Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az országon belül más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az országon belül más városba költözöm a gyerekemmel a válás után, ahhoz ugye nem kell az apuka engedélye?

Figyelt kérdés

Ahol most élek, drágák az ingatlanok. Egy év múlva lejár a lakáskasszám, és szeretnék akkor vidékre költözni a gyerekemmel. Ott ugyanis tudok házat venni magunknak hitel nélkül, itt még egy másfeles panelt sem. Ez körülbelül 50 km távolságot jelent majd az apuka jelenlegi lakhelye és a miénk között.

Eddig fel sem merült bennem, hogy ezt ne tehetném meg, viszont a külföldre költözős kérdéseket olvasva elbizonytalanodtam.

Eszembe sincs a láthatást korlátozni. Hétvégén szívesen látjuk majd a fiam apukáját.


2012. aug. 20. 07:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A családjogi törvénynek most én is utánanéztem. Hát, erről a családjogról azért van véleményem. Tehát gyakorlatilag, ha az exem úgy akarja, akkor megmondhatja nekem, hogy hol éljek, hogyan boldoguljak. Mindezt teheti azért a heti 3-4, max. 5 óráért, amit a gyerekével tölt. Ha a volt férjem úgy látja jónak, hogy nem egyezik bele a költözésembe, akkor fizethetem az albérletet vagy nyöghetem a hitelt. Remek. Fizet gyerektartásként 25ezret, végülis, abból kijön a hitelem, kb. harmada, ha itteni lakást akarok venni. Tök jó.
2012. aug. 20. 16:49
 12/22 anonim ***** válasza:
52%
Ne csak a te oldaladat nézd. Az exed is gondolhatja ugyanezt veled kapcsolatban, hogy te csak úgy ukmukkfukk fogod magad, és elköltözöl a közös gyereketekkel 50 km-rel arrébb. Ő sem láthatja a gyereket, amikor akarja. És a gyerek közös, hiába él nálad. Elváltatok, de a gyerekkel kapcsolatban a gyerek születésekor életreszóló kötöttséget vállaltatok. Mindketten. Ha normális a kapcsolatod az exeddel, és találtok egy kompromisszumos megoldást (ami MINDKETTŐTÖKNEK jó), akkor nem hiszem, hogy ki akarna szúrni veled és keresztbe akarna tenni a költözésnek. Miért tenné? Viszont az utazásába neked is bele kell szállnod anyagilag. A szállásba, kajába nem. Úgy a fair.
2012. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igazából azt tartom furának ezzel a családjogi törvénnyel kapcsolatban, hogy ha mondjuk ő gondolja úgy, hogy kapja magát, és kimegy külföldre munkát vállalni, akkor a kutyát nem érdekli, hogy a gyereket ez miként érinti. Márpedig tervezi, hogy ezt teszi. Ha összejön a pénze évek múlva, és elmegy, akkor a gyerek látja majd évente kétszer (tegyük hozzá, akkor ha ő egyáltalán valaha beteszi a lábát ebbe az országba, mert azt is kijelentette párszor, hogy soha vissza nem jön egy percre sem), én meg, amikor jövőre lépnék, nem tudok majd, mert őt a külföldi útjáig kényelmetlenségek érnék. Sajnos neki a saját kényelme a legfontosabb. Ezt fogja figyelembe venni, ha megkérdezem, nem azt, hogy hosszú távon kivel mi lesz.

Tehát a családjogi törvény értelmében, az a szülő, akinél a gyerek van, egész életében függ a másiktól, aki ilyen módon ha akarja, megmondhatja, hogy hol éljen az ex és a gyermek. A másik szülő pedig akkor és oda megy, ahová kedve tartja. Ezt a feudalizmusban röghöz kötésnek hívták.

2012. aug. 21. 06:50
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem fekete vagy fehér minden. A helyedben felkeresném a gyámügyet, elmondanám, mi a helyzet és tanácsot kérnék, mi történik, ha... stb. Sok sikert!
2012. aug. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha ennyire sarkosak akarunk lenni,akkor igen, egy gyermek az kötöttségekkel jár,de azt akkor is tudtad,amikor megszületett szerelmetek gyümölcse!
2012. aug. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igen, egy gyermek kötöttségekkel jár. Pontosan ez az, amit a volt férjem nem tudott elfogadni. Ezért ment el 10 év együttlét után. Soha semmi pénzért nem adnám a kisfiamat, örülök, hogy megszületett, és mindent meg fogok tenni azért, hogy neki jó legyen.

De azt nem tudom elfogadni, hogy a másik fél, akinek éppúgy el kellene fogadnia, hogy egy gyermek kötöttségekkel jár, felállhat, elköltözhet, élheti világát. Mert ezt teszi, ezt tette. Ha épp kifizeti a gyerektartást, akkor azzal ő le is tudja a gyerek iránti kötelezettségeit. Ő már bármit megtehet. Én függök tőle egy életen át. Ez az én értelmezésemben elég durva ellentmondás.

2012. aug. 21. 07:49
 17/22 anonim ***** válasza:

Figyelj, senki nem mondta, hogy a mostani szabályozás jó, ráadásul amikor készült a törvény, kicsit más volt a helyzet, most már nagyban játszik a munkaerő, személyek szabad áramlása stb.

Itt nem arról van szó, hogy a másik fél bármiben korlátozhatja a felügyeleti joggal rendelkezőt, hanem hogy ésszerű keretek között meg kell próbálni a 'konfliktusokat' megbeszélni a gyermek érekében, ha nem sikerül, jöhet a gyámhivatal vagy a bíróság.

Jogász vagyok, tapasztalatom szerint, az ok amiért te el szeretnél költözni nem feltétlen állná meg a helyét, de mivel 50 km-es távolságról van szó és ez nem a világ, valószínűnek tartom, hogy ez a hivatalos úton sem jelentene problémát, mert úgymond 'engedélyeznék'.

2012. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%

Félreérted a helyzetet!

Te oda mész, oda költözöl, ahová akarsz!

Senki nem mondja meg és írja elő, hogy mit tehetsz.

De ha a gyereket is vinni akarod, akkor az már más.

A gyerek lakóhelye tekintetében kell közösen dönteni. Dönthettek úgy is, hogy ezentúl az apánál marad a gyerek és te elköltözöl az ország túlsó végébe.

2012. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te sem gondolod komolyan, hogy bármiért is lemondanék a gyerekemről. És ha lennék is ilyen undormány, a volt férjem akkor sem akarná egyedül nevelni a gyerekét.
2012. aug. 21. 19:57
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez a birtoklási vágy, amit én a legundorítóbbnak tartok a nőkben. A gyerek nem tulajdon!

Ha szereted a gyereked, az ő érdekét nézed, és ha neki jobb az apjánál, akkor hagyod, hogy vele éljen és akkor veled is szívesebben lesz.

De ha tulajdonodként kezeled akkor garantáltan elmenekül majd tőled felnőtt korában, bármennyire is azt gondolod most, hogy ragaszkodik hozzád.

2012. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!