Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megoldás lenne a válás estemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldás lenne a válás estemben?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon tönkre ment a házasságom.

Leírom röviden a történetemet, hátha tudna valaki valami okosat tanácsolni!

Mikor megismertem a férjemet Szegeden dolgoztunk mindketten, albérltben laktunk külön-kölön, majd együtt.

Nagy szerelem volt, egy év múlva már háman lettünk, megszületett a nagyobbik kisfiunk.

Anyagilag nem tudtuk vállalni a szegedi életet, albérletet stb. így hazaköltöztünk a szülői házba, pontosabban az én szüleimhez Győr közelébe. Férjem talált munkát Sopronban, viszonylag jó a fizetés is, az ingázás zavarta egyedül. Közben jött a kisöcsi is és egyre nehezebben fértünk el a szülői házban. Mivel egyedüli gyermek vagyok és a padlástér beépíthető ezért könnyedén kialakíthattunk volna egy különválasztott otthont, ahol a szüleim sem zavarnak, de a férjem ezt nem támogatta, mondván ez nem az ő háza, erre nem költ. A férjem a főváros közelébe szeretett volna költözni és ott munkát vállalni. Hirtelen elhatározásból vettünk egy házat (mert alkalmi véztel volt és jó befektetés is) a férjem megtakarításából a főváros közelében. A férjem mielőbb költözni szeretn, én viszont nem érzem ott jól magam, olyannyira nem akakrok menni, hogy szó szerint belebetegedtem. Nincs óvoda, iskola a közelben még bolt sem, még szomszédok is alig, nem érezném ott jól magam és úgy nem lennénk boldogok.

Megemlítettem a férjemnek, hogy próbáljuk eladni nagyjából ugyanannyiért amennyiért vettük és vegyünk egy szerényebb otthont máshol, olyan helyen, ahol én is jól érzem magam. A férjem válasza erre: ez az ő háza, nem adja el, vegyek magamnak, ha akarok, amiből akarok. Ő ott boldog, majd beköltözik egyedül, mi maradjunk otthon, ha akarunk (aszülői házban, két fél szobában élünk jelenleg, de a padlástérből palotát lehetne varázsolni, csak a férjem nem támogatja).

Nekem nincs pénzem ez igaz. Gyes-en vagyok, két kicsi gyereket nevelek (3 és 1 évesek). Férjem sokat dolgozik és a spórolt pénzét arra költi, hogy azt a házat szépítse, alakítsa, ahol úgysem fogunk együtt élni, nyomorgunk tovább a két félszobában.

Egyre nagyobb a feszültség. A férjem nem enged. Hiába mondom, hogy ha nem akar nem kell itthon maradni, menjünk elmehetünk másik házba, csak ne oda, amit elsőnek megvettünk, mert ott a gyerekekkel nem tudom elképzelni az életemet.

Rengeteget veszekedünk, már odáig eljutottunk, hogy kígyót-békát kiabálunk egymásra.

A fiúk szegények meg hallgatják és láthatóan szorong mindkettő.

Várom az őszint véleményeket!



2012. szept. 8. 11:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Elnézést a sok helyesírási hibáért, siettem, kihagytam néhány betűt, meg lemaradtak a vesszők is.

Remélemm azért így is érthető!

2012. szept. 8. 11:32
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Az őszinte véleményem az, hogy megértem a férjedet amiért nem akar a te szüleid házába befektetni. Ha azt mondtátok volna neki, hogy a felépítmény arányában tulajdonjogot szerez, vagyis ha elváltok, akkor neki jár valami, nem csak kidobott zsé az egész, akkor szerintem nem gondolkozott volna hogy külön menjetek. Ha egyébként a szüleiddel jó a viszonya. Gondolom az, mert nem írtad hogy más lenne.


A megvett ház. Na igen. Mellesleg megjegyzem, ha nem örökölt pénzből vette, akkor fele a tied :) bár ez a kapcsolatotokon mitsem változtat. Mielőtt megvette te láttad azt a házat? És akkor nem tűnt fel hogy milyen?

Egyébként megértelek, mert a szülői segítség nagyon sokat számít neked a kicsi gyerekekkel. Viszont ha ott csak kocsival lehet közlekedni, akkor azt kellene a férjeddel tisztázni, hogy vesz neked is egy külön autót, hogy vigyed a gyereket, meg be tudj vásárolni? vagy mindent ő fog megoldani egyedül? nem hinném. Szerintem az a baja, hogy neki valami megtetszett, és te kapásból elutasítod. még akkor is ha egyébként igazad van. Most megmakacsolta magát, azért mondja, hogy akkor megy egyedül és nem érdekli mi lesz veletek. Ha egyébként ez előtt jó volt a kapcsolatotok.


Szóval válts hangot, és a férjedet megértve próbálj vele újra beszélni. Hogy értse meg, nem vagy ellenére, és örülsz hogy ennyire örül a háznak, és támogatod, de kéred hogy ő is gondoljon bele a mindennapokba, hogy hogy kellene megoldani. De még az is lehet, hogy hétvégi háznak használja az új kéglit. Persze, legyen az övé. amikor van ideje ide jön elvonulni. De egyébként veletek él. Ez egész jó megoldás lehet, mert biztosan igénye lenne néha a magányra. nem könnyű ennyien élni kicsi helyen.

remélem sikerül megoldani.


34/N

2012. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a férjedet is, ahogy a második válaszoló írta.. De téged is, hogy nem akarsz odamenni. Tényleg valami köztes megoldást kellene kitalálni.


Viszont a férjed milyen megtakarításból vette? Ha a házasság előtt megvolt, akkor igen, az az ő pénze, az ő háza. Ha örökölte, szüleitől kapta a házasság alatt, akkor is az övé. Ha amióta veled él a fizetéséből spórolgatott rá, akkor az a TI házatok, a TI pénzetek és váláskor neked járt a fele.

2012. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hm... hát nem egyszerű. Lenne néhány kérdésem (nem feltétlenül itt vagy nekem, hanem inkább magadnak lenne érdemes ezeket megválaszolni - de ha akarod, beszélgethetünk itt is, és privátban is)


1. Ha - ahogy írod - az elején annyira nagy volt a szerelem, akkor mi az oka, hogy most annyira makacsnak és önfejűnek tűntök - nem biztos, h azok vagytok! - ebben a dologban? Azt gondolom, hogy a jó házasság egyedül kompromisszumokkal működik. Mindkét fél enged valamiből. Általában a gyerekek azok, akik nem készek semmiféle kompromisszumra, a felnőtt világ enélkül nem működik.

2. Mi az oka, hogy nem tetszik az a hely, ahol ingatlant vettetek? Azokat, amiket leírtál, meg lehet érteni, de legalább ennyire férjed álláspontját is - az ember a mai világban nem ad-vesz ingatlanokat hetente, havonta.

3. Nekem az a legfurcsább egyébként ebben az egészben, hogy úgy tűnik (hangsúlyozom, nem ismerlek benneteket, tehát nem ítélkezni akarok, csak a benyomásaimat írom le), mintha nagyon nem lennétek egy hullámhosszon: vegyél magadnak, a férjed pénze, úgysem fogunk ott együtt élni... stb. Ezek mind olyan apró, de lényegre mutató mondatok, szavak, amik azt sejtetik, hogy itt nem a lakáskérdés a legnagyobb probléma...


+1: Konkrétan a kérdésedre válaszolva azt gondolom, hogy ezt nem itt a GYIKen lévő válaszadók tudják eldönteni. Én úgy érzékelem (lehet, hogy nincs igazam), hogy ez egy hirtelen jött érzelem, kapcsolat és házasság lett. Nagyon óvnálak attól, hogy a válás is ugyanígy, tudatos meggondolás nélkül történjen. Azt javaslom szeretettel, hogy egy kicsit pihentessétek ezt a lakáskérdést. Megértem a férjed, hogy minél előbb költözni akar, megértelek téged, hogy te a jelenlegi helyzetet úgy éled meg, hogy nyomorogtok négyen két szobában, de azért javasolnám a lakáskérdés pihentetését, hogy figyeljetek egy kicsit egymásra. Ha lehet a nagyszülőkre hagyni a gyerekeket (nem tudom, mennyire viselnék el ezt a gyerekek, és milyen egészségi állapotban vannak a nagyszülők), akkor menjetek el kettesben valahova egy hétvégére, és nem utolsó sorban azért, amit a gyerekekkel műveltetek (ezt sem bántásból írom!!!) - hogy előttük veszekedtetek -, velük is legyetek minél többet. (Nekik nem elsősorban lakásra, hanem otthonra van szükségük, amit a te anyai szereteted melege, férjed kiegyensúlyozott apai támasza tud megadni.) Hozzatok vissza minél többet abból a nagy szerelemből ami volt, mert minél tovább húzzátok a kapcsolatotok rendezését, annál esélytelenebb lesz.


Szívből drukkolok nektek!

2012. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. A mi esetünk is hasonló volt.

Albérlet, majd gyerek után közösen vettünk egy vidéki házat. Még házasság ellőtt spóroltam, és kaptam pénzt ajándékba, így azt az 1.5 milliót is beetettük. Én mondjuk odaköltöztem, mert gondoltam mindenütt jobb mint anyóséknál. De 3 év után rájöttem, belebetegszem hogy ott élek. Hasonló okok miatt. Nincs óvoda, nincs iskola, 1 öreg bolt van ami drága is, és délben már be zár (ha egyáltalán kinyit) A legközelebbi szomszédom gyalog majdnem 3 km-re van tőlem. Teljesen magányos vagyok. 2 évig kértem, hogy adjuk el. Nem kell nekünk 4 szobás, hatalmas telekkel. Vegyünk kisebbet, de közelebb a városhoz. Nincs kocsi, így én gyakorlatilag el vagyok zárva a külvilágtól. Kértem hogy ahogy elkezdi az ovit a gyerek már éljünk máshol, mert ide 1 nap csak kétszer jön a busz ki. De nem! Ahogy mondta: AZ ő háza. Ne mondjam meg mit tegyen a házával. Építgeti, javítgatja. AZ ÖVÉ! Egy idő után erre is berágtam. Felvilágosítottam, hogy a ház közös, és van némi beleszólásom. Azt hittem felpofoz. Ha szemmel ölni lehetne, akkor már halott lennék. Eljött az óvoda idő. Nem adtuk el a házat. Hiába kértem, könyörögtem. A válasza mindig ez: Az én házam. HA utálsz itt élni, költözz haza anyádhoz. Hazaköltöztem gyerekkel. Később jött, hogy béküljünk ki, szeret engem, és a lányunkat. Mindent megbeszélünk, és ha még mindig akarom, eladjuk a házat, megyünk máshová. Rájött mi fontosabbak vagyunk mint a vidéki ház. Hittem neki. Visszamentünk. De csak halogatta a ház eladását, a végén újra jött a mondata: Az én házam! Annyit dolgoztam vele, hülye leszek eladni. HA nem tetszik takarodj, de a lányomat nem viheted. Elmentünk újra. De már véglegesen. Beadtam a válópert mert már esély sem volt a békülésre. Próbáltam kulturáltan válni. Mondtam neki, hogy nem akarom hogy a házát elveszítse. Adja meg a nekem járó részt, és onnantól csakis az ő háza lett. De nem volt hajlandó. Még a bírónak is kijelentette arrogánsan, hogy lesz*rja hogy a törvény szerint közös. Nem adja a házát. Ő dolgozott, én csak otthon meresztettem a fenekemet. Igaz, otthon voltam a kicsivel, de dolgoztam mint az állat mellette. Nem akart fizetni segédmunkásnak így én cipeltem a maltertől kezdve a tégláig mindent. Közben meg főzzél,takaríts, mossál,és foglalkozz a kicsivel is. Míg dolgozott én festettem ki a lakást. Szóval dolgoztam én is. A végén a bíróság úgy döntött ha a férjem nem hajlandó kifizetni a jogos részemet, akkor el kell adni a házat.

4 éve váltunk el. A vagyoni per még mindig tart. Jelenleg albérletben élek a lányommal. A volt férjem a közös házunkban. A bíró által kirendelt értékbecslő felértékeltette, de nem hajlandó elfogadni. Fellebbezést adott be. Kaptunk új értékbecslőt. Őt is elutasította. Majd ügyvédet váltott (időhúzás) Majd elfogadta a bíró határozatát, később visszamondta. Így húzza az időt. Eddig sikerrel, Most ott tartunk hogy a földhivatalban a tulajdonpapírra bírói végzéssel rögzítve lett, hogy 50 %-os tulajdonos vagyok. Időközben bíró váltás is lett. Most reménykedem, hogy az új bíró már nem szórakozik. Kimondja a végszót, és ha kell bírói úton elárverezi a házat.

Csak megjegyzem. Nem vagyok pénzéhes, csak azt kérem ami az enyém. Amit belefektetem, és amiért én is megdolgoztam.

Nem kértem a fele összeget, csak 3 milliót (8 millióra értékelték) De nem..Így most bármennyiért lesz egyszer eladva. a fele jár.. De már kétlem hogy valaha el lesz adva..

2012. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek a válaszokat!

Mindenki, nagyon megértő, józan, jóindulatú és elfogulatlan tanácsot adott, ez nagyon jól esett.


Hát igen, ott voltam a ház vásárlásánál, már akkor sem tetszett. Viszont annyira meg akartam felelni a férjemnek, na és a családja elvárásának, hogy próbáltam leküzdeni minden ellenérzést, gondoltam, csak megbarátkozok a helyzettel.

Nem sikerült...

A pénz, amin vettük 100%-ban a férjemé, ő dolgozott érte, 10 év munkája, mielőtt még megismerkedtünk.

Rendes volt, mert a felét a nevemre íratta, nyilván ismer, hogy ezzel sosem élnék vissza.

Szüleim házáról annyit, hogy a gyerekeink fogják örökölni, nyugodtan költhetne rá, sőt a családom már a nevünkre is akarta íratni.

Igen, megoldás lenne az új helyen eyg autó. Viszont én már évek óta nem vezetek. Egészségügyi probléma miatt. Néhány éve kezdődött, hogy hirtelen elszédülök, van hogy össze is esek. Először azt gondoltam, biztos túlhajtottam magam, keveset ettem stb. aztán kivizsgáltak és sajnos belgyógyászati (keringési) problémám van, amire gyógyszert is szedek, kivéve terhességek alatt. Azért néha így is előfordul, hohy hirtelen forog a szoba, aztán se kép, se hang néhány pillanatig.

Na én így már nem merek vezetni!


Sajnos ez nem hirtelen érzelemkitörés részemről. Ez a harc már lassan egy éve tart nálunk. Egyre durvább! A gyerekeket nagyon-nagyon féltem az állandó feszültségtől.

Na de az én állapotomnak sem használ, de ez a legutolső szempont.


A férjem szerint egy önállóságra képtelen sorscsapás vagyok. Pedig simán boldogulok önállóan, Győrbe például szívesen beköltöznék.


Annyi biztos, hogy a gyerekek erre nem mehetnek rá!


Még arra válaszolnék, hpogy miért nem volna jó, ha az új ház a férjem "nyaralója" lenne. Sajnos annyira nem állunk jól anyagilag. Szóval, a ház csinosítása, fenntartása pénzt von el a családtól. Én meg úgy gondolom, hogy azon a pénzen inkább a család kényelmén kellene javítani, mert alig férünk el, bútorokat sem veszünk, mosógép is haldoklik stb., de ezeket a férjem nem támogatja, mondván majd az új házba lesz.

Menjek dolgozni, vegyek a saját pénzemen, amit akarok!

A gyed és családi pótlék elmegy a gyerekekre, abból semmit sem tudok félre tenni. Amúgy pedagógus a szakmám, szóval sosem fogom halálra keresni magam. De majdcsak megélünk hármasban is, mert sajnos ezt a házasságot kezdem feladni!

2012. szept. 8. 13:03
 7/23 A kérdező kommentje:

Az 5. válaszolónak üzenem, hogy szomorúan olvastam a történetét. Tényleg hasonló helyzetben vagyunk, annyi kivétellel, hogy nekem egy fillér részem sincs az új házban.

Remélem megoldódnak az anyagi viták és sikeres és boldog lesz az új életetek!

2012. szept. 8. 13:07
 8/23 A kérdező kommentje:
Bocsi megint az elírásokért, csak a kisebbik fiamat is foglalkoztatom írás közben. :-)
2012. szept. 8. 13:10
 9/23 anonim ***** válasza:
12.17 vagyok. Nem lehet helyrehozni a kapcsolatotokat? Vagy nem szeretnéd? Miért?
2012. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Sajnos, ezt már nehezen. Pedig jó lenne.
2012. szept. 8. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!