Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mennyi gyerektartast kaptok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi gyerektartast kaptok?

Figyelt kérdés

A ferjem, elhagyoot ket iskolas koru gyerekkel. Meg nem valtunk el, de mar folyamatban van. hivatalosan keves a fizetese, mert a joval nagyobb osszeget kezpenzben kapja es nem adozik utana. Eddig 40 ezer ft ot fizetett, es segitett beiskolazni oket. En is dolgozok, csak en hivatalosan, bejelentett munkam van es igy eleg keveset /126.000/ keresek. Ket gyerek, rezsi, kaja... szoval mar semmi luxus tenyleg csak a legszuksegesebekre koltok.

Tegnap felhivtam a ferjem, mert 10 en nem erkezett meg az atutalas, a baratnoje vette fel a mobiljat, es nagyon bunko volt, azt mondta ne oket hivogassam ha nincs penzem hanem keressek masik munkat, fogjam fel hogy elhagyott es alljak a sajat labamra ne toluk varjam a megoldast a gondjaimra!

Tudom hogy semmi kozom hozza, de ezeket egy olyan lany mondta nekem aki nem is dolgozik, ellenbe velem!

A penzt nem nekem fizeti a ferjem hanem a ket lanyanak.

40000ft megis mire eleg? Jon a tel, a lanyoknak futeni kell, kaja kell, tabor, ebed.

En mindent megtettem, hogy az uj eletunkhoz alkalmazkogjak, es a gyerekek is. Meg mit kellene tennunk szokjunk le az evesrol vagy a futesrol?


2012. okt. 12. 08:05
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
77%

Én havi 10.000.- ft-ot kapok, ezem felül semmi. Sajnálni és egyben beszülni tudom azokat a nőket, akik enél kevesebbet kapnak,mégis meg tudnak élni, másrészről viszont eszembe sem jutna féltékenykedni, bunkozni azokkal a nőkkel akik többet. A gyerektartás és családi pótlék simán elmegy a gyerekek sulijára, étkezés, ruhák, szakkör és persze ha nagyon szigorúan nézem akkor a lakhatásra, víz-villany stb.-re is, hisz ez is a gyerekek költsége! A gyermekét egyedül nevelő anyának természetben kell támogatnia gyermekék, ezt mondja a jog...de sajnos a valóság az, hogy az egyedülálló nő az egész fizetését feléli gyermekével. Én legalább is igen, szórakozásra, új ruhákra gyerekeknek telik, nekem nem. És ez nem normális, hiszen azért dolgozik mindenki, hogy a kötelességek kifizetése után maradjon önmagára is pénze.Örülök annak, aki keres és kap annyi pénzt, hogy jusson magára is...de, hogy azért "lebunkozzak" valakit...csak mert nekem nem telik? Hát?! elég szánalmas.

Kérdező: ha hivatalosan kevesebb pénzt kellene kapnod, akkor ne feszegesd a kérdést. Ellenkező esetben pereskedjél, nettó fizetés 20-20%-ra vagy jogosult.

2012. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
94%
Én egy gyerek után kapok 9800 forintot, pedig a gyerek 18 éves, ha hozzáadok az én fizetésemből ugyanennyit, az 19600 forint, amiből egy embernek kajára se elég egy hónapban, tehát nyilván javarészt én tartom el a 85 ezres fizetésemből. Nekünk ezen felül semmit nem segít évek óta. No de mindegy. Tudom, milyen nehéz, főleg 2-t egyedül nevelni..de annak viszont örülj, hogy egyébként van viszonya a gyermekekkel és vész esetén számíthatsz rá.
2012. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
63%

Dákóbácsi, a nagy megmondó, számoljunk. 196 ezer forint, ebből lejön a hitel, rezsi, fűtés, marad 100 ezer forint. De lehet csak 80-90 ezer.


Ezt oszd le hárommal. De ha kell még bérlet a munkába járáshoz, akkor le kell vonni. Stb.

2012. okt. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
51%

Dákóbácsi olyan mint amit a neve sugall, egy férfi nemi szerv...

Amúgy 2 gyerekre a fizu 40%-át kérheted a bíróságon, és meg is ítélik. Amúgy 200000 ft is lótúró 3 embernek, hisz egy lakás fenntartása csak 50-60e ft.(csak rezsi) Gyerekeknek ebéd a suliba+ bérlet: 20000. Egy iskola kezdés eleve 40-50000 2 gyereknek, miről beszélünk?

Amúgy jellemző, én 4 éve váltam el ebből 3 évig nagyon jó volt a kapcsolatunk a volt férjemmel, gyerekkel sokat törődött, fizette a gyt-t rendesen. 1 éve lett egy komoly kapcsolata, szép lassan elmaradoztak a láthatások, és most már jött a papír, hogy kérte a bíróságon a gyt csökkentését, mert túl soknak tartja. (20-ast kaptam eddig és soha nem kértem többet.)

Nem tudom, ha egy nő elvált pasival kezd, miért nem tud beletörődni, hogy csak az anyától vált el a gyerekről továbbra is kutya kötelessége gondoskodni!

2012. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 Combi27 ***** válasza:
45%

Dákóbácsinál a pont akkor is!

Sokan ennél is kevesebbet keresnek, van hitelük, mégis megoldják.Kette a feleségemmel nem keresünk 196 ezret egy hónapban, lakáshitelünk 60 ezer, gyerek bölcsödés, mégis megoldjuk!Kevesebb pénz kicsit egzisztencia romlással jár, el kellene fogadni ezt a tényt!

De megoldásként javaslom: keress magadnak egy új kapcsolatot, lépj tovább ahogy a volt férjed is teszi...

2012. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
92%
Meg nem vált el. Igy nem számít egyedülállónak, tehát csak 13.300/gyerek. Mivel a hivatalosan megállapított jövedelem határt túllépi, igy a gyerekeknek fizetnie kell az iskolai étkeztetést, ami minimum 20 e a két gyerekre, tehát mintha a családi nem is lenne. 126bol gond le a kb 50 e rezsit, marad 76. Ebből 2 gyereket etetni, ruházni, kirándulást egyebet fizetni, es magára is fordítani valamit. Szerintem a plusz 40 ezt fedezi.....
2012. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
97%
Én 160.000.- ft-ból élek két kiskorú gyermekkel, albérletben. De ettől függetlenül nem török pálcát a kiíró felett...és legfőképp nem jövök össze egy másik pasival, hogy eltartassam magam. Mert annak a pasinak nem az a feladata! A gyerekekről az apának kell gondoskodnia, ha tetszik, ha nem. Ja..és persze hiába szeretnék napi 10 órát dolgozni, nem tudom megoldani, mert nem tudom a gyerekeket kire hagyni...és persze miután lehúztam 8 órát a melóhelyen, összeszedem a gyerekeket, aztán hazamegyek ..és lehúzok még egy műszakot otthon...De rajtam kívül nagyon sok gyermekét egyedül nevelő szülő ezt csinálja, így él! Nam panaszkodom...de nem török pálcát más fölött.
2012. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
89%
Ha a házastársától külön él, egyedülállónak számít akkor is, ha még nem váltak el törvényesen. Csak nyilatkozni kell a különélés tényéről. Ez a jogszabályban benne van, utána lehet nézni. Egyébként a kérdező nincs a legrosszabb anyagi helyzetben. Havi 190 körüli összegből tisztességesen meg lehet élni két gyerekkel. Ha levonjuk a rezsit, ami télen tényleg magas a fütés miatt, akkor is maradnia kell élelmiszerre, tisztálkodásra, stb. Vannak néha nagyobb kiadások, mint pl. az iskolakezdés, de normális szülők meg tudják beszélni, hogy ki mennyit rak hozzá. Azért ruhát, cipőt se kell minden hónapban venni. Jó, a gyerekek nőnek, kinövik a tavalyi kabátot. De azt jó esetben felveheti a kisebb pl.
2012. okt. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
95%
Az én párom 20.000 Ft-ot fizet a gyermeke után. Ezen felül persze megvesszük az ajándékot karácsonyra, szülinapra, stb. Eleinte besegítettünk másban is (vitamin, téli csizma, egyéb), de amikor azt láttuk, hogy ezzel visszaél, akkor abbahagytuk. Ha majd visszafizette a párom a hiteleket, amiket még az együttélésük során felvettek, akkor majd marad arra is, hogy egyéb dolgokat is megvegyenek a gyerekének. Ettől függetlenül a 20-at nem sokallom.
2012. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ha nem tudod eltartani a gyerekeket lehet a ferjenl jobb helyuk lenne.Nem ertem a notarsaimat akarjak a gyerekeket foggal korommel kuzdenek ertuk a birosagon aztan meg sirnak nem tudjak eltartani keves a penz.

En egy fillert sem kapok nem is kertem soha elvaltunk en akartam a gyerekeket nevelni en tertom el oket.

Ha valami kell a gyerekeknek kerik es az apuka megveszi nekik ill dobok egy sms ra ,,jo lenne egy oszi cipo,,a lathatason megveszik nekik.Az apasagot gondoskodast nem lehet penzzel kivaltani.kozmuvek es etel az akkor is kene fizetni ha nem lennenek gyerekek hiszen egyedul is kell futeni es enni.sporolok ahol tudok futes max 19 fok sok zoldseg keves hus.

2012. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!