Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerinte csak viccel, de én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinte csak viccel, de én nem tudom túltenni magam ezen. Ti hogy reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

A férjemmel vannak problémáink. Főleg az h őt minden zavarja. én is a gyerekek is. azt mondja szeret engem és mi vagyunk a mindene,de a tettei-pontosabban a velünk szembeni viselkedése-sokszor nem ezt mutatják. neki akkor jó ha vagy egyedül van itthon,vagy senki sem zavarja-pl bezárkózik a nappaliba-,vagy nem,de akkor úgy van itt mintha nem is lenne. mivel folyamatosak a megjegyzések rám, a rendre, a gyerekekre stb.,tegnap elegme lett és a következő párbeszéd zajlott:


ő: elegem van h igy kell élnem,semmi nyugtom!

én: ne aggódj hamarosan nyugalmad lesz. elmegyünk.

ő:attól nekem nem lesz nyugalmam. rólatok akkor is kell gondoskodnom,2 lakást meg nem fizetek! nekem már csak akkor lesz nyugtom ha meghalok!


nekem ez nagyon fájt,h nem azt mondja h ne már,szeretlek titeket stb. hanem ezt. vagyis h szar neki,de úgy sem lenne jobb,sőt anyagilag rosszabbul járna és ezért nem akarja h vége legyen.


hozzáteszem nekem aztán nem kell a pénze,engem nem kellene eltartania,max a gyerektartást fizesse.


meg is mondtam neki h ez elég elkeseritő,erre közli h jaj csak viccelt,szeret ő minket,ne hülyéskedjek már!


ettől függetlenül én a válásra hajlok,bár nem mondtam neki..


2013. máj. 4. 10:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
ezen én is gondolkodtam.. nyári oviszünetben lelépni 6 hétre.. gyerekeknek megmondanám h apa dolgozik,csak néha tud jönni mint egy láthatás,aztán meglátjuk.. de mivel ez csak próba,akkor is tudná komolyan venni? komolyan gondolkodni? mert az kéne h magába szálljon,és őszinte legyen magához, h mit akar tényleg. ne kötelességből legyen velünk
2013. máj. 4. 10:39
 12/19 anonim ***** válasza:
40%

Élni és élni hagyni valamint elfogadni a másikat olyannak amilyen ! Ez lenne a megoldás. Csak manapság elválni sokkal könnyebb. Nem beszélve az önzőségről.

Én csak a gyerekeket sajnálom. Ők lesznek az igazi vesztesek.

2013. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Elválni könnyebb? Te miről beszélsz? Pont azért tűr az ember, mert nem az első gond után akar elválni. Csak van egy pont, ami túlmegy minden határon. Aki nincs ebben benne, az úgysem érti meg.
2013. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A fő probléma az, hogy a történeted alapján, mindkettőtöknek kezd elege lenni a másikból. Nem tudom, hogy a férjed milyen volt a házasság, és a gyerekek születése előtt? Az sem derül ki, hogy mennyire fárad el a munkában? Van-e tényleg egy olyan zug a lakásban, ahova időnként elvonulhat? Nem azért, mert nem szeret titeket, hanem azért, mert még a családmániás embereknek is szüksége van néha csendre, és egyedüllétre. Van-e lehetőségetek időnként gyerekmentes programot, hétvégét szervezni, amikor csak ti vagytok kettesben, vagy felnőtt barátokkal? Nincs gyerekzsivaj, széthajigált játékok, időponthoz kötött étkezések, csak lustulás, lazítás, beszélgetés, esetleg egy kis iszogatás?

Nem őt akarom védeni, mert ha valahol jogos is az igénye, ezt nem ilyen bunkó stílusban kell elmondania. De a válás fontolgatása előtt, megérne egy beszélgetést, és némi fejtörést, hogyan tudnátok beilleszteni az életetekbe az ő, a te, és a közös igényeiteket? Ne sértegessétek egymást, hanem próbáljatok valami megoldást találni. Egy családban nem csak a gyerekeknek lehetnek jogai, és igényei, hanem a szülőknek is. A férjednek valószínűleg az a baja, hogy úgy érzi, neki minden percét a gyerekek igényeinek kell alárendelnie, akár van hozzá épp akkor kedve és türelme, akár nincs. Egy anya az ilyesmit érzelmileg egészen másként éli meg, és másként látja.

2013. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

12-es! nem AKAROK elválni,de nem látok megoldást. évek óta próbálom elfogadni ezt és azt h majd ekkor meg akkor jobb lesz. tudom h milyen,toleráns is vagyok,de ha 7-ból 6x azt kapod h szar anya és szar háziasszony vagy-ha nem is ezekkel a szavakkal-és ha 10 dolgot megteszel ő meg a 11.-et kéri számon?


egyszerűen ebben a helyzetben-család,gyerekek,kötöttségek-képtelen jól érezni magát tartósan. inlább azt látom h várja az estét,vagy h mehessen dolgozni ide-oda. velünk meg túléli a napot. és már én is csak túlélni akarom a napot és védem a gyerekeket,tűrök és háritok h a gyerekekkel legalább ne legyen ideges.


már azt sem tudom h szeretem-e..


anyagilag nincs gondunk-vannak hitelek,de simán fizetjük őket. gyerekek egészségesek és mi is. van szabadidőnk is külön is,együtt is. mamák közel vannak,segitség is van. fiatalok vagyunk. olyan túl régóta sem avgyunk együtt-8 éve-vagyis alapvetően minden megvan ahhoz h boldogok legyünk de nem vagyunk. ő azt mondja szeret,de én már nem érzem. sztem pobnt itt van a bibi: a szeretet hiánya. önmagát jobban szereti,és ezért úgy érzi h állunk a nyugalma és a boldogsára útjába. kérdeztem már,h mit szeretne. de ahhoz amit mondott nem megy a feleség és a gyerekek. h jön-megy,ha akar gyerekezik ha nem nem,ha akar itthon van,ha nem akkor 1 hétig sem stb. biztos van akinek ez is belefér,de nekem nem mégpedig a gyerekek miatt nem mert ne ilyen apa és férfipéldát lássanak. a mostani se jó mondjuk. de akkor váljunk el,élje az életét és néha gyerekezzen

2013. máj. 4. 11:05
 16/19 anonim ***** válasza:

Úristen, kérdező pont olyan mintha egy férjünk lenne! :)


Egyébként én abszolút támogatom azt,k hogy valaki néha elvonuljon és egyedül legyen egy házasságban. De nálunk CSAK ez van, azaz már az számít kuriózumnak, ha kegyeskedik velünk tölteni az idejét!

2013. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ilyen volt mindig, vagy a házasságban változott meg? A gyerekek mennyi idősek? Amit leírsz, abból sajnos elég nehéz valami jó megoldás felé elindulni.:(
2013. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tudod mit kell ilyenkor mondani

'Drágám keres egy hídat ugorj le róla, neked nyugtod lesz a gyerekek meg kapják az árvaságit ami sokkal több pénz mint amit te meg tudnál keresni.'

2013. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

12 Ha neked inkább megéri boldogtalanul leélni egy életet, akkor hajrá.


Igazából csak az a kérdés, hogy a házasság és a gyerekek előtt is ilyen volt? Mert ebből sok mindent le lehet szűrni, hogy igazából milyen ember. Sokan azután vesznek 180 fokos fordulatot, miután azt hiszik, végleg sikerült magukhoz láncolni a párjukat és azt tehetnek vele, amit akarnak.

2013. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!