Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválunk 3 kicsi gyerekünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválunk 3 kicsi gyerekünk van, a férjem valamelyiket szeretné nevelni, a többivel is tartaná a kapcsolatot de hát hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Normális hangulatban váltunk el, nekem nagyon fáj persze, mert szeretem a férjem, de ő mást akar már. 3 kicsink van, a legnagyobb 6 éves, a kislányunk 4.5, a picike fiú pedig 2. A férjem másik városba költözik munka miatt (is) így az hogy megosztva neveljük őket (tehát hogy egy két hetet itt egy két hetet ott) nem működik, mert másik városba kellene hurcolni őket oviba, bölcsibe. Nincsenek nagyszülők, bébiszitter, segítség sem, tehát a férjem nem is nagyon tudna 3 gyereket ellátni. Nem tudom mit tegyek, ő ragaszkodik a gyerekekhez és nagyon szereti őket, én is természetesen. Mindhármat egyformán. Eddig megosztottuk a feladatokat tehát mondjuk ő hozta vitte oviba a nagyobbakat, én bölcsibe a kisebbet. Ha nálam marad mindhárom a férjem hétvégente látná csak őket, ő ezt nem akarja, nem is akar elválni tőlük valahogy, de hát ha már engem nem szeret, mégis hogyan éljünk együtt vagy én adjam fel a munkámat és költözzek oda ahova ő megy de ez is teljesen butaság. Nem tudom mit tegyek.
2012. nov. 21. 13:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha a férjed eldöntötte a költözést,akkor így is úgy is meg fogja tenni.A bíróság a gyermekek érdekeit nézi,nem hiszem,hogy akaratod ellenére szétválasztanák őket.Legyél erős,és harcolj értük!Hosszútávon mindenkinek ez az érdeke.Férjed meg csak fizesse a gyerektartást a három gyerek után.Amúgy szerintem innen fúj a szél,mivel nem mondta meg konkrétan,hogy melyiket szeretné nevelni.

Ne hagyd megad átverni,és főleg ne könnyítsd meg a dolgát,ha már ilyen szemét módon kitáncol a házasságotokból.

2012. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

De nekem is rosszul esne és megértem hogy én nem szakíthatom el tőle a gyerekeket mert az ő gyerekei is és még szép hogy nem akar kimaradni az életükből mostantól (mert lássuk be ha hétvégén találkoznak 1-1 napot az minden, csak nem a nevelésükbe való belefolyás, az csak "vakáció" meg buli).

Normálisan nézek ki, sportolok, ügyelek a külsőmre, igyekeztem rá figyelni (annál is inkább mert én nagyon szeretek/szerettem vele lenni vele élni ) nem ez a gond, valahogy nem szerelmes már. Vagy már arra is gondoltam, talán sose volt szerelmes.

2012. nov. 21. 13:55
 13/33 anonim ***** válasza:
44%
maradjatok együtt ... tudod hányan élnek így?
2012. nov. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Így, hogy nincs semmi különösebb ok, én egyelőre nem adnám be a váláshoz a papírokat. Egy kapcsolatért ebben a fázisban még sok mindent lehetne tenni, meg kéne próbálnotok újra "összejönni". Párterápiát érdemes lenne kipróbálni, vagy csak egyszerűen tudatosan úgy szervezni programokat kettesben, mintha randiznátok. Ehhez persze kell a férjed is, de ha ennyire ragaszkodik a gyerekekhez, nem biztos, hogy nehéz lenne meggyőznöd.
2012. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem elég,hogy otthagyja a családját,ezzel mindenkinek mély lelki sebeket okozva,de még jobban elmélyitené azzal,hogy elszakitaná egymástól a testvéreket,azért,hogy neki minél jobb legyen.

Mégis,hogy lehet ezt megmagyarázni egy gyereknek,hogy elszakitják nemcsak az anyjától,de még a testvéreitől is.

A férjed önző,elhiszem,hogy neki is rossz,de most elsősorban a gyerekek érdekeit kell nézni,azt,hogy minél kevesebb fájdalommal vészeljék át ezt az időszakot,és minél kevésbé változtassa meg az eddigi életüket,pláne,hogy pici gyerekekről van szó,akiknek hatalmas lelki törés lenne, egy ilyen változás.Gondolkodjon már el!

2012. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
De hogy, ezt elképzelni se tudom...ő bevallotta hogy nem szerelmes, majd velünk él de közben kifelé kacsingat és ha beleszeret valakibe én meg asszisztáljak mellette? Illetve akkor én is éljek egyedül, társsal de közben valójában egyedül? Esélytelenül arra hogy valaki engem is szeressen mint nőt, mint embert?
2012. nov. 21. 14:00
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Ki a fene pontozza le azokat, akik azt írják, hogy ne szakítsák el a testvéreket? Nektek vannak gyerekeitek? Szerintetek jó lenne nekik, ha valamelyikük hipp-hopp egy másik városba kerülne, egymaga? A férjed a felnőtt, oldja meg, hogy ne csak hétvégén lássa őket vagy keressen közelebb munkát, de ne forgassa fel még jobban a család életét.
2012. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Igen ha ezeket így elétárom hogy gondoljon a gyerekekre akkor maradni fog vagy maradna szerintem (mert őt nem zavarná annyira hogy élünk egymás mellett mint két barát) de nekem nagy szenvedést okozna ha látom itt élne velem, de semmi közünk se lenne többé egymáshoz állandóan reménykednék vagy kétségbeesnék felváltva...ez nagyon rossz lelkiállapot, ebben se lehet gyereket nevelni szerintem, úgyis látják ha rossz kedvem van vagy ki vagyok készülve.

A párterápiát is felvetettem már, de szerinte ezen nem fog változtatni egy idegen emberrel beszélgetés hogy ő nem érez szerelmet. Most tényleg ezzel mit lehet csinálni...

2012. nov. 21. 14:03
 19/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én senkit se pontoztam le az biztos.
2012. nov. 21. 14:04
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

És nem is akarna újra Beléd szeretni? Mert még ezt mindenképp meg kéne próbálnotok. Különköltözni, de a gyerekek nélkül találkozni néha. Közös programok, beszélgetés, mozi, vacsora stb. Hátha meglátnátok egymásban újra azt, ami miatt összejöttetek. Mert valami oka csak volt, hogy Téged választott, csak ezt az érzést kéne valahogy újra megkeresni, ezúttal tudatosan.


Ha érted nem is akarja megpróbálni, de a gyerekekért meg kéne ennyit tennie! Ha eddig kibírta veletek, egy pár hónapot igazán kibírhatna még és rászánhatná egy utolsó próbára.

2012. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!