Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell e látnia a nagyszülőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell e látnia a nagyszülőnek az unokát olyan rendszerességgel ahogy szeretné?

Figyelt kérdés

Múlt héten itt voltak anyósomék, csúnyán összevesztünk, anyósom szörnyű dolgokat vágott a fejemhez, én válaszoltam, erre a még a férjem cseszett le. Besokaltam, mondtam h válni akarok, utolsó csepp volt a pohárban. Megkérdőjelezett anyaként, emberként.....a férjem meg ezredszerre is bebizonyította, h az anyja a feje tetejére is állhat neki lesz igaza!

Utólag a férjem és a testvérei is mellém álltak, igazat adtak nekem a vitában, de tenni semmit nem tudnak a szüleikkel, mivel az a klasszikus lelki terroros család. A férjem azt is beismerte, h a szülei az esküvő óta végig csak fúrtak, direkt mindig ellenem tettek és ő gyakran ebben segített is nekik, akár passzívan is, akkor is mikor a fiamat vártam. Ezek után én úgy gondolom, h a hetente való láthatás nem megoldható, amit a törvény előír majd annyit láthatják. Tegnap a férjem viszont azzal állt elő, h vasárnap átvinné egy órára a gyerkőcöt. nem szeretném engedni, a gyerek másfél éves és úgy gondolom h jogom van vele egy helyen lenni, ami anyósoméknál nem lehetséges. Mondtam h jöjjenek hozzánk (technikai okokból még együtt lakunk), de persze ide nem akarnak. Ti mit tennétek?


2010. ápr. 24. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hú,ez elég furcsa helyzet.1órára szerintem át lehet engedni a kisgyereket a mamájához.Vagy pedig mondd meg hogy te is menni szeretnél.A gyereknek szüksége van a nagyszülőkre is.Azért mert ti rosszban vagytok,ne kisgyerek igya meg a levét.
2010. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tényleg nagyon furi a helyzet, a férjemmel beszéltem erről h ez igazából elég kellemetlen mivel én nem mehetek oda, mert úgy érzi h verekedés lenne a vége....mehetek, de mégsem....szóval értitek....

egy hete volt a szitu és szerintem nyugodtan bocsánatot kérhetnének.....nemhogy odarendeljék az unokát egy hét múlva, mintha ők következmények nélkül élnének....

félreértés ne essen nem eltiltani akarom, csak még mindig ugyan ott tartunk, én mondok valamit ők meg ellenkeznek, ill. ennek ellent tesznek és így nem gondolom h tovább kéne folytatni......mi elválunk, ami esetükben tök jó, mert rám nincs is szükségük

2010. ápr. 24. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Minket 8 évig nem látott nagyanyám, mert ugyanezt csinálta anyuval, amit veled anyósod. Csak annyi a különbség, hogy anyuval a saját anyja csinálta mindezt.
2010. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sajnálom, próbálom legalább én a gyerek érdekeit nézni és nem rajta keresztül vagdalkozni, de én vagyok a gyerek anyja és úgy gondolom h itt az ideje velem is számolni....nem elég ha csak a fiuknál lobbiznak
2010. ápr. 24. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem engedném. Jöhetnek ide, hozzám, majd ha bocsánatot kértek.

Különben lehet menni a bíróságra perelni a láthaqtásért, ott meg majd kapnak havi fél nap, vagy pár óra láthatást, amikor ragaszkodnék hozzá, hogy nem náluk, hanem a gyámügyön, a gyámügyisek jelenlétében ejthetnek meg.

Ennyi.

2010. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tegnap egész nap ezen idegeskedtem és rosszul is lettem, teljesen megfájdult a gyomrom, aztán úgy döntöttem, h nincs kedvem veszekedni, megváltoztatni úgyse tudok senkit, szigorún egy órára átengedtem a gyereket. nekem nem éri meg belebetegedni a nagy gyűlölködésbe, fel kell nevelnem a fiamat, ha nagyobb lesz, akkor én úgy gondolom, hogy lesz neki elég esze eldönteni, h kellenek e neki ezek a nagyszülők, annak fényében, h ordas részük volt abban h szétmentek a szüleik. Ez most egy patt helyzet, mert még együtt élünk, majd ha elköltöztünnk, elváltunk, akkor tehetek jogi lépéseket is, majd meglátom mennyire szükséges a nyugalmunk érdekében. ennyit erről, köszönöm a válaszokat
2010. ápr. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!