Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem igazságtalan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem igazságtalan, hogy a láthatás idejére is fizetnem kell a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Például nyáron 6 hétig nálam voltak a gyerekek,arra az időszakra is fizetnem kellett.

Nem érzitek igazságtalannak?



2012. nov. 1. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%
Amikor váltunk, a gyerekek apja mondott egy összeget, hogy ennyi tartásdíjat fog fizetni. Ez három éve volt, azóta annyit fizet, egy fillérrel sem többet. Akkor viszi a gyerekeket amikor akarja, de az az igazság, hogy nagyon nem akarja őket vinni. Mostanában ő is többször előhozakodott azzal, hogy adjak pénzt, ha elviszi a gyerekeket egy (!) napra, mert neki nincs pénze arra, hogy etesse őket. Ha huzamosabb ideig ott lennének a gyerekek, én biztosan mondanám neki, hogy ne fizessen tartásdíjat, dehát ilyenről szó nincs nálunk.
2012. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

Tudjátok az a baj, hogy a magyar jogrendben nagyon nincs kiforrva ez a láthatás és gyerektartás kérdéskör. Ugyanis például ilyenkor azt mondja, akkor is jár a gyerektartás, mert a nagy összegű kiadásokat is fedeznie kell az eltartókat, például az iskolát.

Ezzel én sem értek egyet, sőt, ezzel az egész procedúrával, de sajnos ez van, jogszolgáltatás van, nem pedig igazságszolgáltatás...

2012. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Mint elvált apa, 2 gyerekre fizetek majd 60.000,- Ft-ot! Persze csípte a szemem, amikor 1 hónapig itt voltak (és mindig rendesen, rendszeresen hozom-viszem, még néha a másik kér, hogy megállapodáson kívül is vigyem el hétvégékre. Örömmel teszem!)és akkor is vonták a tartásdíjat. Mire? Mi utaztatjuk, főzünk, mosunk, vasalunk rájuk. A másik félnek nincs egy fillér költsége a gyerekekre! De... A bíróság úgy állapítja meg a tartásdíjat, hogy azt 1 évre egyenlő részletben osztja szét! Tehát 11 hónapig kevesebbet, és abban az 1 hónapban pedig konpenzálja azt! Így az egyszerűbb mindenkinek. (Bírói bevett szokás)

És még valami, amit az eltartó (nevelésre kijelölt) szülők elfelejtenek! Tartásdíjat nem csak a tartásra kötelezett szülőnek kell fizetni, hanem a másik félnek arányosan hozzá kell járulnia jövedelméből a közös gyermek anyagi finanszírozásához!

2012. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Igen elvált apuka, ezzel egyet értek! Nagyon sok anyuka azt gondolja, hogy a gyerektartás a gyerek TELJES ellátását fedezze, holott ez koránt sem így van!!!
2012. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk is volt hasonló eset, pont mostanában. Nálam csak két hetet volt a lányunk, de nem küldött vele meleg ruhát. Persze vettem neki (cipő, sál, stb.). Aztán egy hét után (miután gondolom az anyja is észrevette, hogy hideg van), üzent a kislánnyal telefonon, h vegyek neki meleg ruhát. Igazából ez volt az, ami igazán felidegesített, h így üzenget. Vissza is hívtam, és helyre tettem, h eleve egy héttel lemaradt, meg a stílusából is vegyen vissza. Egyébként is veszek a lányomnak ezt-azt, vagy ha az anyjának nem volt pénze pl. gyógyszerre, na de azért mindennek van határa. Azt nem akartam felhozni, h ezt akkor levonom a köv. havi gyerektartásból, mert akkor meg én lettem volna a sóher...
2012. nov. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Rentai válasza:
34%
Nem egy apának kutya kötelessége..!
2012. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Szerintem nem igazságos. Mindenkinek vannak kiadásai, így a kérdezőnek is. Nem mindegy, hogy kifizeti a gyerektartást, plusz még ezen felül egy rakást pénzt különböző programokra, ennivalóra stb. És ez nem szeretet kérdése. Egyszerűen matek: bevétel-kiadás. Lehet, hogy a kérdező keresete jóval kisebb, mint a volt feleségéé, ebből lejön a gyerektartás, rezsi, stb. Egy-két napnál azt mondom, nincs értelme erről vitázni, de több hétnél már igen.
2012. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha már b*szni tudtál, neveld is fel a gyerekeidet! :D Lúzer!
2012. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!