Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudtatok megélni válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtatok megélni válás után, ha addig is albérletben voltatok? Hogy lehet két lakást fenntartani ugyanabból a pénzből a két szülőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnénk válni, de nem tudom, hogyan megoldható. Albérletben élünk, én 120et, férjem 150et keres, és a családit kapjuk. Ebből 100 az albérlet és a reszi, a maradékból nem a legjobban de kijöttünk. Ha válunk, én maradnék a két gyerekkel albérletben. Maradna 20 ezerem, családi pótlék picit emelkedne, legyen az 30, szóval 50en. Ehhez kellene a férjemnek még ennyit hozzátenni gyerektartásként. De ha talál is olcsóbban lakást 70en alul biztos nem jön ki (és akkor nagyon olcsó) szóval maradna 30 ezer forintja. Amiből éhenhal.

Ha viszont nem ad csak kevesebb gyerektartásból két gyereket felnevelni lehetetlen. Még így sem hiszem hogy 100ezerből lehet enni, és a gyerek kiadásait fedezni... De ebből kevesebből biztos nem.

Hogyan lehet ennyi pénzből kijönni? Csinálja így valaki, mire mennyit költ?



2013. márc. 18. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A családi egyedülállóként alig több, mint ezer ft-al több csak!

Gondolom Pesten élsz, ha ilyen drága az albérlet.


Nekem rezsivel együtt 60ezerből kijön.

Marad 30 ezer forint 1 hónapban pelenkára, ételre, ruhákra stb.

Nagyon nehéz, de meg lehet oldani.

Mindenből az akciósat veszem, csak 2 naponta zuhanyzok, a gyerek fürdővizét felfogom, azzal öblítem a wc-t.

Csak a szobát fűtöm, inkább jól felöltözök.

Bérletem nincs, ahová lehet gyalog megyek, ha nagyon muszáj, veszek buszjegyet.

2013. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

100ezres albinál olcsóbbat kell keresni...


Mi 30ért béreljük a másfeles lakást,rezsi nyáron 15,télen 25.

Amig egyedül lakatam itt,addig is kijöttem 90ezerből (többit félretettem) kajával,mindennel.



Lejjebb kell adni az igényeket.

2013. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Válás után jó magam is lejjebb adtam az igényeimet. 40 ezerért másfél szobás lakás ami elég volt a gyerekeimmel. Ők az egyik szobában én a másikban. Akciós dolgok, és lehet boldogulni. Később amikor már nagyobbak lettek a srácok még könnyebb volt.

A férjem is kisebb albérlet, és ő is boldogult..

2013. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nézegettem albérleteket, de sokkal olcsóbbat nem találok. A mostani 2+ félszoba. Az 1+2fészobák sem sokkal olcsóbbak. Másfél szobás kicsit necces lenne, mert a lányom 13, a fiam 6 éves, így kellene a 3 külön szoba.

De ha nem lesz más, akkor keresünk olyat. Valóban csak ez az amin lehet spórolni.

2013. márc. 18. 12:21
 5/19 anonim ***** válasza:

Sajnos csak az igényeiteket tudod lejjebb redukálni. Mindenképpen kisebb albi kell, mert vannak olyan költségek, amik a mérettel is csökkenek, pl. amiket a lakás nagysága alapján kell fizetni (közös költség stb). Ha nincs miből, nagy luxus a saját szoba mindenkinek. Rosszabb környékre kell költözni, távolabb a belvárostól, főleg, ha bérletet mindenképpen kell venni. Öltözködés duriból, szórakozás: ingyenes programok, élelmiszer: akciók szerint étkezni. Mindenkinek otthon csomagolt kaja, és nem vásárolt. Tisztítószer, mosószer, kozmetikumok: totális redukció, csak azt venni, ami feltétlenül szükséges. Takarításhoz elég a hipó, az ecet és a legolcsóbb súrolószer.

Biztos, hogy menthetetlen a kapcsolatotok?

2013. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szeretnénk válni. Kb. 2 éve tart ott a kapcsolatunk, hogy azt mondtuk mindketten jobb lenne külön. Azóta próbáljuk helyre hozni főként a gyerekek miatt. De most pár hónapja tényleg gondolkodunk a váláson. Jó lenne ha meg tudnánk oldani. Csak még azt kellene eldönteni, hogy a gyerekeknek melyik a jobb, vagy a kevésbé rossz megoldás. Nekünk jobb lenne a válás, csak jó lenne még egy kis pénz:)
2013. márc. 18. 13:04
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
viccelsz?? sokkal kevesebb pénzből is meg lehet élni, csak látom te hozzá vagy szokva a jómódhoz.
2013. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

3 szobás lakás luxu 3 főnek.


Más is elvan még garzonban is.


döntsd el,hogy elválni fontosabb vagy a külön szoba.

2013. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Oké, hogy valahogy meg lehet élni.

De két gyerekkel 100 ezer forintból - legyen 120 ha találok másik albérletet - szerintem nem az a kategória amely egy fokkal van a "jó életmódtól". Ki lehet hozni ennyiből, tudom. Csak nem tudom megéri e. Amúgy nagyjából ez lett volna a kérdésem. Hogy hogyan hozzátok ki ennyiből az étkezést, utazást, egyebeket? És hogy "visszasírjátok" e a több pénzt, miután ezt tapasztaltátok?

2013. márc. 18. 13:16
 10/19 anonim ***** válasza:

Már 5. éve élek 130 ezerből egy gyerekkel albérletben (97 ezer a fizetésem, 13.700 a családi és 20 ezer a gyerektartás).

Az albérlet 60-70 ezer rezsivel. Garzonlakás nincs olcsóbb a városunkban (Győr), mert itt az Audi meg az egyetem miatt minden kiadható magas áron...

Hamis papirokkal sikerült ingyenes étkezést elérni a gyereknek, meg alkalmanként sorba állok segélyekért is...

Alapvetően megvagyunk és minden szükségesre futja.

Kivétel egy nagyon fontos dolgot, amiért vérzik a szívem és ami nélkül egyre nehezebben boldogulok. Ez pedig az AUTÓ.

Erről sajnos le kellett mondanom. Autót nem tudok fenntartani és tankolni...autó nélkül pedig nagyon keservesen lehet sok mindent elintézni...de szerencsére Győr sík város és viszonylag járható biciklivel.


Mire vagy kíváncsi még?

Azt nem nagyon tudom megmondani, hogy pontosan mire mennyit költök mert nem vezetek listát (elkezdtem írni többször is, de mindig elszörnyűlködtem magam és inkább abbahagytam).

2013. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!