Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás vagy birka türelem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás vagy birka türelem? Lesz egy kutyából szalonna?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek ... a férjem (10 éve együtt vagyunk) a gyerekünk születése után egy évvel elköltözött, elég gusztustalan időszak volt, de kellő intelligenciával, türelemmel átvészeltük, ennek 1 éve. Azóta is külön élünk, de minden nap jön hozzánk, úgy viselkedik, mintha minden ok lenne (nincs másik nő). Mostanában pedzegeti, hogy esetleg visszaköltözne ...

Viszont én nem hiszem, hogy jobb lenne együtt.

Ráadásul 3 hetente erőt vesz rajta egy depihullám (1-2 napig tart), és akkor minden szar, mindennek én vagyok az oka, miattam boldogtalan ... bla bla bla, holott én már idiótaként keresem a kedvét, mert szegény ő, stresszes a munkája és ilyesmi. Más már rég tarkón csapta volna, hogy ébresztő, bunkó voltál kisapám, kapj az agyadhoz.

Szeretem őt, nem is akarok bosszút állni, nem kell tőlem elnézést kérnie, de valahogy együtt sem akarok vele élni ...

Ugyanakkor a gyerekünk ősszel közösségbe megy, lassan felismeri, hogy más családoknál apuka este nem megy haza. Én magam is rosszul viselném, hogy most már könnyedén elvinné magával hétvégére, nyaralni, vagy karácsonykor ...

Fel kell rúgni egy olyan kapcsolatot, ami alapjáraton működik? Nem gondoljátok, hogy aki egyszer cserben hagyja a társát, ott hagyja egy kicsi gyerekkel, az máskor is simán lelép? És bár "kíván", de szerintem ez már messze nem szerelem ...

Újra lehet kezdeni egy tönkrement kapcsolatot? Működhet újra normálisan?

Járt valaki hasonló cipőben?



2013. máj. 11. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A ti kapcsolatotokat szerintem le pontot kellene tenni, mert ennek így semmi értelme. Vagy bocsáss meg és költözzetek össze vagy ha nem akkor váljatok el és mindketten kezdjek új lappal. De ennek a huzavonának semmi értelme.
2013. máj. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha nektek mindkettőtöknek jó ez a kétlaki kapcsolat, akkor persze, működhet ez így... ha meg valamelyikőtöknek mégsem ez az életcélja, hanem jobban érezné magát családban élve, akkor vagy meg kell próbálni együtt, vagy elválni...
2013. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
1 gyerek mellett ne fogadd vissza,ne csinálj átjáróházat az életedből, hanem zárd le.
2013. máj. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként szerintem ha már egyszer átvészeltetek egy nehéz időszakot, ha már együtt vagytok egy éve egy lazább kapcsolatban, akkor nyugodtan adhatnátok egymásnak egy esélyt, hátha működik együtt is...
2013. máj. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Miért ment el? Egyébként döntsétek el mi legyen mert ez nem jó a gyereknek. Vagy a válás vagy együtt. Ez így nem jó, érzi a feszültséget is.

Üljetek le és beszéljétek meg.

2013. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Miért ment el? - megkísértették, elbukott. A főnöknője ráhajtott, szerintem volt is valami, rengeteget vitte magával fogadásokra, üzleti utakra, de ennek gyorsan vége lett. Rosszul esett, de emberek vagyunk, nem ítélkezem.

De maga az elköltözést anyós robbantotta ki egy műbalhéval, akkor már ugye a megkísértés miatt eléggé megingatható állapotban volt a zuram, anyós tett róla, hogy boruljon minden.

Azért nem fáj, ami történt (akkor nagyon kiütött, ezt nem mutattam senkinek, de padlóra tett rendesen), mert nagyon magamba néztem és beizzítottam a szunnyadó vésztartalékaimat, hogyan tudok egyedül is boldogan, stabilan megélni. Most éppen egy nagy álmomat élem (szakmailag), amik talán örökre szunnyadtak volna, ha továbbra is "kiszolgáló személyzet" maradok a férjem mellett.

Az a része zavar a legjobban az újrakezdésnek, hogy hangulatember és ilyenkor elvárja, hogy még én "pitizzek", pátyolgassam (mert ő mindent megtesz értünk, szerinte ő pl. remek férj, nem is értem honnan veszi), tapos és még én vigasztaljam, nem küzd meg a "démonaival", nem fogja vissza magát, rengeteg energiámat elveszi ilyenkor, amit békeidőben örömmel adok, ennek százszorosát is, de ha erőszakkal akarják elvenni, arra már rosszul reagálok, igazi energiavámpír ilyenkor.


Úgy érzem, nem elég, hogy lenyeltem a "megcsalásos" békát (nem volt tettenérés, tagadja azóta is), lenyeltem anyukája minden rigolyáját (és nyelem azóta is), nem elég, hogy nem hordoz a tenyerén - még kicsit sem (ezzel úgy vagyok, tényleg kiszolgáló személyzetnek születtem? tényleg ennyi, ami kijár nekem? nem akarok új pasit, a hátam közepére nem kívánok senkit), de ha már nem kényeztet, nem bókol senki (férjem szerint az, hogy "nagyon kívánlak", az nagy bók, szerintem meg nem annyira nagy), a véremet se szívja.

Úgy érzem, ha visszafogadnám, az ő életét élnénk, az ő hangulatához kellene alkalmazkodni ...

Békeidőben egyébként jó fej, tényleg jól elvagyunk, de ez a háromhetenkénti gödör állapot nagyon megterhelő. Attól tartok, ha jönnek a hétköznapok, ahogy majd öregszik, vagy bármi, akkor egészé életemben hallgathatom a nyavalygásait ... hallgatnám, és tuti én leszek majd a bajban mindig a támasza, nem is tudnék nem segíteni, hiszen szeretem, de mi lesz velem?

Nincsenek extra vágyaim, de ennél azért több megbecsülést, tiszteletet, szeretetet szeretnék ...

Önző dolog? Mert emellett, ha félreteszem az "elvárásaimat", tényleg működhetne a dolog ...

Megváltozna menet közben?

Gondolom nekem kellene tenni valamit, hogy jobban tiszteljen, szeressen, de az "adok, mindig csak adok - szeretetet, figyelmet, mindent" ez nem elég, ezzel csak az önző énjét szolgálom ki.

Tudjátok, igazán még nem küzdött meg azért, ami fontos neki - azaz a családjáért, még nem érezte, hogy elveszítheti a gyerekét, engem. Úgy érzem, ha nem küzd meg, nem is fogja tudni, miként becsülje meg.

De nem akarok játszmázni sem ... nem akarom féltékennyé tenni, nem akarom éreztetni, hogy lehet rosszabb is, ha nem kap az agyához ...

2013. máj. 11. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
6: eme leírás alapján,nem fogadnám vissza és keresnék egy megfelelő társat.
2013. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit most csináltok az a lehető legjobb dolog. Ezt komolyan mondom. Így a gyerekek látják, hogy nem vagytok együtt, de ugyan úgy 2 szülője van és törődnek vele.

Szerintem inkább el kéne válnotok. Ha megint összeköltöztök és sérül a gyerek stb. annak semmi jó vége sem lenne. Nem mindegy, hogy azt látja-e, hogy az anyja meg az apja állandóan veszekedik, de együtt marad, vagy pedig az apja jár hozzá szereti és te is vele vagy, de ennek ellenére intelligensen külön éltek.


Ez tényleg így van, olvastam valahol róla, hogy a gyereknek látnia kell hogy van ilyen is, nem pedig élet-halál kérdés együtt maradni úgy is, ha a szülők csak egymás torkának ugranak mindig és nem boldogok.

2013. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!