Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti válnátok vagy ez még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti válnátok vagy ez még helyrehozható?

Figyelt kérdés

Lassan 9 éve leszünk együtt, 4 éve házasok. Van egy 3 éves kislányunk. Az elején miden szépnek indult, elhagytam a volt páromat 6 év után, Ő miatta. A volt kapcsolatom már megromlott... Ő falusi gyerek más felfogással, más családi modellel, én városi lány vagyok. Számára az a természetes ahogy ők éltek, nagy szegénységben, szeretethiányban ( bár állítólag szeretik őt és a testvérét a szüleik) csak olyan típusúak, hogy nem tudják kimutatni. Egyszóval ingerszegény környezetben nőtt fel. Apja ívott, veszedkés, verekedés stb... Nálunk anuykáméknál egy nagyon nyugodtt, csendes, békés családban nőttem fel. Nem nélkülöztünk semmit, de gazdagok sem voltunk. Idén lesznek szüleim 50 éves házasok, késői gyerekek vagyunk testvéremmel. 30-as éveiinmbrn járunk bátyjámmal. Férjem 40 éves lesz idén, több mint 10 év van köztünk.

És mopst ez van: Anyós első perctől kedzve furkálódott, kritizált, pedig próbáltam a kedvében járni.Saját fia megmondta, hogy ő ilyen, nem tudok mit tenni. Állítólag csak "jót" akart nekem. Én nem voltam hajlandó bizonyos dolgokat megtenni amikor náluk vendégeskedtünk, pl. kapálás a kertben, krumpliültetés stb... Hozzá kell tennem, hogy havi 1szer jártunk oda, és ilyesmi dolgokat vártak volna tőlem el. Otthon sem kellett ilyeneket csiniálnom, meg ha már az ember 1szer megy el látogatóba nem ezt akarja csinálni nem? vagy csak én gondolom rosszul? na ezek voltak az előzmények, én próbálkoztam, kitartottam mellette ezek után is. pedig nagyon nehéz volt. AMúgy mindketten diplomás emberek vagyunk, ezt azért írom, mert a későbbeikben fontos lesz hogy tudjátok.

Kapott az akkori, mostani munkahelyén egy kinevezést (kisfőnök lett) attól kezdve elszállt férjem agya. Ronda szája lett, mindenért, piszkált, kritizál. Lenéz, mások előtt is már olyanokat mondd, hogy én szégyenlem magam miatta.Mindenért én vagyok a hibás, ha esetleg ő, akkor sem vallja be még magának sem az igazat. Ütök amikor kihoz a sodromból, vissza üt, de nagyon...Itthon vagyok 3 éve a gyerekkel, ezt ő nem nézni munkának, állítólag csak meresztem a seggel , meg "ba@om el a pénzét). Nincs megértés sem már, sőt szex is csak hébe-hóba 3 havonta 1szer. Most emlegettem a válást neki, de minta nem venne komolyan.Anyós meg a gyerek végett próbál minket együtt tartani. Hozzá kell tennem, hogy nagyon jó anyagi helyzetben élünk, mert férjem jól keres, de mindenért veszekedni kell vele. Ami számára nem fontos, arra sajnálja a pénzt kiadni. Viszon "az én lakásomban lakunk ami tehermentes, anyukáméké, de én fogom megörökölni). Csak egy példa miről beszélek és ez csak egy semmiségen való kiboruása: vigyed a szatyrokat mert fel..lak.... Nemlátod te ..., hogy éppen mit csinálok? ennyire f@sz nem lehetsz, te buta p.. A többi már nem tűr nyomdafestéket. Mit csniáljak? A gyereknek jobb lenne ha külön mennénk, mert mindennek szem/fültanuja... annyi mindenről tudnék még írni, esetleg ha valaki tudna nekem ebben a helyzetbn tanácsot adni megköszönném.(ja és hozzá kell tennem, hogy mondom neki szeretem, és ezt még helyre tudnánk hozni. erre ő neki az a válasza, hogy gyűlöllek baz..eg már mondtam, mit nem lehet ezen érteni??) többek szerint ezt csak bántásból mondja....



2013. márc. 19. 09:28
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
23%

16: rúgja ki a kenyérkeresőt? Meglehet nem a legjobb ötlet, amit írtál.


A kérdezőék pontosan olyanok, mint az alja cigányok. Úgy élhetnek, úgy viselkedhetnek.

2013. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
90%
Ha szerinted olyanok mint az alja cigányok akkor mit zavar téged az én ötletem?Én mindenesetre ezt csinálnám mert nincs az a pénz amiért mindent eltűrök.
2013. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és nem hasznos válaszokat. A helyesírásommal nincs semmi probléma, mert valaki még ebben is kivetnivalót talált. Csak hát egy gyerek ugrál közben az ölemben, meg mivel sok a dolgom gyorsan kell írnom amit elszeretnék mondani. A másik köszönöm aki egyet ért velem abban, hogyha havi egyszer megyek vendégésgbe még jó hogy nem áltam be kapálni . Hozzá kell tennem, hogy bár férjem falusi gyerek, ő is utálja ezt a munkát. CSak ha nagyon muszáj volt, akkor ment ki a kertbe. Így tőlem akkor anyósomék mit is vártak el? Nem volt ő mindig ilyen, csak mióta főnök lett belőle. Itt ütközik ki az, hogy nem mindenki tud a hatalommal/ismertséggel élni. Neki elszállt szó szerint az agya. "Ki ha ő nem lett???" Most csak ő a család kereső mert én gyesen vagyok itthon. DE a régi munkahelyemre engem is vissza várnak. Megyek nyáron vissza dolgozni. És megvetem azokat a férfiakat akik azt mondják, hogy a gyereknevés nem munka. Igen is 24órás szolgálatot jelent, és mindent alá kell rendeléni. Van egy fontossági sorrend. Engem úgy neveltek, hogy jóban, rosszban együtt a házastárssal, nem véletlenül van benne a házassági esküszövegbe is. DE van egy bizonyos határ, amit már nem lehet tolerálni, elviselni.Én mai napig, lehet hülye vagyok, de igyekszem megmenteni a házasságomat éppen ezért. Mit gondoltok én nem tudom már egy ideje, hogy jobb lenne nélküle mint együtt így? Nem a pénz számít, soha nem azt néztem. Mindig csóró párjaim voltak. Férjem sem keresett többet egy átlagos embernél amikor összekeveredtünk. Neki előttem szinte nem is volt kapcsolata holott már 30 múlt amikor megismerkedtünk. Nekem meg volt egy pár, és nem egyéjszakás dolgokra gondolkio, hanem igazi párkapcsolatban. itt ütközik ki, hogy nála van a bibi nem pedig nálam.
2013. márc. 19. 12:00
 24/47 Bence_ ***** válasza:
100%

Diplomásság annyit jelent, hogy tud a céljaiért küzdeni.

Teljesen természetes, hogy a férjed úgy gondolja, hogy ő a nagyon okos és neki van igaza. Férfiak így vannak összerakva.

Ez megvan fűszerezve egy igen egyszerű világnézettel.

Szocializációs különbség nagyon sok kapcsolatot szétszed.

Így, hogy az egyik nem a kapcsolatra hanem magára figyel így menthetetlen.

2013. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Bence_ ***** válasza:

"Neki előttem szinte nem is volt kapcsolata holott már 30 múlt amikor megismerkedtünk."

Mivel olvasni nem olvas,mással erről nem beszél, szülei rideg tartásban tartották. Hol, kivel tanulta volna meg, hogy kell a másikkal bánni?

2013. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Neki az a véleménye, hogy tisztességesen fel lett nevelve. Azért mert nem halt éhen... ez édeskevés. Szüleik 2 jkézzel építették fel 0-ról azt amijük most van, ők meg a tesvérével "szó szerint a ketben, tyúkudvarban nőttek fel". És az ő szülei vannak megbescsülve, az enyémet meg hagyjuk, hogy milyen szavakkal szokta illetni...
2013. márc. 19. 12:15
 27/47 Bence_ ***** válasza:
88%

Evvel kezdtem.

"Teljesen természetes, hogy a férjed úgy gondolja, hogy ő a nagyon okos és neki van igaza."

Mivel ő van jól szocializálva ezért, te, szüleid, akár az ahogy a gyereketekkel bánsz. MARHASÁG!

Már elnézést.

2013. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
Most a végét nem értettem. Kinek is adsz igazat?
2013. márc. 19. 12:26
 29/47 anonim ***** válasza:

Elég érdekes a sztorid...

Kezdésnek:

30-as éveidben jársz a párod 40 és több mint 10 év van köztetek... No de nem ez a lényeg.


Én városi NŐ vagyok. A nővéremék elköltöztek falura született egy gyermekük aki az én kereszt fiam. Nővérem párja sokat dolgozik, így keveset volt otthon. Tőlünk 200 km-re élnek. Minden hónapba lemegyek hozzájuk 1x. Ilyenkor odaérek játszok kicsit a keresztfiammal és amikor alszik bármit megcsinálok amivel a nővéremnek segíthetek. Leszedem a gyümölcsöket a kertbe alma, körte, barack aztán befőztük. Télen betalicskáztam a teherautónyi tüzelőfát, leszakadt a gyereknek a hinta megcsináltam és sok minden mást is hogy ne a sógoromnak kelljen mikor hulla fáradtan hazaér a munkából.


Így ne csodálkozz, hogy a férjednek csak egy munkakerülő vagy ha nem voltál képes egy kicsit a szüleinek segíteni.


A másik. A férjedet csak te tudtad volna megállítani amikor elszállt magától. Sok férfi a múltban ragadt és azt hiszi vezényelheti a nőt.

Na ezt kellett volna neked csírájában elfojtani.

Amikor összeköltöztem a jelenlegi párommal akkor jöttem rá, hogy azt hiszi ő sz*rta a spanyolviaszt. Meg is lepődött mikor először kiabáltam vele, mert szerinte egy nő ne kiabáljon, hanem mosogasson... :/ Na gyorsan rá kellett jönnie, hogy ez nem így működik. (Köztünk 11 év a korkülönbség) Kineveltem belőle a hülyeségeit ez azt jelenti, hogy nem vagyok a kapcsolatunkba alárendelt, hanem egyenrangú fél vagyok és együtt döntünk minden fontos és nem fontos kérdésben.


Javaslatom:

Már 3 éve otthon vagy ez azt jelenti lejárt a gyes.

Kapd össze magad menj el dolgozni és csapj szépen az asztalra.

Ha nem sikerül még mindig ott a lehetőség, hogy összepakold a cuccát és kirakd, valamint hogy igényt tarts a kis főnöki fizetése

2013. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
20%-ára.
2013. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!