Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » December közepén beadtam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

December közepén beadtam a válási papírokat és még eddig semmi reakció a bíróságról. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nincs valami határidő nekik is?
2013. márc. 20. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Telefonálj be, mert én egy évvel korábban, de szintén decemberben adtam be, január elején már küldtek is egy papírt hiánypótlásra, aztán amint beadtam amit kértek, rá két hét múlva jött a papír a dátummal, hogy mikor van az első tárgyalás.
2013. márc. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem normális. De arra, hogy kiderüljön, hol veszhetett el a kereseted, a leggyorsabban te magad tudnál választ kapni, ha felhívnád azt a bíróságot, ahova benyújtottad a válókeresetet.

Nyilván megvan a feladóvényed, be lehet azonosítani a küldeményedet. Ha a megfelelő bíróságra, a megfelelő tartalommal, és igazolásokkal adtad be, akkor annak nyoma van. Ráadásul, a válóper gyakorlatilag akkor indul el, amikor a kerestet benyújtod. Tehát elvileg egy folyamatban lévő válásod van...

2013. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, méghozzá minél gyorsabban kérdezz rá, nehogy az legyen hogy az értesítés nem jutott el hozzád (valaki átvette de nem adta oda), így már ki is tűzték a dátumot, ha te adtad be a keresetet és nem mész el, akkor megszüntetik, és buktad a 30 ezret is. Reggel az első legyen, hogy telefonálsz.
2013. márc. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bementem, de ott azt mondták, hogy nem tudnak ők semmi mondani az ügyről, mert a bírónál van...
2013. márc. 20. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:
December közepe óta???? Ne vicceljenek már! Mindenhol 30 napos határidő van arra, hogy legalább egy értesítést küldjenek arról, hogy tudnak az ügyedről. Ennyi idő alatt, már a válást is kimondták volna, ha nincs vita gyermekelhelyezésről, meg vagyonmegosztásról. Itt valami nagyon nem stimmel szerintem.
2013. márc. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor mi lehet a baj? Semmit nem kaptam...
2013. márc. 21. 21:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol voltál egyáltalán? Hol mondták azt, hogy a bírónál van? Kérj egy nevet, és egy telefonszámot, és kérdezd meg konkrétan, hogy hol tart az ügyed?
2013. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizony, kérdd el az ügy számát és azt, hogy ki lesz a bíró név szerint meg azt, hogy kiírtak-e rá tárgyalást.

Nekem elveszett amit küldtek, betelefonáltam és megmondták, hogy x napon ilyen időpontban z teremben lesz. Addig hívd őket, amíg pontosan fel nem világosítanak, ne hagyd magad lerázni.

Ha nem tudnak semmit, akkor kérdezz rá, hogy mégis mennyi idő kell a tárgyalás kitűzéséig.

2013. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!