Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van az, hogy sok férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sok férfi nem hajlandó érdemben meghallgatni a párja panaszait, csak akkor reagál rá, ha már késő, pl. az asszony el akar válni? Vagy van, mikor akkor sem.

Figyelt kérdés
Szerintetek? Főleg férfiak véleményét várom, de nők is írhatnak. Köszi.
2009. okt. 1. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 okból. Vagy azért, mert a férfi érzéketlen és észre sem veszi, hogy mi történik a kapcsolatban. Lekötni a munka stb. vagy pedig a nő állandóan panaszkodik és nem is veszi már komolyan a férfi azt, amit mond.
2009. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Vagy azért mert egyes nők, csak szemre hánynak, bszogatnak, cirkuszolnak, és a fenének sincs kedve hallgatni a lamentálást állandóan. Nincs az az épeszű férfi, aki a megfelelő kommunikációs stratégiával ne hallgatná meg a problémákat. De, ha a nem megfelelővel közelítenek, az baj. Szóval nem csak a férfiak a süket hülyék, mindkét fél ugyanúgy hibás, mert akár oda is figyelhetne jobban, de az sem mindegy, hogy adják elő a problémákat nekik.
2009. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak az lenne a baj, hogy a nők nem jól adják elő a problémáikat?
2009. okt. 1. 17:32
 4/8 Srapnel ***** válasza:

Három dolog:


1. Túl sokat panaszkodnak. Túl sok szó van a munkahelyi problémákról. Én sem beszélek állandóan a sajátomról. A munkahelyi problémákat, főleg, ha az adott szakmához kapcsolódnak, a munkatársakkal kell megbeszélni.


2. A panaszkodó nők egy része pedig a férfire nem figyel. A férfi elkezdené mondani a saját problémáit, a nő meg visszatereli a sajátjaira. Ha most épp leépítés van a cégnél, a nő meg arról csacsog, hogy kiszakadt a harisnyája délelőtt.


3. A nők a sok csip-csup ügyeiket a barátnőkkel is megbeszélik, főleg, ha a férfival kapcsolatban van bajuk. Aztán annyit beszélnek róla, hogy azt érzik tudat alatt, hogy eleget beszéltek róla. Ez igaz, csak nem barátnőkkel kellett volna, azt a párja nem hallja.


Saját tapasztalatból mondom.

30f

2009. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én abban a kiváltságos helyzetben vagyok, hogy a férjem meghallgatja még a kiszakadt harisnyát is, és amikor hazajön, alapvető igénye, hogy mindent ami foglalkoztatja a munkahelyén, kiöntsön magából. Addig szinte meg sem szólalhatok,de aztán bármit megoszthatok vele, és érdekli is. A szorongásaimban sokszor tanácsot is ad, kinek mit mondjak, hogy reagáljak számomra megoldhatatlan helyzetekben. Ez olyan jó! De sokszor hallom, itt az oldalon is, hogy sok férfi érzéketlen, meg nem beszélős fajta. Szeretném őket is megérteni, de nem megy, hisz annyit veszíthetnek emiatt, hogyhogy megéri nekik nem kommunikálni. Most már világosabb. Várom a további válaszokat is.
2009. okt. 1. 22:36
 6/8 Srapnel ***** válasza:
Minden ember más. Ezért eltérő az igény is arra, hogy mennyit és miről beszélgessen két ember. Nem kell egyformának lenni.
2009. okt. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Engem sem hallgat meg a férjem,illetve ha más a véleményem akkor azt mondja,hogy ne vitatkozzunk.Egyálltalán nem veszekszem,nem szoktam hisztizni sem,inkább mindent ráhagyok,ezért vagyok lelkibeteg.Most mégis ő akar válni 32 év után.
2009. okt. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Válóper megelőzésére veszekedés elleni pirulák:

[link]

2009. nov. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!