Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Egy kicsit...

Mit csináljak? Egy kicsit bonyolult helyzetben vagyok. (történet lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok

33 éves férfi vagyok, és lenne némi gondom. Van egy nagyon helyes barátnőm, aki nagyon okos, szép, stb...tényleg. Ő 32 éves. Nos...már 6 éve együtt vagyunk, és elhatároztam, hogy meg szeretném kérni a kezét mert nekem ő kell. Azonban ezzel van némi gond... Nem teljesen azonos az anyagi helyzetünk, de persze erről ő nem tehet. Én igyekszem mindent megadni neki, de sok problémához vezetett ez az elmúlt 6 évben. Majdnem az egész baráti társaságomat dobtam miatta, mert nem voltak hajlandók elfogadni őt, hogy hozzám tartozik, szemét módon viselkedtek vele, és keresték, hogy hol tudnak belekötni. Persze én ezt igyekeztem nem hagyni, és pont ezért majdnem az összes addigi barátommal megszakítottam a kapcsolatot mert nekem Ő sokkal fontosabb volt. Próbáltam tenni ellene, de állandóan úgymond "kísértette" őt az , hogy neki más az anyagi helyzete mint az enyém. Nagyon szeretném megkérni a kezét, mert imádom őt, de nagyon félek, hogy nemet mond ezért. Lehet, hogy ezt most hülyeségnek tartjátok, hogy félek, de tényleg. Ő nekem azt mondta, hogy megpróbál nem törődni vele mert ő is nagyon szeret engem, de én nem akarom, hogy szenvedjen soha többet. Ő ugyanolyan ember mint én vagy bárki más, és megérdemli, hogy tisztelettel bánjanak vele is. Mindazonáltal, hogy nem azonos az anyagi helyzetünk, tanult nő, okos, intelligens, érdeklődő, és nagyon nagyon szép...Tényleg ilyet kívánna mindenki magának. (ezt a nem azonos anyagi helyzetet ne úgy képzeljétek, hogy nyomorog, csak ő nem jár Mercedes-szel, meg BMW-vel, meg ilyesmik, és nem is igényli) De mit mondjak neki szerintetek? Félek, hogy nemet mond azért, mert annyit kellett szomorkodnia "miattam" az elmúlt 6 évben, és valahol meg is érteném, de nagyon nagyon szeretem őt. :-(


2009. júl. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Ne lihegd már túl ezt a dolgot :) Szereted? Perszehogy! Akkor hajrá, kérd meg a kezét bátran. Lehetőleg ne egy 120 ezer forintos gyűrűvel; hanem minél egyszerűbbel (de mutatóssal!) ; hogy érezze: ez se a pénzről szól neked. A barátaid ne zavarjanak; nem őnekik adja a kezét :) Gondolj arra is, hogy egyszer feleségül is veszed. Akkor valószínűleg közös kasszán lesztek. Ez a szenvedés amiatt hogy te -bocsi , hogy így írom-, de gazdagabb vagy...?! Én megírom őszintén a mai világban jó partinak számítasz. Ha a lelked is jó hozzá és az övé is "tiszta", akkor minden oké!:))

2009. júl. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
98%
szerintem ha megkéred a kezét, abból igazán érezhetné, hogy komolyan szereted és nem számít az anyagi helyzet! egyébként én a helyében nem szégyellném ezt, én sem vagyok olyan jó helyzetben mint pl. a párom, de köztünk ez sosem volt probléma, mivel nem ezért szeret! inkább legyen büszke rá, hogy nehezebb körülmények közt is boldogul! és attól, hogy neked jobb az anyagi helyzeted, ez még nem azt jelenti, hogy majd te tartod el őt! ha igazán szeret téged, akkor nem hiszem, hogy ennek problémát kellene jelentenie, pláne ennyi idő után! vagy ha mégis, akkor kérdezd meg tőle, hogy mégis mit vár akkor a kapcsolatotoktól...
2009. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Nem lihegem túl, sokan és sokat bántották/bántják őt miattam. Akár a barátok, akár a többi "nő" (gondolok itt az idióta plázamajmokra), hogy mit keres mellettem, nem is szeretem őt, meg biztos csak kihasznál, meg stb... Ha nem így lett volna egy percig se kételkednék hidd el.
2009. júl. 17. 10:32
 4/63 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma, hogy más az anyagi helyzetünk, hanem az, hogy ebből adódóan nagyon sokan nem fogadják őt el. Anyámék is csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek közeledni felé miután rájöttek, hogy valószínű nem fogunk szakítani.
2009. júl. 17. 10:33
 5/63 anonim ***** válasza:
98%

jajj, hogy miken nem tudsz aggódni!! :))

csak kérd meg a kezét, ne csinálj ebből ügyet, biztos, hogy nem fog nemet mondani. vidd el egy romantikus helyre, és ott kérd meg.

lehet, hogy a barátaid csak attól féltettek eddig, nehogy a párod csak az anyagiak miatt hajtson rád. szóval ne haragudj rájuk sem. hamarosan ők is megváltoztatják az álláspontjukat, más nem, 1-2 év múlva, ha látják, hogy működik a házasságotok.


én nem vagyok tehetős, de az egyik kolléganőm az, és mondta, hogy az ő baráti társaságában, ismeretségi körében csak azért nem jönnek össze a férfiak náluk lényegesen rosszabb helyzetben lévő hölggyel, mert aggódnak, hogy csak a pénzük kell. ha viszont olyan nő lesz a párjuk, aki hasonló egzisztenciával rendelkezik, biztosak lehetnek benne, hogy önmaguért szeretik őket.

2009. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
98%

Ha jül értelmezem te átlagonfelüli gazdag vagy. Ebből kifolyólag a barátaid is átlagonfelüli gazdagok lehetnek/lehettek. (mint írod attól más az anyagi helyzete, hogy nem jár BMW-vel stb). Egyrészt ha így van, akkor becsülendő, hogy te nem az a sznob barom vagy aki nem kezd a pórnéppel. fuh de utálom az olyan embereket. Volt főnököm is ilyen volt eh..


Szóval az ilyen barátok nem is érdemlik meg a barátságot, gusztustalan dolog valakit azért lenézni mert nem született gazdag seggel. Feltételezem a haverjaid nem a 0áról indultak el, hanem volt anyagi támogatásuk, gazdag család, stb. Sokkal nagyobb dolog amikor valaki a 0áról kezd és onnan ér el sikereket. nah mind1..


Szóval a leánykérés i sokés szerintem. A gond ugye az, hogy te is gazdagabb vagy és nyilván mivel ehhez szoktál hozzá így akaratlanul is olyanokat tehetsz amivel "megbántod", pl merő jóindulatból kedvességből veszel neki egy 300k HUF-os gyűrűt mert annyira imádod, ő neki ebből meg az jönne le, hogy megint az orra alá dörgölöd, hogy te gazdag ő nem. Amúgy valszeg kapott sokat emiatt is már a rossz sznob emberkéktől azért érzékeny ennyire rá.


Ahogy fentebb is írták, próbálj igazodni picit hozzá. Gyűrűnek jó lesz valami egyszerűbb, nem az értéke számít (adj hálát az istennek, hogy olyan csajt találtál aki nem a pénzedre bukik), és a felhajtás se legyen azért elszállt. Ha valami egyszerűbb étterembe mentek ott kéred meg az is jó, vagy ilyesmi. Vagy inkább legyél kreatív, valami izgalmasabb ötletes tálalást hozz elő olyat amiben nem a pénz lappang.

2009. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
97%

A baráti körödben van a hiba. Ne sajnáld ezt a baráti kört. Tipikusan azok az emberek akik ha elkezd neked rosszabbul menni (mert mint tudjuk az élet egyszer fenn egyszer lenn) akkor villámgyorsan eltűnnek mellőled.

Szóval a csajt tartsd meg, vigyázz rá. A baráti kör meg mindeki más meg bek...hatja. Jönnek majd új igazabb barátok a régiek helyére (egyébként is egy barát elfogad téged mindennel együtt jó és rossz tulajdonságaiddal, szüleiddel, pároddal jóban-rosszban).

Sok boldogságot :).

2009. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

Nem aggódom csak azt szeretném, hogy neki is legalább olyan jó legyen mint nekem. (sőt..jobb. :-) ) Nem kell neki a pénzem, már elég régóta együtt vagyunk, még régebb óta ismerjük egymást, és sosem fogadott el még tőlem sem valami hű de nagy ajándékot. PL.: Autót. Pedig nem egyszer akartam neki venni.


Egyébként ez a "hasonló egzisztencia = 0 kihasználás" nem minden esetben igaz, de valóban vannak ilyenek.

2009. júl. 17. 10:54
 9/63 anonim ***** válasza:
97%

10:51-es vagyok megint.

Én a helyedben valami olyan esküvőt tartanék ahol csak ti vagytok meg a tanúk. Így nem lesz a rokonság között sem összeütközés (sajnos ha nagy lagzit tartotok akkor az elsülhet kellemetlenül).

Mondjuk valami egzotikus helyen :).

A rokonság a gratulációt meg egyenként lerendezi veletek.

2009. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:
10.48-nak: Sose voltam sznob barom, nem így neveltek. Egyébként már megmondtam neki 1-2 éve, hogy szóljon ha zavarja, mindent eladok, lesz kisebb ház meg kocsi, a pénzt odaadom valami alapítványnak, csak ő maradjon velem.
2009. júl. 17. 10:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!