Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiak! Válóok lehet ha a 6...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Válóok lehet ha a 6 éves közös gyermek és az asszony 8 év után a volt férj nevét viselik? Az, ha mindenhol egyedülállóként szerepelek?

Figyelt kérdés

Férfiak véleményére is kíváncsi lennék...

Szerintetek is válóok lehet, hogy a 6 éves közös gyermek és az asszony 8 év után a volt férj nevét viselik?

Az, hogy mindenhol egyedülállóként szerepelek, hogy étkezési támogatást tudjak igénybe venni?

Az, hogy nem vagy bejelentve abba a lakásba, ahol laksz?

Persze mindennek meg van az oka...



2013. jan. 31. 14:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem Kovács Istvánné. Ha pl. felvette a férje nevét egészen, akkor lett az előző házasságban Kovács Gabriella. A váláskor megegyezhettek, hogy ezt a nevet használhatja a továbbiakban is. Az új esküvőnél meg azt írta be, hogy ezt akarja megtartani.
2013. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem letezik, hogy lehet ilyet, utolso.
2013. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Névviselés a válás után


A házasság megszűnése, illetve érvénytelenné nyilvánítása után a házastársak a házasság fennállása alatt viselt nevet viselik tovább. Ha ettől el kívánnak térni, ezt a házasság megszűnése, illetve érvénytelenné nyilvánítása után az anyakönyvvezetőnek bejelenthetik. Ilyen esetben sem viselheti azonban a volt férje nevét a volt feleség a házasságra utaló toldással, ha azt a házasság fennállása alatt nem viselte.


A bíróság a volt férj kérelmére eltilthatja a volt feleséget attól, hogy a továbbiakban a férje teljes vagy családi nevét viselje a házasságra utaló toldással, ha a feleséget szándékos bűncselekmény miatt jogerősen szabadságvesztésre ítélték. (A volt feleségét a bíróság férje nevének viselésétől - a törvényi feltételek hiányában - egymagában azon az alapon nem tilthatja el, hogy a volt feleség a kereseti kérelemmel szemben nem védekezett. A házasság felbontása iránt indított perben a bíróság csak akkor határoz a névviselés kérdésében, ha a férj - volt férj - a -né toldatos névviselési formától való eltiltást kéri.)


A feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással nem viselheti tovább újabb házasságkötés esetén sem, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszűnt.

2013. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Okok azok vannak, mert mindennek van oka.

Közös a gyermek a mostani párommal, akivel több, mint 8 éve vagyunk együtt.

Igen, a volt férjem nevét viseljük mind a ketten a lányommal.

A mostanival nem vagyok házas, sőt hivatalos élettárs sem.

a közös gyerek.

Az étkezési támogatásnak, illetve egyedülállóságnak van csak anyagi oka.

A név kérdés például úgy volt, hogy megkértem, hogy kérje és azt mondta, hogy nem fogja kérni Isten adta jogát.

Mindig is külön kasszán voltunk. Sőt több, mint 3 évig, amíg a nagy szerelem tartott dolgoznia sem kellett, mert olyan jól kerestem a vállalkozásommal. Az utóbbi két dolog csak azóta piszkálja az agyát, amióta rájött, hogy mennyi pénzem van. Ő soha nem akarta, hogy nekem több legyen. Úgy gondolja, hogy ami az övé, ahhoz nekem semmi közöm. Ami az enyém az pedig közös.

Megbeszélni kb. 2007 óta semmit sem sikerül. Mint a falnak, ő elmondja és nekem kuss legyen. Füzetekbe írtam bele bánatomat, amiket meg kellett volna beszéljünk, ha lett volna kivel.

2013. jan. 31. 16:22
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor nem értelek, ha nem vagytok házasok, és anyagilag független vagy, miért maradsz mégis mellette?
2013. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az előző férjem G. Zoltán volt, így hívják az első házasságomból született fiamat is. A jelenlegi párom több, mint 8 éve S. András. A 6 éves lányunk G. Alexandra, én G. Zoltánné vagyok, az 1 éves lányunk S. Barbara.
2013. jan. 31. 16:31
 17/26 A kérdező kommentje:

Mindenki azt kérdezi, hogy "miért maradok mellette"? Hát azért, mert sajnos IMÁDOM, de nem tudok benne annyira megbízni, hogy gyűrű nélkül hozzá menjek, valamint ráírassam a 6 éves lányomat és ő viheti, ahová akarja...

Ja és megfogadtam a válásom után, hogy a következő párkapcsolat életem végéig fog szólni. Ezért van két gyermekünk.

Igazából két jó dolog van már csak, amit tőle kapok:

az, hogy ő a két lányom édesapja és a szex, ami nagyon jó vele sajnos...

2013. jan. 31. 16:34
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Pereld be az apát akinek a nevén van a gyerek gyerektartásért, hidd el olyan hamar a gyerek a nevedre kerül, hogy csak na.
2013. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem, a középső gyerekednek hivatalosan az exférjed az apja, de valóságban a mostani párod? Gondolom, a válás utáni 10 hónapon belül született, olyankor anyakönyvezik automatikusan a volt férj gyerekeként. Viszont így a mostani párod nem is ismerhette volna el, mert ilyenkor nem engedi a törvény, mindenképpen a volt férj számít apának. Ezt úgy lehet csak megdönteni, hogy a volt férj hivatalosan lemond a gyerekről és a mostani párod elismeri sajátjának. Kérj ügyvédi segítséget, ott pontosabban el tudják mondani.
2013. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem, szerintem hivatalosan is a mostani pasi az apja. De az anyja nevvét viseli. Ilyet lehet!! Az anyja neve meg Kovács... Higgyétek el, lehet:-) Jogász vagyok:-)
2013. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!