Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet ezt méltósággal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet ezt méltósággal lezárni, ha a másik ennyire aljas?

Figyelt kérdés
Bocs, ha valaki olvasta már a sztori elejét, igyekszem rövidre fogni: 12éve ismerem, szumma 7 évet töltöttünk együtt, ebből utóbbi 4 év együttélés, 2 és fél év házasság, 2 éves a lányunk, 35hetes terhes vagyok. Dec közepén kiderült hogy a második gyermek fogantatása óta csal egy gimis csajjal, január elsején közölte hogy nem tud a lány nélkül élni, azóta a kislányommal a szüleimnél élünk 245km-re a régi lakástól, intézem a válást, új orvosokat, szülést, lakásfelújítást és pszichológushoz járok. Megbeszéltek alapján hétvégente itt gyerekezik anyáméknál szombaton és anyósomhoz viszi át vasárnap. Ma este mondta hogy megy ki a vonathoz a csaj elé, bemutatni anyósomnak és holnap akkor majd édeshármasban babáznak. Megtiltottam. Nem szeretném a gyerekkel zsarolni,de nem gondolom hogy fentiek után 21nappal nekem szülés előtt pár héttel ezt végig kellene asszisztálnom. És nem érti mi a bajom. Hogy biztosítsam a lányomnak hogy a lányom szemében apa APA legyen, hogy biztosítsam afelől hogy a másik nagyanyja is ugyanolyan jó nagymamája mint aki befogadott minket, miközben egyre inkább azt érzem hogy nem elég hogy becsaptak, átvágtak, még el sem kezdődött a válóper, már ilyen undorító húzásaik vannak és tojnak az én érzéseimre és a maximálisan korrekt hozzáállásomra (nem pocskondiázok, szinte mindent ott hagytam a lakásban neki és a kis szerelmének, tájékoztatom a gyermek és a terhességem felől ha érdeklődik, bejöhet a szülésre, olyan gyerektartást beszéltünk meg hogy ne haljon éhen stb). Hogyan ne legyek savanyú elvált nő, hogy ne akarjam a pokolba kívánni? Képtelen vagyok gyűlölködni de balek sem akarok ebben lenni. De egyre inkább azt érzem egy lúzer vagyok, mert nem sejtettem semmit és villámcsapásként ért a hír hogy az akihez ennyi minden köt, egy gerinctelen szemét.
2013. jan. 19. 21:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%

A sok elvált nő miért CSAK a férjet tartja hibásnak?

Gondolkodtál már azon, hogy te mit hibáztál a házasságodban? A gyerek mellett törődtél a férjeddel is? Érdekeltek a gondjai, problémái? Biztosítottad a nyugodt családi otthont, az éjszakai pihenést?

Természetes, hogy most sértett, dühös vagy. De ha nem engeded az apjához a kislányt, akkor a saját sértettségedet a gyerekkel bosszulod meg. Ezzel nem a férjednek, hanem a lányodnak teszed a legrosszabbat! Mit mondasz neki, miért nem mehet az apukához, nagymamához? 2, 5 évesen már meg fogja kérdezni! Az apja ellen akarod nevelni a lányod? Nem vagy képtelen a gyűlölködésre, mert már most is gyűlölködsz. A gyerekkel akarod zsarolni az apukát.

Időbe telik, amíg le tudod győzni a csalódást, a sértettséget. De ne a gyereken, gyerekkel töltsd ki bosszúvágyadat!

2013. jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%
Na nehogy még a kérdező legyen a hibás mert apuka beszerelmesedett.nem kell ahhoz külön indok.A szerelem csak úgy jön,lehet bármilyen jó az asszony.Igazán sajnállak kérdező,pocakodba egy babával.Hát ezt kifogtad.anyosoddal viszont elbeszélgethetnél.Mint anyós biztos vagyok benne nem engedném a fiamnak oda cibáljon egy új nőt miközben a menyem mindjárt szül.Milyen egy nő ez már,semmi szolidaritás nincs benne mint nő?Nem kellett volna semmit otthagynod,menjen ő.Költözz vissza ő meg oldja meg a problémáját.ne te nyomorogj mindjárt 2kicsivel.Sok erőt és kitartást!!
2013. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, itt senki nem írta hogy CSAK az apuka hibás mindenért, de amikor apuka olyan egetrengető érveket hoz fel a kapcsolat megromlására hogy 5 hónapja van viszonyom és veled 2-3 hónapja nem működik ez, hiába kértelek, soha nem mentél el este 10kor aludni pedig mondtad milyen fáradt vagy és nem volt makulátlan a lakás amikor hazaértem, továbbá a 30évesek savanyúak, bezzeg a 18 évesekben van még élet, akkor nehezen érzem mindenért magam felelősnek.

Az elmúlt 1 hónapban - mint írtam - szakemberrel próbálom megbeszélni ÉN hol rontottam el és ezeket hogyan tudom megjavítani. Ő ez idő alatt 1 hetet a lány szüleinél vendégeskedett hogy lezárja a kapcsolatát, 2 hetet velünk búsult és nyalogatta a sebeit, majd úgy döntött, felrúg mindent és meg sem próbált nyitni felém.


Apuka minden reggel kávét és minden délután 4kor meleg ételt kapott amikor hazajött, heti 2-3-4szer járt a barátaival zenekari próbára, koncertre, vizipipázni, este 8 után nem zavarta a gyermek, mert aludt reggelig. Nem vitáztunk semmin, esténként összebújva aludtunk, igaz, végén már csak én öleltem, de betudtam annak hogy fáradt. Nem híztam el és nem traktáltam a terhességem nehézségeivel, esténként kérésre bekente a hasam és havonta eljött az ultrahangokra.A lánynak sütöttem már szülinapi tortát és vettem neki kifejezetten epres csokit, mert azt szereti és mivel úgy tudtam, a férjem egyik kis barátja a zenekari körből. Valóban ilyen egy elnyomott férj sanyarú sorsa.

És azt is leírtam hogy nem eltiltani szeretném, csak megtiltani hogy ahhoz a lányhoz kötődjön a gyerekem, aki miatt itt ülök az öcsém szobájában mérföldekre a régi életemtől, a barátaimtól, a házasságomtól, mindentől amit 30éves koromig felépítettem. ÉN kelek minden éjjel többször a zokogó lányomhoz hogy apa hol van, apa kivel alszik, én fedezek apának hogy csak Pesten dolgozik és majd hétvégén jön, én várom egyedül a második, egyébként tervezett gyerekünket, engedtessék meg nekem hogy ne hallgassam a lányomtól a jövő héten hogy " gimislány hol van?".

Miért nem lehet elfogadni egyeseknek hogy vannak olyan párkapcsolatok, ahol a dolog működne szépen ha "APA" hirtelen rá nem jönne hogy ő valójában még élni szeretne, nem családos "savanyú 30as lenni", hogy ha egy férfit 30évesen olyan dolgok foglalkoztatnak mint a Playstation, iphone5, a 3D tv, a zenekara és valóban ha a feleség ez idő alatt próbálja egyedül menedzselni a családot, a háztartást és a terhességét,az anyagi gondjaikat, egy idő után valóban nincs közös témájuk, de ez nem feltétlenül anyu hibája.


Sok mindent tolerálok és a gyerek(ek) érdekeit nézem, ezért is mondtam hogy persze látogassa de ne a kiscsajjal, de nem leszek idegroncs mert Én leszek hamarosan két gyerekes anyuka, akinek egyre több kötelezettsége lesz, ő hétvégi/kéthetente/háromhetente jövő apuka lesz, aki hétközben a barátnőjének segít felkészülni az érettségire.


Én is hibáztam és naponta rágom hol, mit és javítom. DE nem tudok felhőtlen tini lenni többé mert nem engedhetem meg magamnak. Ne sajnáljuk apukákat a háttérinfo nélkül.

2013. jan. 20. 08:46
 14/24 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Teljesen megértelek, szörnyű, amin most átmész.

Viszont én azt mondom engedd el a gyereket. Előbb utóbb találkozni fognak, főleg ha komoly a kapcsolatuk. Akkor meg ott maradnának a régi sérelmek.

Anyósod biztosan szereti a gyereket, és így tulajdonképp az ő felügyelete alatt zajlana a dolog, ami azért számomra megnyugtató lenne.


A gyereknek egyébként nem lesz rossz, ha ott a lány. Ő csak annyit fog érzékelni, hogy valaki szereti.


Amúgy akár jól is elsülhet. Tudod én nem tini vagyok, de nem is vagyok még 30. Irtózom a gyerekes pasiktól. Na most ha nekem bemutatná valaki az ilyen kicsi gyerekét úgy lelépnék, hogy a lábam nem érné a földet.

És talán visszatalálna hozzád.

2013. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek írtam.
2013. jan. 20. 08:47
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

Egyébként azt kérdezted hogy ne legyél savanyú 30-as. Hát így.

Mondom, teljesen megértelek és teljesen igazad van, de te a lányt okolod a dologért, pedig biztosan nem kényszerítette a férjed. Szerintem hamarabb lesz ő áldozata ennek az egésznek, mint gondolná.

Az pedig, hogy a lányod őt is keresheti nem hiszem,hogy gond. Legalább nem egy hárpia lenne, aki igyekezne leépíttetni vele a kapcsolatot.

2013. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
18%

Engedd meg a láthatást. A gyerek teljesen tisztában van, ki az apja és ki az anyja (a picike viszont nem lesz, aki még a hasadban van). És ha jóban lesz a gimis csajjal a gyermeked, az miért baj? Egészségesen fog fejlődni, emiatt nem lesznek gondjai.

Meg egész életedre nem akadályozhatod meg a láthatást.

2013. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Lassan szembe kell majd nézned a valósággal,vagyis azzal,hogy vége.A férjednek már van más és ha nem ez a tini,akkor lesz másik kapcsolata.A gyerekeket pedig nem tarthatod otthon örök életükben,meg fogják ismerni a férjed adott kapcsolatát és lehet,hogy meg is szeretik.Ennek csak örülnöd szabad,mert ez azt jelenti,hogy jól bánnak a gyerekeiddel.A saját szerelmi életed pedig szintén alakulni fog,akkor pedig a férjednek kell tolerálni az új pasit.
2013. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%
Én nem engedném a helyedbe hogy elvigye. Csak azt hogy jöhetnek az uj "kedvesével" együtt,de igy elsőre nem akarod még h elvigye és a hátad mögött ismerkedjen a gyerek a csajjal
2013. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Semmi gond azzal hogy változnak a párkapcsolati felállások,nincs gond azzal h az apa,sőt a másik nagyi kapcsolatot akar tartani a gyermekkel.A baj azzal van h most,mikor még semmi nincs lezárva,tisztázva,sőt,3hét különélés után,szülés előtt feleslegesen stresszelnek és ennek semmilyen szinten nincs létjogosultsága.A gyermek még úgy tudja,az apja hozzánk tartozik,velünk él,testvére fog születni,új helyen lakik,műtétje volt,éjjelente zokog.Miért kellene 3hét után mindkettőnknek még ezzel is terhelni a lelkünket? minden változik,nem kell több változás.Együtt laknak a csajjal,nem hiszem h nem megoldható h a hétvégi pár órára mellőzze a lányt,legyenek tekintettel ennyire ránk is.De holnap keresek gyerekpszichológust is.Nem szeretném visszacsinálni a házasságot,sem akadályozni a láthatást és majd később ismerkedjenek persze ,de jelenleg sértettség ide vagy oda,figyelembe kellene venni a mi érdekeinket is,mert beleroppanunk.A lányomnak éjjelente sírógörcsei vannak.
2013. jan. 20. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!