Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés. Mit lehet ilyn estben tenni?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 3 éve elváltunk. Én nem nevelem a közös gyermekeinket, közös felügyeleti jog van. A nagyobbik fiammal nem bírok, nem tisztel, az apja neki az isten, aki viszont egyáltalán nem látogatja a gyerekeket. Egy darabig jött, mire kimondták a válást, teljes mértékben beszüntette. Azért vezettem így fel, mert biztos, hogy furcsálni fogjátok a kérdésem, de a jelen helyzetben nem latok más megoldást.


A fiam 12 éves...elvben dönthet arról, hogy hol szeretne élni és kivel. Mivel én nem tudok rá hatni, sem a tanulásban, sem semmiben., és nagyon meredek dolgai vannak, holott egy tehetséges gyerek. Félek, hogy el fog kallódni, vagy rossz útra téved.


Van-e lehetőség arra, hogy az az apához kerüljön a gyerek, ha ő úgy dönt?


2013. febr. 20. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, olvasom, hogy 12 éves a gyermek. hivatalosan a 12 évesen még nem dönthet arról, hogy hol szeretne élni!

12 évesen még csak meghallgatják a gyermeket pl. pszichológus, de még nem feltétlenül kell, hogy úgy döntsön a bíróság ahogy a 12 éves szeretné. Bírói mérlegelés kérdése.

14 éves kor az amikor már dönthet a gyerek, és úgy is kell hogy legyen ahogy a gyerek kéri. (feltéve ha az amit kér nem veszélyezteti a gyerek fejlődését)

2013. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, jogi lehetőség szépszerével csak a tartásdíj kikényszerítésére van, másra nincs. Az viszont biztos, hogy először neked kellene beszélned a volt férjeddel, és utána lehetne eldönteni bármit is. Ha nem akar kommunikálni, akkor azért annyit lehet trükközni, hogy mondjuk felkeresed a nevelési tanácsadót a problémával, ők majd meg fogják találni, mint a másik, felügyeleti joggal bíró szülőt. Jó, az sem egy végrehajtható hatósági idézés, a nevelési tanácsadó nem egy hatóság, de azért annyira hivatalos, hogy annak a felhívására azért elő szoktak kerülni az emberek... őket meg "pont azért tartsuk" legtöbb esetben, hogy hozzák létre, segítsék elő a családon belüli kommunikációt és probléma-megoldást.
2013. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy ha te úgymond nem tudsz rá hatni, akkor az apa akit nem is érdekel csodákat fog művelni. Nekem is "megőrült" 13 évesen a fiam, szintén egyedül neveltem, az apukája meghalt, ha én nem hatok rá akkor senki a világon. Előtte feltehetőleg én is elrontottam dolgokat, agyon volt kényeztetve, "ápolva a lelke", legalábbis én azt hittem arra van szüksége. Mikor elkezdett hülyeségeket csinálni bekeményítettem. Volt egy nagyon nehéz évünk, de "betörtem". Egy ideig nem mehetett sehova, mert ki kellett szedni abból a társaságból amiben volt, még edzésre sem.Oda ültem mellé tanulni, addig fel nem álltunk míg meg nem tanulta. Első alkalmakkor ültünk egymással szemben este 9ig, majd elküldtem aludni. Pár napon belül rájött, hogy ha elkezd tanulni 6-7től már szabad. (majd elkezdett suli után magától tanulni) Kaptam hideget-meleget, hogy nem szeretem, próbált érzelmileg is zsarolni, de belátta, hogy semmi értelme. Majd meg őrültem, néha földig vertem volna, de felé muszáj volt a higgadtságot, megrendíthetetlenséget sugározni. Nem mondom, hogy könnyű volt, biztos tíz évvel korábban halok meg miatta:) de látom hol vannak azok a srácok akikkel akkor elkezdett lógni.
2013. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek egyébként igaza van, a gyereknek semmi baja nincs azon kívül, hogy csonka családban él.

Nem tudják egyesek,hogy mennyire tipikus ez. És ez még a legenyhébb eset.


A válás tönkreteszi a gyerek lelkét, ezért szabad csak legvégső esetben meglépni és nem szeretőkhöz költözni összevissza a gyerekekkel együtt, ami manapság szokás.


Viszont kérdező a te esetedben nekem úgy tűnik az apa nem tart igényt a gyerekeire :( Szóval egy próbát megér, hogy beszélj vele, de ha ez nem megy, akkor pszichológus.

2013. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Minden embernek van joga és kötelessége. Elvált vasárnapi apukák legismertebb joga és kötelessége, a láthatás és a tartásdíj fizetése. Nincs olyan törvényi paragrafus ami a jog érvényesítésére kötelezné(elég komoly ellentmondás lenne). Joga van a gyerekeket látni, de ha nem akarja, kapálózhatsz akárhogy, nem tehetsz semmit.

A fiad segítséget kér, csak nem szavakkal, hanem tettekkel és nem tőled, hanem az apjától.

A sógorom is ilyen gyerek volt, benne volt minden balhéban és verekedésben, hogy a rendőr apja felfigyeljen rá.

Pszihológust a fiadnak, de gyorsan!

2013. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!