Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás perelése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás perelése?

Figyelt kérdés

Az apa 2011 szeptemberben és októberben táppénzen volt. Akkor abból vonták a gyerektartást. Aztán kirúgták így 2011 november , december és 2012 januárban a munkaügy vonta a gyerektartást! 2012 februártól - 2012 októberig nem fizetet csak egyszer 10 ezer ft-ot. Majd 2012 novemberétől a bíróság által meghatározott minimumot fizeti a két gyerekre, mert munkanélküli.

Én 2012 májusában feljelentettem gyerektartás nem fizetése miatt. Most tartaz ügy abban a szakaszban, hogy a rendőrség meg tudj aőt is hallgatni. Kérdésem az lenne, hogyha én 2012 májusban jelentettem fel, akkor az egész éves gyerektartást követelhetem e rajta vagy csak májustól visszamenőleg 6 hónapot? 2 gyerek van



2013. máj. 24. 20:54
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Nem dolgozik az apa. A felesége dolgozik. Ő most fog szülni, aztán azt tervezik, hogy apa lesz a gyerekkel az anya meg visszamegy dolgozni. Az új feleségének jó munkahelye van. Elélnek belőle valószínűleg. Akkor ha 2012 májusában tettem feljelentést, akkor csak 2012 jaunárig kaphatom meg a pénzt? És mi lesz 2012 júniustól novemberig tartó időszakkal mi lesz? Azt nem kell neki kifizetnieÍ?
2013. máj. 24. 21:11
 12/39 anonim ***** válasza:
ha 2012 májusban tettél feljelentést akkor -6hónap tehát 2011 decemberig visszamenőleg ami a feljelentés után eltelt idő az is jár természetesen
2013. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Kellene, de nem tudja.


Azért ennek a megértéséhez sok ész nem kell, már ne is haragudj.


Annyit kaphatsz, amennyit az állam megelőlegez neked, többet nem.

2013. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
akkor leírom mégegyszer hogy 2012 februáról - 2012 októberig nem fizetett. Én 2012 májusban tettem feljelentést! Ők 2012 novemberől kezdték el fizetni a minimumot (pontosabban a felesége) Most akkor februártól októberig kötelezi majd a bíróság hogy kifizessék a pénzt vagy csak 2012 májustól visszamenőleg 6 hónapot?
2013. máj. 24. 21:19
 15/39 anonim ***** válasza:

ŐKET semmire sem fogja kötelezni a bíróság. Csakis az ex férjed egyedül. Az ő új feleségének semmi köze a ti közös gyermekeitekhez.


A munkanélküli ex férjed pedig hiába kötelezi bármire a bíróság, amíg nincs fizetése addig nem fog úgysem fizetni és behajthatatlan is a dolog.


Visszamenőleg a feljelentéstől 6 hónapig fogja az állam fizetni neked (majd behajtani az apukán) illetve utána a minimum megfizetéséig lehetne perelni érte - de amíg nincs munkája vagy tulajdona az exednek addig foganatja nem lesz.

2013. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Májustól visszamenőleges tartozást részletekben is kiegyenlíthetik? Az felesége kifizeti helyette, de valószínűleg nem egyösszegben, hanem részletekben. Még a rendőrségen tart az ügy, ha ők jelzik, hogy 2012 februártól 2012 májusig részletekben kifizetik akkor mit tudok tenni? A további hónapokkal mi lesz?
2013. máj. 24. 21:25
 17/39 anonim ***** válasza:
Őrölj neki mert esélyesebb, hogy a férfi elmegy gyes-re amiből nem vonható semmi.
2013. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Sőt, a 3. gyerek miatt akár csökkenthető is a GYT.
2013. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Tud valaki a gyerektartás behajtására valami törvényt írni? Végreahjtási törvény: Az állam nem előlegez meg semmit, mert most fizetik már fél lve. Visszamenőlegesen meg nem fizet az állam.
2013. máj. 24. 21:33
 20/39 anonim ***** válasza:

Akkor semmi egyéb, polgári per, majd szabvány végrehajtás.


Ami MO-n úgy működik, hogyha nincs az adósnak jövedelme sem tulajdona akkor nevetve széttárja a karját és ennyi.

2013. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!