Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tisztelt Ügyvéd Úr! Egy apa,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztelt Ügyvéd Úr! Egy apa, aki önhibáján kívül válik el az az utcára is kerülhet,30 éves munkaviszony után, az anya aki sosem dolgozott az kisemmizheti teljesen?

Figyelt kérdés
22 év házasság után 4 éve megcsal a feleségem.Közös megegyezéssel adtuk be a válópert,ami nem a megbeszéltek után folytatódik.Ingatlanból,ingóságokból semmit nem akar adni,2 kiskorú gyermekkel használja a lakást a 3.már nem otthon lakik én 40 ezer gyerektartást fizetek,75 ezer a keresetem albérletbe költöztem havi 30 ezer Ft-t fizetek érte? Milyen meg oldást lehetne találni,hogy én is megtudjak élni! Válaszukat előre is köszönöm.

2013. márc. 26. 11:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
19%
Kedves 11! akkor ez javult a joggyakorlatban? mert sok olyan tragédia van, amit a 10-es írt!!
2013. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Anikó? Hogyhogy a feleséged?
2013. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami házasság előtt a tiéd volt, az a tiéd is marad!

A házasság alatt szerzett vagyon fele illet téged, a másik fele a feleségedé! (vagy nem tudom ki-kicsoda, ha már a kérdezőt Anikónak hívják)

Nincs ilyen, hogy x év után lesz közös valami...jézusom! Hozzá nem értők ne adjanak már tanácsot!


28. § (1) A házastárs különvagyonához tartozik:


a) a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,


b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,


c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,


d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.


(2) Az a különvagyonhoz tartozó tárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, tizenötévi házassági együttélés után közös vagyonná válik.

>>> ingatlan sosem lesz közös, sehány év együttélés után!!!!

2013. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként ez a megható szövegezés is érdekes, de sajnos egy ügyvéd ezzel semmi nem tud kezdeni! Sehol nincs benne, hogy mi volt a tiéd, mi volt a feleségé a házasság előtt, most mi van a tulajdonotokban...

Az, hogy megcsalt, sem releváns jogilag! Egy bírót sem érdekel, és nem lehet vagyonra váltani!

Egyébként hogyan fizethetsz 40 ezer gyerektartást, ha még ki sem mondták a válást?

2013. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Először is költözz vissza a házba, vagy ha nem akarsz, akkor költöztess be valakit, aki neked fizet, neki meg elveszi a kedvét a lakáshasználattól. Érd el, hogy kényszerből kelljen elhagynod a házat, mert ha önszántadból mentél el, akkor vesztett ügyed van. Zárat nem cserélhet, mert a te tulajdonod is, az pedig magánlaksértés lenne. Ha megteszi, azonnal mész a rendőrségre. Aztán ha esetleg kirak, akkor kérj bíróságilag többlethasználati díjat, ami fedezi az albérleted, vagy többet is. De légy határozott és ne hagyd magad!
2013. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én a férj vagyok,csak nincs gépem és másén regisztráltam.

Lakáshoz kulcsom sincs,meg el sem megyek oda,ha megakarok valamit beszélni vele letagadtatja magát,hogy nem lesz otthon.

Már együtt voltunk mikor a házat vettük,de mivel neki soha nem volt semmi jövedelme az én pénzemből lett véve és csinálgatva.

Tavaly januárban lett,beadva a válóper közben ő kérte a költségmentességet,így az első tárgyalás elhúzódott novemberig.Mivel közös megegyezéssel lett beadva a per és ő a felperes, a bíróságon kérte,hogy a felét irassam az ő nevére amibe a bíróság beleegyezett ,én meg is tettem ennyi évi házasság után közös vagyonnak számít.Azóta semmi fejlemény sem a feleségem sem a bíróság felöl hol ott én beadtam a kérvényt a bontóper folytatásához.

40 ezer gyerektartást csak az ő kérésére fizetem/de már nem tudom/ erről nincs bírósági itélet,mivel csak a békítő

tárgylás volt meg.

Albérletbe nem tudom kiadni,mivel lakják a 17 és 14 éves gyerekeimmel.

Vissza költözni nincs szándékomban,mivel ott kikészültem idegileg.Évekig csak egy fedél alatt laktunk,külön szobában. A pénzt oda adtam neki a gyerekek miatt,ezért néha főzött nekem is.

Sajnos anyagi helyzetem miatt,ügyvédre még gondolni sem merek.

2013. márc. 27. 08:47
 17/25 anonim ***** válasza:

Pedig kéne egy ügyvéd!

Bár lehet, hogy először egy kis határozottság kéne, és megmondani a kedves nejednek a tényeket!

Pl. kezdetnek mivel ítélet sincs róla nem kéne gyerektartást fizetned >>> biztos vagyok benne, hogy ebben a pillanatban szeretné a nejed is a válóperes tárgyalásokat!

Most az a helyzet, hogy tárgyalás nélkül is megkap mindent, amit akart!

De nem minden az övé a törvény szerint!

szóval szedd össze magad, keress egy normális ügyvédet, és szépen rakd helyére az asszonyt!

2013. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Világért se akarnálak megbántani, de ahhoz, hogy idejussál, iszonyú bénának kell lenned. A másik, amit nem értek, hogy jön ide a 30 éves munkaviszony? Ennek mi köze mindehhez? Ilyen hosszú, folyamatos munkaviszony esetében tényleg nehezen hihető, a 75 ezer ft-os fizetés. És hogy ebből hogyan tudtatok házat venni, magam sem értem. Pláne két gyerek mellett. Leírhatnád ezt nekünk is, hadd tanuljunk belőle.

2013. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
(de jó neked, 19-es! bizony, hogy van olyan- nem kevés- aki 20+30év után utcára kerül- inkább csoda, hogy 75ért talált munkát.. mert van a segély, vagy a közmukna és 50 évesen nem vesznek fel sehova)
2013. márc. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igazad lehet!

Van, akit a sors ver állandóan, ő meg csak tűr, és tűr és tűr. No az ilyen férfit nem tolerálják a nők. Néha ki kellene állnia magáért, az igazáért. Én ezt hiányolom az írásából. A megcsalástol kezdve,a házból való kidobásig. Akár egy mártír

2013. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!