Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés. Mit lehet ilyn estben tenni?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 3 éve elváltunk. Én nem nevelem a közös gyermekeinket, közös felügyeleti jog van. A nagyobbik fiammal nem bírok, nem tisztel, az apja neki az isten, aki viszont egyáltalán nem látogatja a gyerekeket. Egy darabig jött, mire kimondták a válást, teljes mértékben beszüntette. Azért vezettem így fel, mert biztos, hogy furcsálni fogjátok a kérdésem, de a jelen helyzetben nem latok más megoldást.


A fiam 12 éves...elvben dönthet arról, hogy hol szeretne élni és kivel. Mivel én nem tudok rá hatni, sem a tanulásban, sem semmiben., és nagyon meredek dolgai vannak, holott egy tehetséges gyerek. Félek, hogy el fog kallódni, vagy rossz útra téved.


Van-e lehetőség arra, hogy az az apához kerüljön a gyerek, ha ő úgy dönt?


2013. febr. 20. 08:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Béna vagyok, mellé ütöttem. Szóval én nevelem...
2013. febr. 20. 08:28
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ez az apán múlik, ha ő vállalja,és a felügyeleti jog eleve közös, és a gyerek is oda akar menni, a világon semmit nem kell enni, odaköltözik, átjelentitek a lakcímét, és kész. Közös felügyeleti jog esetén teljes egésszében a szülőkön (és a gyereken) múlik, hogy mikor melyikük háztartásában tartózkodik.
2013. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
..kell Tenni, odaköltözik...
2013. febr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a gyerek meg te ugy gondoljátok, hogy apukanak kellene nevelni az még nem kész ugy, ha apuka nem akarja.
2013. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Apukának is kell akarni ezt a költözést. De nagy valószínűséggel nem fogja akarni, mert nem is megy látogatni. Azért egy telefont megér, kérdezd meg tőle, hogy mit gondol. Utána lehet gondolkodni, hogy hogy legyen tovább. Az nem elég, hogy a gyerek oda akar költözni, te is akarod, mert nem bírsz el egy kamasszal.
2013. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet meredeknek fog hangzani amit mondok, de unokatesómnál bevált, bár lehet előtte egy gyerekpszichológust fel kellene keresnetek. Szóval náluk is ugyan ezt volt a helyzet, az apját aki tojt rá istenítette, az anyja volt a hibás mindenért. Valahol érthető amúgy kiskamasz volt ő is, a te fiad is. Egyszer csak az apjának nem kellett tovább, könnyebb volt mást hibáztatni mint ezzel szembenézni. Ő mindig azt mondta, hogy megy az apjához, ha valamit az anyja nem engedett. Egyszer nagynénémnek elege lett, elment az apához, hogy beszéljen a gyerekkel, mondja meg, hogy 100%-ig saját döntése volt, hogy nem látogatja a fiát, és nem akarja hogy odaköltözzön. Először persze nem ment bele a pasi, ehhez gyáva volt, de nagynéném jó párszor a nyakára járt így végül beszélt unokatesómmal. A vége az lett, hogy még pár napot duzzogott, majd sírtak egy jót nagynénémmel, és onnantól, mint akit kicseréltek.

Nem biztos hogy mindig beválós módszer, de unokatesómra hatott.

2013. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze, az elsőrendű kérdés a szituban, hogy az apja tudná-e (hely, idő, anyagiak), illetve akarná-e vállalni, hogy vele éljen. Ez mondjuk nem feltétlen függ össze azzal, hogy látogatja-e... bár ahogy leveszem, Kérdező a normális hozzáállású nők közé tartozik.

Ha közös a felügyeleti jog, szerintem biztos ezt is meg tudja beszélni a volt férjével.

2013. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy a volt férjem velem sem kommunikál, ahogy a gyerekekkel sem, amióta elváltunk.

Karácsony körül sikerült vele beszélnem azért, mert hívta telefonon a gyerekeket. Akkor kértem, hogy legalább a nagyobbik fiát vigye mert szüksége van rá és abban korban van, megígérte, de azóta sem történt semmi.


igazából, nem tudom, ha az apa részéről eza hozzáállás, van-e egyáltalán jogi lehetőség arra, hogy vállaljon érte felelősséget.

Nincs rossz anyagi helyzetben, jó munkája van, nem lett kisemmizve...sőt, ilyesmiről nincs szó a háttérben.

2013. febr. 20. 10:26
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs ra lehetoseg. OFF Anyakent nem ertem, hogy megis hogy jut ilyen eszedbe. Nem birsz vele, nevelje hat a parod, aki ugyan le se xarja....
2013. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező én nagyon azt érzem, hogy apuka NEM szeretné nevelni egyik gyermeket sem!!! És bizony az ő bele egyezése nélkül kamasz fiad nem költözhet hozzá. Eleve lesz benne köszönet?

És eleve nekem az furcsa, hogy tényleg miért akar kamasz fiad oda költözni, úgy hogy szinte alig van közöttük kapcsolat!! Mert megérteném ha sűrűn találkoznának, és klassz programok lennének, erős apa-fia kapcsolat lenne közöttük, akkor persze megérteném, hogy oda szeretne költözni. De így vajon mi motiválja fiadat?

Ő miket mond, mivel magyarázza ezt a döntését fiad?

Mert ha olyanok állnak a háttérben, hogy "apánál majd több lesz a zsebpénz", "apa majd engedi a számítógépezést naphosszat stb." akkor nyilván nem szabad engedned, hogy elmenjen!! Sőt az ilyen indokokat a bíróság sem szokta elfogadni.

2013. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!