Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szégyen, nem szégyen sajnos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szégyen, nem szégyen sajnos nem értem ezt a mondatot a gyerektartásnál. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
"Hat hónapnál régebbi időre tartási követelést csak akkor lehet visszamenőleg érvényesíteni, ha a jogosultat a követelés érvényesítésében mulasztás nem terheli."
2013. febr. 7. 10:01
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Januárban adta be az emelési kérelmet,most lesz tárgyalás.
2013. febr. 7. 10:31
 12/36 anonim ***** válasza:

Ez a visszamenőlegesség csak a gyt fizetésére vonatkozik.

Emelést nem ehet kérni visszamenőlegesen.

(Képzeld csak el, ha valaki nem van egy 14 éves gyereke, és visszamenőleg is ki kellene fizetnie az emelést.)

2013. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Ma 10.28-as Köszi a választ bár akkor sem tartom korrektnek,hisz nem a mi hibánkból nem került sor a tárgyalásra
2013. febr. 7. 10:35
 14/36 anonim ***** válasza:

Sajnálattal látom, hogy az előző válaszok egyike sem hasznos.

Lehet visszamenőlegesen tartásdíj emelést is kérni, igen, fél évre, még én írtam meg a kérelmet anno anyukám helyett. Meg is ítélte a bíróság, tehát én vagyok az ÉLŐ példa, hogy IGENIS VAN ILYEN.

Azt hozzátenném, hogy apukám pár éves korom óta 4000 forintot fizetett, és anyukám csak középiskolás koromban adta be a kérelmet a tényleges emelésre, miután már többször szólt neki, hogy ez a pénz édeskevés. 12 000 forintot ítéltek meg, illetve ez volt a minimum küszöb, mert egyébként egy bizonyos százalékát kellett vonniuk. Ja és igen, le is tiltatta a fizetéséből, hogy tényleg el jusson hozzánk.


21L

2013. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Szomorú történtet,és nem korrekt! Bár minket egyszer sem figyelmeztetett az ex,hogy többet kérne. Most is rohant a bíróságra,minthogy megpróbált volna velünk közös nevezőre jutni,értelmes emberek vagyunk nem haraptuk volna le a fejét,de erre sem volt képes. Nem kellett volna könyörögnie a pénz után egy szóra odaadtuk volna,ha elénk áll.
2013. febr. 7. 10:45
 16/36 anonim ***** válasza:
"...miután már többször szólt neki" ez a lényeges különbség. A kérdezőnek nem szólt többször senki, mert eddig rendesen fizette a megállapodás szerinti tartásdíjat. Az összeg megemelésére vonatkozó kérelméről még nem döntött a bíróság. Ha helybenhagyja, és a kérdező mégsem fizet, akkor lehet visszamenőleg kérni a megállapított és kifizetett összeg közötti különbözetet.
2013. febr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 10:56 Te miként szólsz ehhez,hogy ennyire érted a témát? Ügyvéd vagy vagy vmi ilyesmi ?
2013. febr. 7. 10:59
 18/36 anonim ***** válasza:

Az a szomorú igazság, hogy senki nem kérdezte, hogy hányszor szóltunk már neki...

Úgyhogy nem ez alapján kaptuk meg, szimplán csak amiatt, mert tényleg nevetséges összeget fizetett, ami tizenakárhány év alatt nem emelkedett semmit.

2013. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg a jogiforum.hu-n, de nekem elkepzelhetetlen, hogy visszamenolegesen emeljenek. Max a beadvany idopontjatol az iteletig eltelt idore visszamenoleg fogjak megitelni.
2013. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagyok ügyvéd, sem jogász.:)
2013. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!