Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meg kaphatom a kizárólagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kaphatom a kizárólagos felügyeleti jogot? Nagyon bonyolult történet! (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem a rossz májú megjegyzésekre vagyok kíváncsi, hogy apukának is vannak jogai, hanem tanácsot szeretnék kérni az ebben jártas anyukáktól.

9 éve ismertem a párom, mikor teherbe estem (nem voltunk élettársak), ő is nagyon szerette volna megtartani, én is. Akkor még dolgoztam, ő munkanélküli volt. Megbeszéltük, ha megszületik a kicsi össze költözünk. Úgy tűnt nagy a boldogság. Majd 22 hetes voltam, mikor egy nő megkeresett, hogy terhes az akkor még páromtól. (Az exnek van egy nagyobb de kis korú fia, akiről én tudtam is, de nem zavart). Mire az exem bevallotta, hogy megcsalt, majd miután megmondtam, hogy többet látni se akarom, kiderült 2 nővel csalt. Terhességem alatt végig idegesítettek, én lettem ribancozva. Azzal is támadtak, hogy nem az övé a kicsi (de az övé!). Apasági nyilatkozat ekkora már meg volt íratva. Egy vita után a fiam koraszülött lett, és lyukas szívvel jött a világra. Közöltem vele. Nem érdekelte. Mondtam, hogy legalább nézze meg, de az mondta, "nem akarom ne is tudja ki az apja". Majd ismét folyamatosan zaklattak. Küld havi 10 ezret, nem is akarok többet. Erre egy nap írt a kedves barátnője (köztudottan prostituált) hogy mondjak le a pénzről, vagy élni fog minden apai jogával. Én mondtam, hogy éljen. Erre azt válaszolta, hogy "perelj be szarok rá, de ne felejtsd el, ha megítélik, akkor el is hozhatom és el is fogom és majd jól megszívod!". Bementem a bíróságra elindítottam a pert. Jövőhéten lesz a tárgyalás. Nagyon félek! Most 7 hónapos a fiam és még egyszer sem látogatta meg. Közben megszületett a másik gyereke is. Egy közösségi oldalon is csak a másik két gyereke van kiírva. Mindenkinek azt terjeszti, hogy az én fiam nem az övé. (itt még azt kérdezném, ha én kérek DNS tesztet és bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor is neki kell fizetni?) Ja a jelenlegi barátnőre vissza térve, az ő exe (stricije, januárban szabadult) fenyegeti őket, hogy megöli az egész családot. Fel is jelentették. Aki a nő középső gyerekének az apja. De én hiába mondom a bíróságon, nekem úgy sem adnak ki infót a rendőrségen. Nagyon össze illenek, exemnek 3 gyerek 3 anyától, csajnak 3 gy 3 apától. Nem is értem, hogy kerültem ilyen helyzetbe. Világ életemben egy tisztességes nő voltam, egy elég jó színvonallal. Most próbálják lerombolni a jó hírem és befeketíteni. (kevés sikerrel hál istennek) Most tudtam meg, hogy össze akarnak házasodni, hogy el vegyék tőlem a kicsit. Mit tegyek? Meg fogják adni a kizárólagos felügyeleti jogot? Mit mondjak a bíróságon? Annyira félek!!! Szegény kicsikém pedig egyre nyűgösebb. Elnézést ha kicsit össze vissza írtam. Köszönöm ha valaki elolvassa és esetleg tanácsot is tud adni. Annyit sírok emiatt!



2012. szept. 21. 01:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvenni nem fogják tudni tőled a kicsit, de te csak akkor kaphatsz kizárólagos felügyeleti jogot, ha az apa veszélyezteti a gyerek életét vagy testi épségét. Ez itt nem áll fent.
2012. szept. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nevem-senki ***** válasza:
100%
Nem fogjàk tudni elvenni a kicsit. Inkább jelezd a bíróságnak, h a kisfiad betegsége miatt, havi 15ezer forintot kérsz tartàsdíj gyanànt.
2012. szept. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt apasági nyilatkozat, akkor felesleges a DNS vizsgálat.

A Bíróság neked ítéli a kicsit, és tartásdíjat állapít meg.

Akkor sem ítélnék neki a fiadat, ha látogatta volna, és házas lenne.

Ne törődj a fenyegetésével. De a kizárólagos felügyeleti jogoz nem fogod megkapni. Neki láthatási joga lesz. Csak akkor vonnák meg, ha a fiad élete miatta veszélyben lenne.

2012. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
A fenyegető levelek megvannak?Amin azt írta a nő hogy majd te megszívod ha elviszik a kicsit?Mert ez egy távpont hogy nem normálisak!!!Vidd el a bíróságra,mondj el mindent hogy 1x se ment b megnézni a kicsit a kórházba meg azután se,hogy mindenhol letagadja a kicsit...Ha dns tesztet csináltatsz az fizet aki veszít,tehát ha övé a gyerek és ö állítja hogy nem akkor ö fizet!miért akarod perelni az apát?Ennyire kell a pénze??Ha fizet gyerek tartást akkor láthatja is a kicsit,el is viheti!Az hogy csak a tied legyen a teljes felügyeleti jog,hogy öt megfosszák a szülői jogaitól nagyon ritka esetbe lehet,ha veszélyezteti a gyermek életét,ha drogos stb...Az apa nevén van a gyerek?Mert ha nem akkor joga nincs hozzá...Én megegyeznék vele ,hogy lemond a gyerekről jogilag és te egy életre békén hagyod!! 27/N túl egy váláson ,gyerek elhelyezésen..
2012. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kizárólagos felügyeleti jog nem azt jelenti, hogy az apa nem láthatja a gyerekét. Ez azt jelenti, hogy az anyánál van, és az apa a bíróság által meghatározott időnként (ált. kéthetente hétvégén, és stb.) elviheti. Ezt meg szokták adni, én úgy tudom, ez a gyakorlat, hacsak ti meg nem egyeztek a közös felügyeleti jogban. Ha azt szeretnéd, hogy ne vigye el a babát, akkor meg kell vonni tőle a láthatást, na ehhez már komoly érvek kellenek, és bizonyítani is tudni kell. Amíg pici a baba én úgy hallottam/olvastam, hogy egyébként sem viheti el, csak látogatóba jöhet.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Sok sikert és kitartást kívánok!

2012. szept. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4 es vagyok 5 ös jól írta amíg kicsi az apa nem viheti el az anyukától csak a kicsi lakhelyén megadott időbe megnézheti. de általában 3 évtől elviheti 2 hetente hétvégén meg nyáron meg karácsonykor...Nálunk mondjuk csak 6 évtől mert én nem engedtem 3 évtől úgyse tudja ellátni.Igaz azóta se jött pedig a tavasszal 6 éves lesz a fiam..
2012. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyitani tudod amilet is itt leirtal, /fenyegetozo ex strici, az apuka fenyegetozese hogy megszivod, es a tobbi/ akkor megitelhetik hogy amig pici a gyerek addig csak nalad lathassa de el ne vigye sehova.

Amugy ne is gondold hogy komolyan mondja hogy elvenne toled.

Az en ex em is ilyen volt. Amikor terhes voltam megcsalt, mindenkinek mondta hogy nem az ove a gyerek...

Amikor megszuletett akkor mar latni akarta, egyik naprol a masikra mar az o fia volt ...

Birosag, gyerektartas, lathatas... mindenen atmentunk

aztan megunta uj baratnoje lett, es mar nem erdekli, nem is latogatja.

2012. szept. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem akarom eltiltatni. Láthatja amikor akarja (nem is akarja). Én azt szeretném, hogy ne vihesse el 3 éves kora után sem. Erkölcsi 0-ák. Nem akarok ilyen példát a gyerekem elé. A levelek meg vannak. Mind, ki is nyomtattam őket. Igen az ő nevén van a kicsi. Próbáltam, utána járni, hogy tudna lemondani róla, de mindenhol azt mondták nem lehet. (bíróság, gyámügy) Csak akkor lehetne ha lenne párom aki örökbe fogadja, és az apa az ő részére lemond. De ha nem ítélik meg a kizárólagos jogot, mi lesz velünk. Ha valamit alá kell írni, hogyan kerítsem elő. Nem tudom a számát, lecserélte. Egyszer írtam neki a közösségi portálon, hogy kórházba került a kicsi. Ha műteni kell, akkor kell az aláírása. A nője válaszolt, hogy ne zaklassam őket, mert meghurcoltatja a s.ggem. Húzzak a p-ba az életükből. Szerintem ez nem normális reakció. Aztán kiírta nyilvánosan, hogy " ez a nyomorult ribanc nem szál le a pasimról, de meg fogom hurcoltatni a pici s.ggét". Annyira bele fáradtam már. Így el fogják lehetetleníteni a gyereknevelést.

Másik kérdésre is válaszoljak. Azért kell a bíróságot be vonni, mert ha nincs papír, akkor ugyan annyi joga van mint nekem. El is viheti amikor akarja. A gyerektartásról nem mondhatok le, mert nem az én pénzem, hanem a gyereké. Ezt is a bíróságon mondták. Csak arra nem válaszoltak, hogy megkaphatom e a kizárólagos jogot, arra azt mondták majd a bíró eldönti. :(

2012. szept. 21. 08:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva sztori. Kitartást és szurkolok, hogy legyen elég erőd ezt elviselni. Nézz a kisfiadra és boldog leszel rögtön, mert az mindenért kárpótolja az embert. Azt nem értem, hogy jöhettél össze egy ilyen emberrel...De mindenki követ el hibákat.

Attól ne félj! Nem tudja elvenni tőled a gyereket. Nem is akarja, hiszen nem is kíváncsi rá.

2012. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyáltalán nem ilyennek ismertem. Nem ilyen életet élt. Semmi gond nem volt ameddig meg nem ismerte ezt a nőt. Teljesen tisztességes, jól öltözött, jól nevelt ember volt. De mióta együtt vannak ez 180 fokot fordult. Punk lett belőle, nagy taréjjal, iszonyat trágár módon beszél. Szakadt csöves ruhába jár. Borzasztó körülmények közt élnek. Kis parasztházba, a lépcső egy fa tuskó. Hol van ablak-hol nincs. Borzasztó retek van. Azt nem értem, egyáltalán hogy nem vették már el a nő gyerekeit! De ez legyen az ő gondja.
2012. szept. 21. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!