Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek, hogy legalább a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy legalább a gyereket látogassa a volt férjem?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy 7 éve voltunk együtt, ebből 2 éve házasok is, amikor megszületett a kislányunk. Mindketten akartuk, boldogok is voltunk nagyon. Ennek 4 éve. Sajnos megromlott a kapcsolatunk, mindketten hibásak voltunk, én így utólag már látom, hogy túl sokat követeltem tőle hirtelen, neki meg nem tetszett a felelősség, ami a gyerekkel jár. Így mikor 10 hónapos volt a kicsi, a férjem elköltözött, beadta a válópert. El is váltunk, mindenben sikerült is megegyezni, nehezen, de én is túl léptem az egészen.

Kb 1 éve azonban minden megváltozott. Annyiban én is hibás vagyok, hogy megkértem, csak akkor hozza el az aktuális barátnőjét, ha tényleg komolyabb a kapcsolat, mert a gyereknek nem tesz jót, hogy havonta-kéthavonta új nő van az apja mellett. Ezen összevesztünk csúnyán, én is mondtam hülyeséget, ő is.

Azóta azonban nagyon megváltozott. 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor jött el a gyerekhez. Azt mondja azért, mert én hisztérika vagyok (se előtte, se azóta nem volt veszekedés köztünk, csak ez az egy, és nem is vagyok büszke magamra). Nem fizet gyerektartást, ezért sem veszekedtem vele, csak egyszer kérdeztem meg, hogy történt-e valami a munkahelyével, mert nem jön a pénz hónapok óta. Erre az volt a válasz, hogy nem azért dolgozik, hogy én a p*námat vakargassam otthon. (dolgozom, egyébként meg is tudunk élni a gyerektartás nélkül is, ráadásul tényleg sosem költöttem magamra azt a pénzt amit gyt-ra küldött).

Most már abba is belemennék, hogy úgy találkozzon a gyerekkel, hogy engem látnia sem kell, vagy jöjjön érte az anyukája, vagy ahogy neki a legjobb, mert a kicsinek hiányzik az apja. 4 éves, nem érti, hogy aki eddig rendszeresen jött, most miért nem. Azt hiszi, már nem szereti. És ezt a volt férjem nem akarja megérteni. Én meg nem zaklathatom heti szinten, hogy miért nem jön, hiszen kötelezni nem lehet rá. És már abból is elegem van, hogy én hazudozok a kislánynak, hogy apa biztos nem ér rá, sok dolga van, azért nem jön. Mit csináljak, hogy legalább a gyerekkel foglalkozzon? Engem már a gyerektartás sem érdekel (pedig felajánlottam, hogy akkor fizesse a babakötvényre, arról le sem tudom venni, de neki az sem jó), csak vigye el a kicsit, mert nagyon hiányzik neki az apukája. Abban is benne lennék, hogy velem találkoznia se kelljen, de így sem jön. Valakinek valami ötlete?



2013. ápr. 12. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy balf.sz az exed. :-(((

Sajnos sok okosságot nem tudok mondani, beszélj esetleg az ő szüleivel, vagy légy engedékenyebb a barátnők ügyében.

Persze, ha egy férfinak fontosabb a barátnői, mint a gyermeke, akkor az egész ténykedésed annyi, mint halottnak a csók.


"én hazudozok a kislánynak, hogy apa biztos nem ér rá, sok dolga van, azért nem jön. " - ezt viszont ne tedd, ideig-óráig úgy néz ki, működik, de a kislánynak sajnos ezt kell elfogadnia. Később úgyis rájön, mi az ábra, és nagyobbat csalódik. Lehet, benned is, mert nem mondtál igazat.

2013. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha annyira oda lenne a gyerekért, akkor is menne, ha te dühös sárkányként állnál az ajtóban minden alkalommal. Két elvált apa is van a környezetemben ahol a volt nej szerintem komplett idióta (elvált anyukaként mondom, hogy ezek nem normálisak), állandóan cirkusz van szinte minden láthatás előtt és után, de az apák mennek rendületlenül, mert a gyerek....


A gyerektartás miatt intézkedj, ha nem is kell a pénz akkor fizesd be egy számlára a gyereknek, jól jön az még. A láthatással kapcsolatban én írnék egy udvarias levelet (hogy írásban is nyoma legyen ki tudja mikor perel be és ne legyen az se, hogy személyeskednél), amiben nagyon szépen elmondanád, hogy a gyerek hiányolja, örülne ha az édesapja foglalkozna vele, te biztosítod a láthatást, amennyiben óhajtja, nélküled. Aztán hogy ezzel él-e vagy sem, az az ő döntése, de a te oldaladról legyen tiszta mindenki számára (később a gyereknek, a hivatalos szerveknek), hogy nem te voltál a gátja a kapcsolattartásnak.

2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy valószínű az új nőjével lehet összefüggésben ez a dolog, mert a férfiakat egy új nő, nagyon ki tud fordítani önmagából! Tisztelet a kivételnek, de tényleg! Lehet hogy az új nője miatt nem látogatja gyereket, nem tudsz mit tenni ellene, ha szépen kéred az sem jó, ha csúnyán még rosszabb. Sajnos, ez még rosszabbra is fordulhat, ha a volt férj új családot alapít.
2013. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azt nem értem, hogy bő 2 évig jött rendesen, fizetett rendesen, minden teljesen rendben ment. Még mondogattam is, hogy ritka normálisan kezeljük a helyzetet. Bánom már nagyon, hogy akkor szóltam a nőügyek miatt, illetve magát a veszekedést bánom, mert továbbra is fenntartom, hogy a gyereknek nem jó, hogy 2 év alatt a 10. nőt látja az apja mellett.

Azt nem értem, hogy aki eddig teljesen normálisan viszonyult a gyerekéhez, az mitől változik meg ennyire.

Beszélek az anyukájával akkor, hátha ő kiszedi belőle, mi a baj. Csak nem akarom a sz.art keverni sem, és ez meg lehet úgy jönne le neki. A levél jó ötlet, köszönöm a tanácsot. A gyerektartással meg azért nem akartam bíróságra menni, mert akkor még talán ennyit sem jönne. Most a kislány lelkivilága a fontosabb, tényleg megvagyunk a pénze nélkül is.

2013. ápr. 12. 13:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Amennyire én tudom, nincs komolyabb kapcsolata, bár nem is érdeklődöm a nőügyei iránt, úgyhogy még ez is előfordulhat. De az eddigi barátnőknél nem volt ilyen gond, mindig jött a gyerekért.
2013. ápr. 12. 13:35
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok, aki írta a nőügyet. Lehet hogy most lett egy komolyabb nője, és attól szédült meg. Nem tudom, csak találgatok, azért gondoltam erre, mert nálunk a családban pont most van egy ilyen "ügy". Apuka eddig rendesen látogatta a kislányát, elvitte magához, stb... Most lett egy komolyabb nője, aki 12 hetes terhes, azóta apukát nem érdekli a kislány. Bármit csinál az anyuka, most már ott tartanak, hogy az apuka megváltoztatta még a telefonszámát is, és nem lehet elérni sem. A kislány meg sírva áll az ablakban minden nap, várja az apukáját. Remélem Nálatok nem lesz ilyen sosem, csak leírtam, hogy a mi családunkban is ez van sajnos egyik rokonnál.
2013. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nálunk már egy éve ez megy (mármint hogy sír a gyerek az apja után). Le is jött egypárszor, karácsony, szülinap, névnap alkalmával. De az meg a kicsinek édes kevés. Nem értem mire jó ez, nem velem szúr ki elsősorban, hanem a saját kislányával. De most nekem kell könyörögnöm, hogy jöjjön már? Ennek meg olyan szaga van, mintha én futnék őutána. ááá, csak annyira elegem van már az egészből... :(
2013. ápr. 12. 13:48
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek érdekében sok olyat kell tenned, amit nem szeretnél.


"Most lett egy komolyabb nője, aki 12 hetes terhes, azóta apukát nem érdekli a kislány." Most komolyan, az "új" nőnek nem tűnik ez fel, lehet, hogy mind ilyen lelketlen dög?

Ha azt látnám, hogy a párom nem fut a saját gyermekéhez, én pofoznám meg.

2013. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13:52, Igen, sajnos ez van, a kislány sír az apja után, az anyukának meg a szíve megszakad már, mikor látja ezt. Az apuka meg össze vissza dicsekszik az új nője ultrahangos képével mindenkinek.
2013. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. mennék a bíróságra a gyt miatt mert azt nem te, hanem a gyerek kapja és az kötelessége fizetni, ha nem fizeti vonasd le a béréből - 6hónapra visszamenőleg kérheted a megelőlegezést amit majd neki rendeznie kell

2. neki nem kötelessége látogatni a gyereket

3. neked kötelességed biztosítani a láthatást

4. ha bekattan akkor nem törődnek azzal h jön nem jön - később úgyis ö fogja bánni az elvesztegetett alkalmakat

5. teljesen jogos volt a kérésed felé a nőkkel kapcsolatban

6. sajnálom a kicsit h ilyen az apja, próbálj nem beszélni róla neki és hétvégén valami jó programmal elterelni a figyelmét

2013. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!