Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megoldás lenne a válás estemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megoldás lenne a válás estemben?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon tönkre ment a házasságom.

Leírom röviden a történetemet, hátha tudna valaki valami okosat tanácsolni!

Mikor megismertem a férjemet Szegeden dolgoztunk mindketten, albérltben laktunk külön-kölön, majd együtt.

Nagy szerelem volt, egy év múlva már háman lettünk, megszületett a nagyobbik kisfiunk.

Anyagilag nem tudtuk vállalni a szegedi életet, albérletet stb. így hazaköltöztünk a szülői házba, pontosabban az én szüleimhez Győr közelébe. Férjem talált munkát Sopronban, viszonylag jó a fizetés is, az ingázás zavarta egyedül. Közben jött a kisöcsi is és egyre nehezebben fértünk el a szülői házban. Mivel egyedüli gyermek vagyok és a padlástér beépíthető ezért könnyedén kialakíthattunk volna egy különválasztott otthont, ahol a szüleim sem zavarnak, de a férjem ezt nem támogatta, mondván ez nem az ő háza, erre nem költ. A férjem a főváros közelébe szeretett volna költözni és ott munkát vállalni. Hirtelen elhatározásból vettünk egy házat (mert alkalmi véztel volt és jó befektetés is) a férjem megtakarításából a főváros közelében. A férjem mielőbb költözni szeretn, én viszont nem érzem ott jól magam, olyannyira nem akakrok menni, hogy szó szerint belebetegedtem. Nincs óvoda, iskola a közelben még bolt sem, még szomszédok is alig, nem érezném ott jól magam és úgy nem lennénk boldogok.

Megemlítettem a férjemnek, hogy próbáljuk eladni nagyjából ugyanannyiért amennyiért vettük és vegyünk egy szerényebb otthont máshol, olyan helyen, ahol én is jól érzem magam. A férjem válasza erre: ez az ő háza, nem adja el, vegyek magamnak, ha akarok, amiből akarok. Ő ott boldog, majd beköltözik egyedül, mi maradjunk otthon, ha akarunk (aszülői házban, két fél szobában élünk jelenleg, de a padlástérből palotát lehetne varázsolni, csak a férjem nem támogatja).

Nekem nincs pénzem ez igaz. Gyes-en vagyok, két kicsi gyereket nevelek (3 és 1 évesek). Férjem sokat dolgozik és a spórolt pénzét arra költi, hogy azt a házat szépítse, alakítsa, ahol úgysem fogunk együtt élni, nyomorgunk tovább a két félszobában.

Egyre nagyobb a feszültség. A férjem nem enged. Hiába mondom, hogy ha nem akar nem kell itthon maradni, menjünk elmehetünk másik házba, csak ne oda, amit elsőnek megvettünk, mert ott a gyerekekkel nem tudom elképzelni az életemet.

Rengeteget veszekedünk, már odáig eljutottunk, hogy kígyót-békát kiabálunk egymásra.

A fiúk szegények meg hallgatják és láthatóan szorong mindkettő.

Várom az őszint véleményeket!



2012. szept. 8. 11:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hát ha jó lenne, akkor hajrá! Ha nehezen, akkor még lehet! Akkor??? (Nem erőszakoskodni akarok, csak szeretnélek megvédeni attól a töréstől, amit egy válás jelent. Nem azt mondom, hogy minden esetben el kell felejteni a válást, de ha egy házasság megmenthető, mert MÉG megmenthető, mert MÉG nem ment tönkre, akkor azt meg kell menteni - szerintem...)
2012. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszoló amit írt a közös hullámhosszról az nagyon igaz, én is ezt érzem a történetben.


Ha így folytatódik, nem fog megoldódni. Szerintem az lenne a legjobb, ha a gyerekeket leadnátok és ti elmennétek pár órára valahová megbeszélni, mi az amit akartok, mire nem vagytok hajlandóak és ki miben tud engedni. Továbbá azt is, hogy együtt akartok-e maradni.


Ha igen, akkor mind a kettőtöknek kellene kompromisszumot hozni és ő sem állhat úgy a témához, hogy az ő háza, odamegy és kész.

Ha pedig nem, akkor minél előbb le kellene zárni és jó viszonyban, de külön élni, mert a gyerekeknek sem jó a feszült légkör.

2012. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Húha, hát itt akkor már tényleg komoly gondok vannak. Ezek szerint ő nem hajlandó figyelembe venni, hogy Te nem vezethetsz. nem azért mert mereszteni akarod a fenekedet, hanem azért mert félsz hogy balesetet okozol. Ez teljsen jogos. És így nem költözhetsz olyan helyre, ahol feltétel az autó. Ezek alapján a férjed tényleg se sz@r.


Én is azt javasolom, mint valaki előttem, ezek szerint fogd kézen a férjedet, gyerekeket hagyd a nagyszülőkre és menjetek el egy közeli helyre megbeszélni, ahol nem zavar senki. Előadod, hogy ez a helyzet nem megoldás, tarthatatlan. Sajnálod, de te az új házban nem tudsz boldogulni, mert nem neked való. nem tudsz vezetni, ott meg muszáj. Ezt neki, ha fontos vagy neki, figyelmebe kell vennie és nem hozni lehetetlen helyzetbe. Ha viszont mindenképpen ragaszkodik a házhoz, akkor sajnos nincs mit tenni. Felesleges egymást tovább nyúzni és folyton veszekedni. Megérted, el akar menni, menjen. Adjátok be a válást. Most akkor egyezzetek meg. Mennyi lesz a gyerektartás, hogy akarja a gyerekekkel tartani a kapcsolatot, egyebek. Megírjátok és beadjátok. Ő is mást akar, de nagyon és te is, mert muszáj. Ezen nincs mit szépíteni. Mondd meg neki, hogy rendben van, nem haragszol rá, érted hogy elege van ebből az egészből, és nem akarod hogy tovább mérgesedjen a helyzet. ha oda akar költözni, menjen, de akkor téged se frusztráljon tovább a vágyaival, mert te meg ezt akarod és kész. És neked is jogod van olyan társat találni, aki figyelembe veszi a lehetőségeidet, és szeret annyira hogy kompromisszumokat keres. Ennyi. Hagyd hogy menjen, de akkor minél előbb. Ha nem vádaskodsz, akkor hidd el nagyon jó lesz a viszonyotok. és a gyerekeknek az kell. és hátha találsz másvalakit. na meg ha nem is, akkor már elfértek a két félszobában. Csak így jutsz valamire, ha nem hagyod tovább ezt a helyzetet.

2012. szept. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy költözz be a férjed házába, és próbáld meg elfogadni és szeretni. Ha szereted, akkor hozz érte áldozatot. Lehet, hogy egy ideig rosszul éreznéd magad, de elválni szerintem még rosszabb lenne.

Ne vitatkozz vele, és ne idegeld magad. Ha másképp nem megy, menj el pszichológushoz.

Nekd van, igazad, de a férjednek valószínűleg elege van a szüleidből, és abból, hogy te nem akarsz elszakadni, és teljesen az övé lenni.

Gyanús, hogy ezt a házat is azért vette, hogy bárhova, csak innen el.

Nehéz lenne megcsinálni, de meg lehet menteni a házasságotokat, ha van még benned szerelem.

2012. szept. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Te előző, nem tudsz olvasni? A hely ALKALMANTAN arra hogy két kicsi gyereket neveljen kocsi nélkül. Semmi nincs a közelben, a kérdező meg NEM VEZETHET!!!!! apuka meg elmegy dolgozni aztán lesz@rja mit van, oldja meg a felesége ahogy tudja. Az egyetlen megoldás a máshová KÜLÖN költözés, de abba meg nem megy bele a férje. Olvasd már ez a kommentjeit. És ha már itt tartunk, a férje mennyire szereti őt, hogy rá akar kényszeríteni olyasmit amit nem tud teljesíteni? hm? hol van az hogy segíteni akar neki, hogy ne kínlódjon egyedül a két gyerekkel? hogy figyelembe vegye a jogos igényeit? sehol nincs drága előző. Nos akkor jogosan kérdezem meg, hogy a férje mennyire szereti őt. Pillanatnyilag semennyire. Ez tuti. Persze, nem jó a férjnek anyóséknál. Rendbe van, a kérdező hajlandó is elköltöni, de nem oda ahova a férje akarja, mert az alkalmatlan!!!!!!!
2012. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

# 15


Én nem olvastam sehol, hogy a hely ALKALMATLAN lenne a gyerekeknek, csupán azt, hogy a kérdező ott nem érezné szerinte jól magát.


Én pl. világ életemben 25 km-re jártam (busszal) iskolába. Nem mondom, hogy tök jó volt ennyit utazni de túléltem.

Ha "csak" ennyi a gond, akkor ez szerintem vállalható, legalább egy próba erejéig, a szülőkhöz vissza lehet költözni ha nagyon nem megy.

2012. szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

14: "Én azt javaslom, hogy költözz be a férjed házába, és próbáld meg elfogadni és szeretni. Ha szereted, akkor hozz érte áldozatot."


A házasság nem egy ember áldozatáról szól, hogy alárendeli magát a másik akaratának, hanem hogy két embernek kell kompromisszumokat kötni, hogy mind a ketten boldogok és elégedettek legyenek. Ha a férje szereti, akkor ne kényszerítse olyan helyzetbe, amit a másik nem akar.


" Lehet, hogy egy ideig rosszul éreznéd magad, de elválni szerintem még rosszabb lenne."


Aztán mi értelme annak, ha eljátssza a megkeseredett mártíranyut, aki feláldozta magát a családért? Persze, hogy rossz a válás, de a kérdezőnek is csak egy élete van, amit boldogan szeretne eltölteni.


"Ne vitatkozz vele, és ne idegeld magad."


Ja, persze. Ebből vetted a tanácsot?

[link]


Csak szólnék, hogy elmúltak már azok az idők.


"Ha másképp nem megy, menj el pszichológushoz."


Miért nem megy a férj? A kérdező költözne másik lakásba, máshová, ha a férje nem akar anyóséknál lakni, csak nem abba a világvégi helyre, ahol majd csak probléma lesz abból, ha a gyerekeket oviba kell vinni. Pillanatnyilag a férj a makacs.


"Gyanús, hogy ezt a házat is azért vette, hogy bárhova, csak innen el."


Akkor menjen a feleséggel máshová. A kérdező menne, most a lépés a férj kezében van.

2012. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16: "Én pl. világ életemben 25 km-re jártam (busszal) iskolába. " Te igen, de egy ovis gyerek más. Ha meg van belőlük kettő, akkor még nehezebb, mert ha az egyik lebetegszik és otthon kell vele maradni, a másik hogy kerül be az oviba, ha a férjnek pl. korábban kell menni dolgozni, vagy később jön haza??? Két ilyen pici bölcsibe-oviba-iskolába való terelését akkor is baromi nehéz megszervezni, hogy nekem itt van 5 percre az ovi, az iskola a másik irányba 3 megállónyira.
2012. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Miért, ha az egyik lebetegszik akkor hogy viszed el - akár 10 perc távolságba - a másikat oviba?! Otthon hagyod 20 percre egyedül a beteg gyereket?

Ha a férj egy órával előbb jár dolgozni akkor 2 percnyire lévő oviba sem tudja elvinni a gyereket.


Semmit nem javít a helyzeten, ha közel van az iskola vagy óvoda ilyen szempontból.

2012. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Miért, ha az egyik lebetegszik akkor hogy viszed el - akár 10 perc távolságba - a másikat oviba?! "


Úgy, hogy mivel nem a világvégén lakunk egy olyan helyen, ahol szomszéd is alig van, csak egy telefonba kerül, hogy az egyik környélbeli anyuka felvegye a másikat és bekísérje a sajátjával az oviba.

Fordítva is volt már ilyen, épp az oviban voltam, amikor megcsörrent a telefon, hogy el tudnám-e hozni az egyik gyerkőcöt, mert anyuka elakadt... és ha én épp nem vettem volna fel, még legalább 5 embert tudott volna riasztani.


Itt mindig van valaki, aki tud segíteni, épp ezért nem is mennék olyan helyre kisgyerekkel lakni, ahol alig van szomszéd és elég néptelen.

2012. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!