Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ex külön gyűjtött bankszámlájá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex külön gyűjtött bankszámláján egy nagyobb összeget házasságunk utolsó 2 évében, válópernél követelhetem a felét?

Figyelt kérdés
Házasságban 10 évet éltünk közös életközösségben. Ex az utolsó 2 évben külön gyűjtött egy nagyobb összeget bankszámlájára, de nekem nem volt a bankszámlájához hozzáférésem. Szüleim tulajdonát képező házban élt, hivatalos levelei oda érkeztek, a banktól a bankszámalkivonat is. Amikor elment, jött a tárgyhavi kivonat az aktuális egyenlegről címemre. Követelhetem-e a felét, hisz közös életközösség ideje alatt gyűjtötte, tehát engem is illet, nem? Tudom bizonyaítani a bankszámlakivonattal és azt, mikor ment el, tehát abban az időszkban még közös háztartásban éltünk..

2012. aug. 24. 08:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
igen kérheted,de nem biztos hogy megkapod!!!
2012. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha bizonyithatóan a házasság alatt gyüjtötte össze, akkor az közös vagyon, függetlenül attól, hogy kinek a nevén van a számla. Viszont a válóper beadáskor azonnal kérd, hogy ezt az összeget is vegyén bele a közös vagyonba, mert különben elöfordulhat, hogy mire megindulna a per, addigra "felhasználódik" és így eltünik. Ha viszont fel van összegszerüen tüntetve, akkor hiába "menti le a számláról", a fele jár neked.
2012. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

"Amikor elment, jött a tárgyhavi kivonat az aktuális egyenlegről címemre. "


"Tudom bizonyaítani a bankszámlakivonattal"


Hogyan szerezted meg? Felbontottad és elloptad a levelét?

Ezzel akarsz bizonyítani a hatóság előtt?

Ezért akár eljárást is indithat ellened személyes adatokkal való visszaélés és banktitok megsértése miatt.


Különben is ha Ő gyűjtőtte az akkor a saját munkája eredménye lehet és nem tőled vette el! Erkölcsi értelemben ahhoz akkor mi kőzöd lenne?

Nem máson kéne nyerészkedni!!!!!!!!!!

2012. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtató! Sőt, még több értékpapírt is vásárolt különböző összegekről, melyet szintén a ban küldött ki címemre, tehát azt is tudom bizonyítani, hogy a közös életközösség alatt szerezte. Ebből is követelhetm a felét?
2012. aug. 24. 08:44
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenböl, amit a házasság alatt szerzett valamelyik fél, a fele jár mindegyiknek. (De az esetleges adóságokból is)
2012. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Kedves 8:42-es, akkor ezzel a hozzáállással az exférje is nyerészkedett, élősködött amikor a kérdező szüleinek a házában élt és nem fizetett (gondolom) díjat a lakhatásért? Meg gondolom minden munkában ami a házasságon belül előfordult- takarítás főzés gyereknevelés stb., fele-fele arányban oszoztak...valahogy nem így szokott ez működni. Így a kérdés alapján nem is tudom ki élősködik... még jó hogy jár a fele kérdező!
2012. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

4. Újra!


"Kedves" 7. válaszoló!


Hoppá hoppá bukta van! :) :)

Hol említette a kérdező, hogy Ő a nő/exfeleség?


Talán amiatt hihetted ezt mert általában 99% -ban a nőkre/ exfeleségekre jellemző ez a "vagyonvadászat", a munka nélküli haszonszerzés?

Micsoda előitéletek. :)

A lakhatásért valószínüleg fizetett.

Az eset tipikus példája a mondásnak: Az enyém az enyém, a tied az közös.


"Meg gondolom minden munkában ami a házasságon belül előfordult- takarítás főzés gyereknevelés stb., fele-fele arányban oszoztak..."


JÚÚÚJ, ezt nem kellett volna. Miért nem akkor nyújtotta be a számlát mikor együtt éltek?

Önként vállalta nem?

Egyébként az exférj meg lehet még úgy is jobban járt volna ha maga csinálja, vagy bejárónőt fogad, mint hogy most az értékpapírjaival és a munkával "összegürcölt" pénzével fizethet "tanulópénzt".


Egyébként a kérdés feltevése válasz lehet azoknak akik azt reklamálják, hogy miért is nem akarja elvenni őket a párjuk/élettársuk. Hát többek között ezért nem.

2012. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyébként valóban jogos, hogy az ő nevén levő számláról szóló bankszámlakivonatot te nem bonthatod fel. Levéltitok & banktitok.
2012. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
A 8nak adok igazat!
2012. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!