Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés: Milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés: Milyen esetek történtek meg ténylegesen, mikor nem az anya kapta a gyereket?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy van-e tapasztalat, mikor nem az anya kapta a gyereket válásnál? Olvasom a kommenteket, hogy ahhoz nagy hibát kell elkövetni, de közben egy-egy jogász érvelése, hogy ez már nem érvényes, és kizárólag azt vizsgálják, hol jobb a gyereknek. Meg tudják ez vizsgálni ténylegesen? Hogyan? Bár kizárt, hogy ne én kapjam, de félek, hogy apuka mivel áll elő, mert bármit kinézek belőle, mivel elég rafinált és törvénybe ütköző módszerek sem állnak távol tőle (mondjuk lehet, hogy a bűnügyi "előélete" is elég lenne ahhoz, hogy ne igzuljak :-) ), de amíg nincs döntés én álmatlanul forgolódok. Volt, hogy egy NORMÁLIS anya (bejelentett állás,fix jövedelem, lakással rendelkező, erkölcsileg leinformálható...stb.) nem kapta meg a gyerekét? Köszi!

2013. máj. 16. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerosomeknel apa kapta meg a felugyeleti jogot. A szulok mindketten megfelelo hattert tudtak volna biztositani a gyerekek viszont az apjukhoz huztak jobban.


OFF

törvénybe ütköző módszerek sem állnak távol tőle (mondjuk lehet, hogy a bűnügyi "előélete" is elég lenne ahhoz, hogy ne igzuljak :-)


Arra jo volt, hogy gyereket csinaljon? Addig nem zavart a multja?

2013. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ismerősöm válása során az apának ítélték a gyermeket. Az anya egy pincérnő volt, az apa pedig ügyvéd, ennyi. Más esetet nem ismerek, ahol ne az anya kapta volna a felügyeleti jogot.
2013. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ismerősömet kislányként a NEVELŐapának ítélték. A biológiai apja meghalt kicsi korában, ez a férfi nevelte fel. Az anyja elég nemtörődöm alak volt, az ismerősömet megkérdezték a váláskor, hogy kihez szeretne kerülni, az apát mondta, így is lett. Elég kicsi volt még ekkor, 10 év alatt.


A kérdésed inkább elméleti részére válaszolva: természetesen meg tudják vizsgálni, hol jobb a gyereknek. Hol bizotsított a lakhatása, melyik fél keres jobban, valamint tanúkkal bizonyítható, hogy melyik fél gondoskodó, törődő, figyelmes a gyerekkel. Az is bizonyítható, hogy ki él normális, rendezett életet: ankohol, gyógyszer, depresszió, függőség, agresszió stb. kizáró ok, valamint az is, ha az anya/apa hetente más szexpartnerrel állít haza (nem a megcsalás ténye a befolyásoló, hanem a rendezetlen élet a gyerek előtti nyilvánvalósága). Az egyik legfontosabb, hogy a gyerek megszokott környezete ne változzon. Tehát ha pl. az anya 400 km-re akar költözni, akkor jelentősen csökkennek az esélyei.

2013. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
"arra jó volt hogy gyereket csináljon"?- nem ez volt a kérdés, emellett sok mindent nem tudsz, hogy megcsalt például,és millió körülmény, ami miatt az ember belefásul a házasságba. Emellett tudom, hogy én tudok a legmegfelelőbben gondoskodni róla, emellett természetesen nem célom tiltani az apjuktól, és igen, ilyen esetben az embernek minden törvényes eszköz eszébe jut, amivel igazolhatja ő miért alkalmasabb, és igen-felmerül ilyenkor, hogy mivel az apa bűntett előéletű,ezért ez az apró tényező is a javamat szolgálja, illetve a gyermekek javát, mielőtt bárki belémköt.
2013. máj. 16. 15:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, elég sok esetben, a tapasztalat az, hogy első fokon az egy szem (többnyire nő) bíró 90+%-ban az anya mellett dönt, de ha az apának van elég kurázsija, és megfellebbezi a döntést (és figyelmen kívül hagyja az ilyenkor szinte törvényszerű "ezzel a gyerrekkel szúrsz ki te mocsok"-sipákolást) másodfokon hivatalos statisztika szerint 70:30 az arány, tehát a máodfokú ítéletben 10-ből 7 esetben az anya, 3 esetben az apa mellett döntenek. Szóval évente többezerszer megtörténik valszeg Magyarországon, hogy az apa "kapja a gyereket" - ennyi.

De nem is értem, miért kellene az anyának bármiféle előjogának lennie...

2013. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A gyereket, amikor már a kora alapján beszámítható véleményt tud adni, megkérdezik, hogy kinél szeretne lenni. Ez a legnagyobb mértékben befolyásolja a döntést.

Egyébként pedig a bíró általi leggyakoribb döntés, hogy ha az anyának van bejelentett állása, rendszeres jövedelme, a gyerek számára tud normális otthont biztosítani, és ezek mellett a pszichés állapota is teljesen normális, akkor nála marad a gyerek. Ha az apa fellebbez, és bizonyítékai vannak arra, hogy az anya alkalmatlan, akkor felülvizsgálják az ügyet.

Saját példám: 8 éves koromban a bíróság anyukámnak ítélt, de apám fellebbezett azzal az indokkal, hogy anyukám nem tud otthont biztosítani számomra, mert nagyszüleim 1,5 szobás lakásában tudtunk volna lakni. A bíróság erre megkérdezett engem, én pedig megmondtam, hogy ha apámnak ítélnek, akkor azonnal megszököm, mert nem akarok vele és az új családjával élni. Az a nap volt az, amikor apámat utoljára láttam, mert ott a bíróságon kijelentette, hogy ő nem fog engem láthatásra vinni.

2013. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Nem is gondolom hogy előjognak kell lenni az anyának. Csak azt nem értem,hogy az apa addig nem élt a lehetőséggel amig napi szinten megtehette hogy gondoskodjon a gyerekéről napi dolgokba akkor miért válásnál lesz fontos? Gondolok itt arra hogy megfürdesse, meg tudja különböztetni a pizsamát az utcai nadràgtol, ismerje a mosogépen a bekapcs gombot, vajaskenyéren kivül mást is elkészitsen, tudja h a lázmérőt melyik végén kell bedugni...stb. Ha ezek eddig nem mentek, akkor miért most fognak? Miért nem látják a saját korlátaikat. Nem előjoga van az anyának, de ha eddig ő csinálta szívvel -lélekkel akkor szerintem evidens hogy a jövőben is őt kellene megtisztelni gyermeke fáradalmas de csodaszép nevelésével.
2013. máj. 16. 19:28
 8/19 anonim ***** válasza:
Két dolog nagyon fontos, keserű tapasztalatból mondom. NE állj oda ügyvéd nélkül és SEMMIT ne írj alá! Így kapta a volt férjem a gyerekeket meg és lassan 5 éve harcolok értük. Légy óvatos, semminek ne dőlj be!
2013. máj. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És picit bővebben? Mit írtál alà és mit talált ki az ügyvédje ellened?
2013. máj. 17. 14:02
 10/19 anonim ***** válasza:

Nálunk most ér véget a per,én vagyok az anya.4 éves a kisfiam, sajnos az apja 3 nappal előbb indította meg a pert, mint én ,így ő a felperes.

Van rendes bejelentett állásom,szellemi munka ráadásul,több nyelven beszélek, korábban dolgoztam külföldön, stabil az anyagi helyzetem, és saját kertes házzal rendelkezem. Emellett boldog párkapcsolatban élek.

Ennek ellenére elsőfokon az apjának ítélték a gyermeket...

most hozza meg a végső döntést a bírőnő, és sajnos 99 %, hogy ő nyeri meg a pert.

A fellebezést megteszem ,és elfogultságra hivatkozva új bírót fogok kérni.

2013. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!