Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kell tennem, hogy visszaka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell tennem, hogy visszakapjam a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
3 éve váltunk el, szeretném, ha nálam lennének inkább a gyerekeink, bár a tárgyaláson a váláskor úgy döntöttem, hogy nála legyenek. Időközben rájöttem, hogy nem megfelelően neveli a gyerekeket, bizonyítékaim is van erre. Tulajdonképpen mit kell tennem, mi a menete? Más városban élünk, 3 gyerek van, mindhárom kiskorú.
2009. aug. 21. 17:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
45%

18:02es vagyok.

Válasz a 18:28asnak: csupán azt szeretném bizonyítani, hogy nem mindig az anya mellett a helye a gyerekeknek. Igen, nem a sablont kéne hajtogani,hanem belegondolni ebbe abba. De sokan csak az anya, az anya, az anya... az jó a gyereknek. Aha, igen... láttam már apát jól bánni egy gyerekkel és anyát kevésbé. El kéne már fogadni, hogy nem feltételnűl az anya az egyetlen szülő, aki jó lehet. Mert nem minden nőben alakul ki az anyai ösztön. Hozzáteszem attól még nem kell leribancozni őt sem. Pláne, ha az illető ezt tudja magáról (mármint, hogy nem jó anya) és inkább a gyerekre godnolva lemond róluk.


A másik, ha jól látom, válszoltam a kérdésre (talán én voltam az egyetlen) és nem hiszem, hogy haszontalan válasz volt. De azért nyugodtan lehet lepontozni, ha a sok csőlátásút ez megnyugatja.


A kérdezőnek: én úgy látom, hogy igenis lehetne bíróságon bizonyítani, hogy a gyerekek kárára van, ha az apjukkal maradnak. Índíts gyermekelhelyezési pert újra és bár elhúzódhat nagy valószínűséggel meg fogod kapni a gyerekeket.

Hozzáteszem nem ítélem el a döntésed, meg volt az okod rá, megbántad. Remélem a gyerek gyorsan hozzád kerülnek és nem károsulnak jobban.


Mellesleg, igen, szerencse, hogy nem vagyunk egyformák. VAn aki több szögből is lát dolgokat, van aki csak egyből. Mindemelett ez utóbbi meg van győződve arról, hgoy ő a tökéletes... sajnos. :(

2009. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Szélsebesen menj ügyvédhez! Van olyan akinek nem egyben kell kifizetni a tisztelet díjat hanem lehet részletekben is. (Amelyik nem megy bele az nem ügyvéd hanem pénzsóvár disznó.)Megindító a történeted. Jól csináltál mindent látszik,hogy van benned felelősség. Most viszont fordult a kocka,rajtad a sor, tedd rendbe a gyerekek életét.Sürgősen!

40/N (3 gyerek anyja,elvált,gondviselő)

2009. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos nem lesz egyszerű, de próbáld meg!

Indítanod kell egy új gyermekelhelyezési pert, de ez minimum 1 évig elhúzódik.

Te leszel a felperes, neked kell bizonyítani az állításaidat, az alperes csak védekezni fog Veled szemben.

Kérni kell igazságügyi pszichológiai szakértői vizsgálatot, ahol minden érintettel elbeszélgetnek.

Ha ezen nem bizonyosodik be, hogy nincsenek jó helyen a gyerekek az apánál, akkor nem sok esélyed van.

Amit tudni kell, hogy ha a gyermekek kiemelése a jelenlegi környezetből nem mindenáron indokolt, akkor hagyni szokták az eredeti állapotot.

Ha a gyermekek már nagyobbak, akkor megkérdezik Őket, hogy kivel szeretnének élni.

Ügyvédet minenképpen jót keressél!!! Általában van egy fix tiszteletdíj, és tárgyalásonkánt egy fix összeg. Ezt megegyezés szerint lehet egyben, vagy részletekben fizetni.

2009. szept. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!