egy életen át, és utána ŐSZINTÉN azt mondja, hogy megérte! Nincs a földön ilyen ember.
2012. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
67%

"segitséget nem fogad el,az orvos beutalta korházba,de nem ment el."

Itt ez a kulcs. Párkapcsolati problémát nem lehet megoldani úgy, hogy csak az egyik fél akarja, ez tapasztalat. Ha valaki nem hajlandó tudomásul venni, hogy olyan problémája van, amivel a családját is lehetetlen helyzetbe hozza, akkor sajnos tényleg mindenkinek az a legjobb, ha továbblépünk.

Én is évekig küzdöttem egyedül a házasságomban, és akármeddig küzdöttem volna, ha a férjem partner lett volna - de nem volt az. Így én sem tehetek mást, mert már nekem is komoly pszichés problémáim lettek emiatt.

Kérdező: a férjed nem valószínű, hogy belátja, gondjai vannak. Ha "kirakod", akkor talán észbe kap és összeszedi magát. Nagyon sokan csak akkor látják be, hogy változtatni kell, amikor kicsúszik a talaj a lábuk alól.

2012. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!