Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A nagyszülőnek mennyi láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagyszülőnek mennyi láthatás jár 8 hónapos baba esetében?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Mi az, hogy "jár"? Te akarod megszabni, mikor láthatják az unokát? Ez elég durva! Ha nem vagytok haragban, vagy ilyesmi, akkor láthatják, amikor akarják!
2009. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Jogilag CSAK a szülönek van láthatási joga, a nagysülöknek nem.

Hogy emberileg hogy áll, az más téma.

2009. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Erre nincsenek szabályok, vagyis az a szabály, amit ti alakítotok ki közösen.

A láthatásról akkor beszélünk, ha válás utáni gyermekelhelyezési perről van szó, akkor is inkább a szülő szempontjából.

Ti elváltatok?

2009. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a nő jobb, ha nem látja a fiamat, mert csak rossz hatással lenne rá. Haragban válunk, igen. És csak kíváncsi lennék, hogy kaphat-e láthatást.
2009. szept. 12. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

A nagyszülőnek,ha bírósághoz fordul havi pár óra láthatás jár,amennyiben az apa/anya láthatása alatt nem tudja biztosítani a láthatást részükre(értsd:nem együtt laknak)

Úgyhogy az lenne a legtisztább,ha hetente mondjuk két órára elküldenéd a gyermeket az apával/anyával a nagyszülőkhöz.Így megmutathatnád hogy mennyire jófej vagy,és találkozni se kell velük!

2009. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most adtam be a válást és azt mondta az ügyvédem, hogy a férjem heti egyszer 2órában láthatja a fiam a nagyszüleimnél. Ugyanis szükség van 3. személyre, mert a férjem bántott. Így mennyi láthatást biztosítsak neki?
2009. szept. 12. 17:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tudsz melléjük biztosítani valakit (gondolom te nem szívesen ülsz ott a gyereked mellett, ha haragban váltatok el) pl tesód vagy valakid elvinné a gyereket, amíg látják, játszanak vele a nagyszülők, akkor attól függ neki mennyi ideje volt. Én sokszor vigyáztam egy kislányra, akire néha az apjánál is kellett vigyáznom (4 éves volt), volt hogy én vittem át hátizsákostól, mert az anyuka jobbnak látta így a gyerek szempontjából is, hisz legalább nem látta hogy néznek egymásra. Próbálj keresni valakit aki heti egyszer ráér pár órára, vagy a nagyszülők is jöjjenek a (volt) férjeddel láthatásra.
2009. szept. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek nincs láthatási joguk addig míg pert nem indítanak ellened és azon nem határozzák meg ,hogy pontosan mennyi is ez az idő. De , a nagyszülők nem vihetik el a gyereked úgy mint az apa, kizárólag a te vagy az általad meghatalmazott személy felügyelete alatt láthatják. Egyébként pedig, ezt már máshova is leírtam, ez nem olyan mint az apa láthatása. Amennyiben nem tartod be, gyakorlatilag semmivel nem tudnak büntetni, max pénzbírság ilyenek, de nem fogják elvenni tőled a gyereket meg hasonlók. A bíróság egyébként tud arról, hogy az apa téged fizikailag bántalmazott? Mert ha nem azt jó lenne közölni. Azért kérdezem ,mert ilyen esetekben általában két hetente 2 óra szokott lenni a láthatási idő, de akkor sem viheti el a gyereket, hanem csak a te vagy meghatalmazottad jelenlétében lehet vele.
2009. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Beleírta az ügyvédem a válásba, hogy bántott. Én is úgy tudtam, hogy 2 hetente van láthatás, de ő azt mondta, hogy heti 1x 2óra a nagyszüleim jelenlétében.

2009. szept. 13. 15:36
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy ő mit mond téged ne érdekeljen. Nézz utána te magad.
2009. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!