Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Élettársi kapcsolatban élek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolatban élek. Van egy közös gyerek. Elvihetem külföldre magammal a gyereket, ha szakítunk?

Figyelt kérdés

Bővebben:


Jövőre lesz 5 éve, hogy együtt élek a párommal. (Nem hivatalosan.) Szeretem, de már nem az igazi. Persze most nem is ez a lényeg. Van egy közös gyerekünk.

- Ha szakítok vele és tegyük fel nálam helyezik el a gyereket, ő hétvégenként láthatja, akkor elvihetem magammal külföldre a gyereket?

- Ha igen, akkor hogyan oldjuk meg a láthatást?

- Megtilthatják, hogy külföldre költözzek a gyerekkel?

- Mi van akkor, ha más munkalehetőségem nincs? Ezt figyelembe veszik?

- Élettársi közösség (NEM hivatalos) esetében van vagyonmegosztás?

- Ha igen, akkor hogyan osztják fel a vagyont?

- Hány évi együtt élés után van vagyonközösség?


Bocsi, hogy ha kesze-kusza, amit írok, de ideges vagyok...


Köszönöm!


2012. okt. 25. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Tök mindegy, hogy házasok vagytok/voltatok vagy sem, a közös gyereket az apa beleegyezése nélkül nem viheted ki az országból!!! Ha megteszed, bűncselekménynek számít!

Ha ő nem egyezik bele, nem viheted ki, hiába biztosítanál láthatást. Ilyen nincs. Ha mégis belemegy, akkor neked kell állnod a gyerek utazásával járó költségeket. Tehát ha pl. hazautazna az apjához, vagy ő hozzá.

2012. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

- Ha szakítok vele és tegyük fel nálam helyezik el a gyereket, ő hétvégenként láthatja, akkor elvihetem magammal külföldre a gyereket?

- Csak ha az édesapja engedélyezi.


- Ha igen, akkor hogyan oldjuk meg a láthatást?

- Ha engedi az édesapa akkor kiviheted, Akkor a láthatást neked kell állni. Ha az apja igénybe akarja venni a kötelező minden második hétvégét, a szünetek felét, akkor neked biztosítanod kell.


- Megtilthatják, hogy külföldre költözzek a gyerekkel?

- Igen, akár bírói végzéssel is.


- Mi van akkor, ha más munkalehetőségem nincs? Ezt figyelembe veszik?

- Nem. Ez csak kifogás hogy csak külföldön van lehetőség. Az apa jogait akkor sem gátolhatod meg.


- Élettársi közösség (NEM hivatalos) esetében van vagyonmegosztás?

- igen, van. Ha tudjátok több tanúval igazolni hogy több mint 5 évet együtt éltetek akkor hasonlóképpen járnak el mint a házasoknál. Vagyoni per lesz.


- Ha igen, akkor hogyan osztják fel a vagyont?

Ugyanúgy oszlik fel mintha házasok lennétek. A kapcsolat kezdetétől közösen szerzett vagyon felesbe megy. Ami a kapcsolat elején magán vagyon volt, az magán vagyon is marad. Az nem oszlik fel.


- Hány évi együtt élés után van vagyonközösség?

- min. 5 év.

2012. okt. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- Ha szakítok vele és tegyük fel nálam helyezik el a gyereket, ő hétvégenként láthatja, akkor elvihetem magammal külföldre a gyereket? Igen, amennyiben nem végleges külföldre távozásáról van szó, hanem egy evet nem meghaladorol. Tehát ha évente legalább egyszer hazajöttok, akkor mehetsz. A külföldre menetelkor ilyenkor elég a jogerős végzés, hogy a gyereket nálad helyeztek el.


- Ha igen, akkor hogyan oldjuk meg a láthatást? Ezt neked kell megoldanod, tehát fizetni a kiutazasa költségeit, ott tartózkodását.

- Megtilthatják, hogy külföldre költözzek a gyerekkel? A gyermek végleges kulfoldre távozása hoz gyamhivatali engedély szükséges meg akkor is, ha a teljes család költözik. Ezt azonban ki lehet játszani az egy evet nem meghaladó tartózkodással. Én pl egyedül költöztem a lányommal, apuka szülői felügyeleti jogát évekkel ezelőtt megszüntette a biróság, megis kérvényeznem kell majd, hogy maradhassunk.

- Mi van akkor, ha más munkalehetőségem nincs? Ezt figyelembe veszik? Igen, figyelembe veszik, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani a gyereknek itt es ott.

2012. okt. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennyi kérdéssel illene már ügyvédhez fordulni, főleg, hogy nem kis súlyú dolgokról van szó.


Annyit mondok, hogy a gyerek szempontjából teljesen mindegy, hogy a szülei házasok-e vagy sem, ugyanaz vonatkozik rátok is, mint minden más gyerekelhelyezésre. Tehát: külföldre csak kizárólagos felügyelet esetén viheted, illetve a másik szülő engedélyével (aláírásával). A költözést megtilthatják, persze nem feltétlenül, de akárhogy is: a láthatást biztosítanod kell. Neked, ha a gyerek nálad van.


A vagyonra is vonatkoznak vélelmek, de ezek megdönthetőek. Ha nem tudtok megegyezni, pert kell indítani.

Egyebekben meg ügyvéd, mert ez már tényleg meghaladja az ingyenes jogi tanácsadás kereteit.

2012. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyerek témában: Ahogy már írták, 1 évet nem meghaladó kint tartózkodás esetén viheted a gyermeket, ha nálad helyezik el kizárólagos felügyeleti joggal (nem tudom, mi történik közös felügyeletnél, abban nincs tapasztalatom). A láthatást Neked kell biztosítanod. Kiköltözni az apa és a gyámügy engedélyével lehet, akkor is Neked kell biztosítanod a láthatást. Ha normálisan szakítotok, és tényleg nincs más lehetőséged, szerintem ezt az apával meg tudjátok beszélni.

Vagyonközösség: párom 8 évig volt együtt az exével, nem voltak házasok. Nem történt vagyonmegosztás, bár bútorokon meg háztartási eszközökön kívül nem volt semmijük, csak hitelek. Az ex fizeti, ami az ő nevén van, párom meg azt, ami az övén. Semmit nem hozott el az exétől.

2012. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha szakítok vele és tegyük fel nálam helyezik el a gyereket, ő hétvégenként láthatja, akkor elvihetem magammal külföldre a gyereket?

Igen egy egy napra kirándulni, de életvitelszerűen nem élhet külföldön apai beleegyezés nélkül.


- Ha igen, akkor hogyan oldjuk meg a láthatást?

Mivel életvitelszerűen nem élhet külföldön így ez megoldva. De ha messzire költőzöl itthon a láthatási költséget neked kell állnod.



- Megtilthatják, hogy külföldre költözzek a gyerekkel?

Természetesen igen


.

- Mi van akkor, ha más munkalehetőségem nincs? Ezt figyelembe veszik?

Ez hülyeség ilyen nincs. Vagy eddig semmit nem dolgoztál?



- Élettársi közösség (NEM hivatalos) esetében van vagyonmegosztás?


Nincs mindenki azt viszi amit beleadót.


- Hány évi együtt élés után van vagyonközöss


Soha ez csak tévhit.

2012. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az az 5.éves együttélés után közös lesz a vagyon hülyeség. Ilyen nincs. Az együttélés alatti külön vagyon még 100. év múlva sem lesz közös.
2012. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha szakítok vele és tegyük fel nálam helyezik el a gyereket, ő hétvégenként láthatja, akkor elvihetem magammal külföldre a gyereket?

Igen egy egy napra kirándulni, de életvitelszerűen nem élhet külföldön apai beleegyezés nélkül. " De igen, ha az anyanal helyeztek el es a kintlet nem haladja meg az egy evet. Magyaran ha pl nyariszunetben hazaugrik egy hetvegere, megoldotta.


"- Ha igen, akkor hogyan oldjuk meg a láthatást?

Mivel életvitelszerűen nem élhet külföldön így ez megoldva. De ha messzire költőzöl itthon a láthatási költséget neked kell állnod. " Elhet kulfoldon, de ha a lathatast nem szabalyoztatja ujra, pl 6 havi 1 hetre, vagy hasonlo es akkor nem viszi haza, akkor valoban neki kell allnia a koltsegeket.


"- Megtilthatják, hogy külföldre költözzek a gyerekkel?

Természetesen igen" A gyamhivatal elutasithatja a gyermek vegleges kulfoldre tavozasat, de mint emlitettem ezt ki lehet jatszani az egy evet nem meghalado kinttartozkodassal.



"- Mi van akkor, ha más munkalehetőségem nincs? Ezt figyelembe veszik?

Ez hülyeség ilyen nincs. Vagy eddig semmit nem dolgoztál? " Nem hallottal meg a magyarorszagi munkanelkulisegrol sem a kulfoldi magasabb eletszinvonalrol. Igen, figyelembe veszik.

2012. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én pont ezen gondolkoztam, hogy ha terhes leszek, és tegyük fel magyar a párom, már akkor szeretnék egy ilyen papírt aláírva, biztosítékképp. Hogy a gyerek lakhat külföldön...

nem korlátoznám az apját, akár velem is jöhetne, ha akar de én nem fogok Magyarországra szülni és kész


és ha már terhesen elmegy az ember és másik országba költözik és ott szül? EU-s országban (évekig laktam több országban, ezért nem szeretnék ide szülni. szeretném ha a gyerekemnek könnyű dolga lenne és több nylven beszélne stb)

2012. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na jó utolsó a te eseted abban más, hogy neked nem akkor jutna eszedbe költözni amikor válni akarsz.

Ez pedig lényegesen más.

2012. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!