Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mennyi gyerektartast kaptok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi gyerektartast kaptok?

Figyelt kérdés

A ferjem, elhagyoot ket iskolas koru gyerekkel. Meg nem valtunk el, de mar folyamatban van. hivatalosan keves a fizetese, mert a joval nagyobb osszeget kezpenzben kapja es nem adozik utana. Eddig 40 ezer ft ot fizetett, es segitett beiskolazni oket. En is dolgozok, csak en hivatalosan, bejelentett munkam van es igy eleg keveset /126.000/ keresek. Ket gyerek, rezsi, kaja... szoval mar semmi luxus tenyleg csak a legszuksegesebekre koltok.

Tegnap felhivtam a ferjem, mert 10 en nem erkezett meg az atutalas, a baratnoje vette fel a mobiljat, es nagyon bunko volt, azt mondta ne oket hivogassam ha nincs penzem hanem keressek masik munkat, fogjam fel hogy elhagyott es alljak a sajat labamra ne toluk varjam a megoldast a gondjaimra!

Tudom hogy semmi kozom hozza, de ezeket egy olyan lany mondta nekem aki nem is dolgozik, ellenbe velem!

A penzt nem nekem fizeti a ferjem hanem a ket lanyanak.

40000ft megis mire eleg? Jon a tel, a lanyoknak futeni kell, kaja kell, tabor, ebed.

En mindent megtettem, hogy az uj eletunkhoz alkalmazkogjak, es a gyerekek is. Meg mit kellene tennunk szokjunk le az evesrol vagy a futesrol?


2012. okt. 12. 08:05
1 2 3 4 5 6
 41/60 Combi27 ***** válasza:
73%

olvasom a hozzászólásokat, mindenki csak sír, meg kifogást keres hogy hogyan és miért nem lehet, bla..bla..

Hogy lehet hogy munkatársaim közül soknak van 2-3 gyereke, minimálbér plusz műszakpótlékokat keresnek, lakáshitelt fizetnek, gyerekek óvodások, iskolások, nagyszülök legtöbbnél nincsenek..mégis megoldják a gyerek elhelyezését ha nincs iskola, óvoda, ha beteg a gyerek, stb, és igaz hogy nem fényűző módon de élnek.Pl nincs autó, nem járnak szórakozni, nem vesznek led tévét, 10 éves számítógépük van, nincs új mobiltelefonjuk.

És még itt nem szóltam azokról a csoportokról ahol mindenki munkanélküli, és 6-7 gyereket képesek megcsinálni, felnevelni.


Annak külön örülök hogy valaki megjegyezte hogy a férfi ha megy akkor mekkora bunkó mert nem fizet, mert elmegy stb...persze hogy van ilyen, de ha nem a férfi volt a házasság tönkremenetelének az oka ( igen van ilyen is), a gyereket meg az anyának ítélték, mert foggal körömmel harcolt érte, akkor viselje felemelt fejjel a következményeket ahogy egy férfi is tenné.Lépjen túl a váláson, kezdjen új életet, és ennyi..

2012. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
59%

2-3 gyerekkel minimálbérre tudsz igénybe venni szociális segítséget : ingyen tankönyv érkezés 50% étkezés átmeneti segély rendszeres gyermekvédelmi stb.....

havi szinten ez akár 20-30 ezer forintot is jelenthet

a kérdező kívül esik a szociális jövedelem határokon -- tehát ezt a 20-30 ezret ki kell fizetnie


ha van nagymama testvér egyéb rokon aki tud segíteni akkor meg lehet oldani de ha nincs akkor nem


nem hiszem h a kérdezőnek lenne ezek a birtokában vagy sok elvált nőnek lenne pénze rá max ha a válás során nem kapja meg de ált a pasik ezeket elhappolják a kérdező otthagyta a férjnek a közös lakást és albérletbe ment -- miért nem a pasi ment neki könnyebb lenne kevesebb kiadásba is került volna ?


anno a kapcsolatba mind a ketten akarták a közös gyereket azért mert a kapcsolat megszűnt a gyerek még ott van!!! ha közös volt a döntés akkor közös kell h legyen a gondoskodás is még akkor is ha a szülök elváltak -- felelősség


teljesen mindegy h ki miatt ment tönkre a kapcsolat a gyerek az gyerek annak a félnek aki nem neveli tovább a gyereket igenis van felelőssége -- anyagi vonatkozásban vagy úgy gondolod h onnantól nem a te gyereked ?????


hidd el felemelt fejjel viselik el a megaláztatást ami egy válóper során kapnak !

de az apának igen is kötelessége a gyereket hozzásegíteni h normális körülmények között éljen és igen csak megalázó h az addig imádott gyereket kb 2 nap alatt ledegradálják annak a szukának a kölykévé .....

a legtöbb pasi megpróbál kibújni a fizetési kötelezettség alól -- munkanélkülire megy kevesebb fizetés vall be megbeszéli a munkáltatóval h csökkentse a fizuját eleve minimálbért kap (persze a többi kp-ban kézbe soroljam


milyen apa az aki nem képes felülkerekedni a sértettségén és és így akar "bosszút" állni a nőn ? nem gondol az addig imádott gyerekel h vele mi lesz ??? persze jogos rúgjunk már bele még egyet mert biztos a nő a hibás h nem viseli el h megalázták megcsalják bántalmazták ....

2012. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

Jaj azért minden nem kellene túlreagálni.

Pl; honnan tudod, hogy közös volt a lakás, nem a férfi szüleitől örökölt lakásban laktak.

2012. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

utolso


Szanalmas amit irtal. 6-7 gyerek munkanelkul. Igen, es cipo meg kaja nelkul. Neked biztos nincs gyereked azert irsz ilyen suletlensegeket.

Szerinted a normalis emberek, ilyen eletet szanak a sajat gyerekuknek? Te szulnel 6 gyereket ha nem lenne munkad, vagy ha lenne munkad a mai vilagban te szulnel 6 gyereket?

Sirnak a nok mert egyedul (apuka talan havi 10-20 ezerel segit) nehez felnevelni 1-2 gyereket. Erre szerinted a megoldas az hogy dobjuk el, adjuk az apanak mert tobbet keres!? Lepjunk tovabb? Miert azt gondolod minden elvalt no otthon ul es sir a volt ferje utan?

Elegedjunk meg egy 10 eves szamitogeppel? Vagy egy 100 eves telefonnal? Miert? Az elvalt szuloknek es gyerekeiknek, mar ne is legyen igenye szep es uj dolgokra? Kozben apuka a fizetesebol (a 10ezer levonas utan) boldogan es gondtalanul eldegel. A gyereket ketten akartam, ketten csinaltak, ketten felelosek erte, ketten kellene nevelniuk, es nem az a megoldas, hogy akkor eljen az apanal mert tobbet keres.

Sok ferfi mondja hogy a no szules utan is maradjon no! Igen, elmegyek fodraszhoz mint elotte, elmegyek kozmetikushoz mint elotte, elmegyek tornazni mint elotte stb... ezek mind sok sok ezer forintba kerulnek, megis mibol?? Ha lenne gyereked tudnad hogy mennyi penz kell csak egy gyerek TISZTESEGES felnevelesere!

2012. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 Combi27 ***** válasza:

utolsó:

gondolom nekem szántad amit írtál...26 hónapos fiam van...

és azzal elégedj meg amire futja.

Mondhatnám azt is addig nyújtózkodj amíg a takaród ér.


És melyik az a munkanélküli roma család aki azért nem nevel gyereket mert nem tudja normálisan felnevelni?Sőt melyiknél van egy gyerek?

Ne írj hülyeséget, mert csak téged minősít...Olyan családba nőttem fel ahol 3-an voltunk testvérek, anyám mindig sakkozott a számlákkal, a sulit meg önszántamból azért hagytam abba , mert láttam hogy nem tudják fizetni (a tankönyv ingyen volt, a szükséges dolgok meg csillagászati áron voltak egy építőipari középsuliban),és akkor még nem létezett az hogy diákmunka..különben dolgoztam volna suli mellett...

Nem azon kell sírni mire kellene a pénz hogy a gazdag réteghez tartozzunk, hanem hogy ami jelenleg van azt mire tudjuk felhasználni.

2012. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 Combi27 ***** válasza:
49%

"Sok ferfi mondja hogy a no szules utan is maradjon no! Igen, elmegyek fodraszhoz mint elotte, elmegyek kozmetikushoz mint elotte, elmegyek tornazni mint elotte stb... ezek mind sok sok ezer forintba kerulnek, megis mibol?? Ha lenne gyereked tudnad hogy mennyi penz kell csak egy gyerek TISZTESEGES felnevelesere!"


Ekkora ellentmondást még nem láttam..papolsz itt a gyerek tisztességes neveléséről, meg hogy milyen kevés a lóvé, de a legtöbbet magadra költöd?

Vicc vagy apám..

Megtehetném hogy új autót veszek a félretett pénzemből, de inkább járok 30 évessel hogy a gyerekemnek megadjak mindent hogy ne nulláról kezdje mint én, ne kelljen agyon dolgoznia magát majd suli mellett, ne kelljen a tandíjjal is foglalkoznia, ne kelljen egy eszéhez mért iskolát a pénz miatt abbahagynia stb stb..

2012. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
11%

Combi27 válasza:


Ertelek! Sokan voltatok testverek es nem igazan volt penzetek, ezert meg az iskolat is ott kellett hagynod!

Es most neked is van egy gyereket, lehetseges hogy majd neked sem lesz penzed mert a tonkre megy a hazasagod es a te gyermeked sem tudja majd befejezni az iskolat!

De ez igy rendben van. addig nyujtozkodj mig a takarod er!!

2012. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

Remelem tudod hogy a kerdezo nem en vagyok ))

En magam megtehetem, meg annak ellenere is hogy nem dolgozok, a ferjem tart el engem es a gyerekunket is. Nahat!

De sok not ismerek, akik nem. De itt is (nem pont ennel a kerdesnel) sok olyan valaszt olvasok, hogy a no a hibas mert elhanyagolta magat es ezert nem talalt ujra part maganak! De en is elobb fizetnem ki a gyerek angolorajat, mint hogy magamra koltsem (ha valasztasra kenyszerulnek).

Butasagokat irsz, vagy nem gondolkodsz? Mindegy is!

2012. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

Egy jól működő gépet ami jó csak régi miért kellene lecserélni. Ezért van annyi nyávogás a hitel miatt, mert szinte mindenki tovább nyújtózkodik mint a takarója ér. Aztán meg sír, hogy átverte a bank. Minket nem vert át a bank mert nem vettünk fel soha hitelt, pedig nekünk is 10. éves számítógépünk van.

Én is szeretnék toronyórát lánccal de ha nem telik rá, akkor azt egy gyereknek is el kell tudnia fogadni. Ne mond, hogy minden gyereknek hiper szuper mobilra van szüksége, mert nincs. Elég sok háztartás nem engedhet meg magának ilyenek, még az együtt lévő párok gyerekei sem, nem csak az elvált szülők gyerekei.

2012. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 Combi27 ***** válasza:
39%

utolsó: igazad van!


Akit pedig eltart a férje:


Ha esetleg elváltok te leszel az első aki sírni fog a gyerektartás miatt hogy ilyen kevés..már ha munka nélkül neked ítélik a gyereket.


A vita arról szól 40 ezer mire elég? mint írtam sokan segélyből munka nélkül nevelik a gyereket, gyerekeket, tehát 40 ezer elég sok mindenre elég lehet...

de hát aki anyagias önző pics@, vagy f@sz, és csak azt nézi hogy neki mire nem marad, az egy háborúban az első sorba való...golyófogónak.

Aki meg kevesli a bíróság által megítélt százalékot, elmehet a sóhivatalba, mert bíróság után ez jön..

Ha meg azt is kevesli hogy a másik fél többet ad mint amit a bíróság megítélt, na arról a véleményem inkább nem írnám le..


téma nálam lezáva.

2012. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!