Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás perelése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás perelése?

Figyelt kérdés

Az apa 2011 szeptemberben és októberben táppénzen volt. Akkor abból vonták a gyerektartást. Aztán kirúgták így 2011 november , december és 2012 januárban a munkaügy vonta a gyerektartást! 2012 februártól - 2012 októberig nem fizetet csak egyszer 10 ezer ft-ot. Majd 2012 novemberétől a bíróság által meghatározott minimumot fizeti a két gyerekre, mert munkanélküli.

Én 2012 májusában feljelentettem gyerektartás nem fizetése miatt. Most tartaz ügy abban a szakaszban, hogy a rendőrség meg tudj aőt is hallgatni. Kérdésem az lenne, hogyha én 2012 májusban jelentettem fel, akkor az egész éves gyerektartást követelhetem e rajta vagy csak májustól visszamenőleg 6 hónapot? 2 gyerek van



2013. máj. 24. 20:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Igy jartal okos az uj feleseg jol kitolt veled.

Ha igy marad az eletben nem kapsz onnan semmit ok pedig jol elnek majd nyaralnak nevelik kozos szerelem gyereket exed gyesen es rohog a markaban.Ez is az exek jol bevallt modszere.

2013. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Szóval, szerintetek az új felesége el fogja tartani a férjét, csakhogy annak ne kelljen fizetnie nekem? Ez nevetséges. Ők már 5 éve vannak együtt, eddig akkor miért hagyta hogy fizessen az exem?

Új feleség valami külkereskedelmi képviselő, mert folyamatosan külföldre járkál, és emaitt gondolom hogy ő a "kenyérkereső" . Ezt az állását bizto nem szívesen hagyja ott évekre egy gyerek miatt. Így ha az exem munkanélküli mit fog engedélyezni neki a bíróság? Elengedik a tartozását? Vagy megengedi nekik, hogy részletben törlesszenek? Ezt annyira utálom.

2013. máj. 24. 22:52
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

Már hogyne lenne köze az új feleségnek a gyerektartáshoz!

Ugyanis minden házasság előtt megvolt tartozás külön tartozásnak minősül, KIVÉVE a törvényen alapuló tartás! pl. gyerektartás

Tehát ha az új házasságot annak ismeretében kötötték, hogy a férj gyerektartást fizet, akkor ez bizony közös adósságnak minősül, és az új feleség is adós!

Amennyiben a házasság fennállása alatt keletkezett volna a tartási kötelezettség, úgy egyedül a férj adóssága lenne!

Az egész elmaradt gyerektartást követelheted rajta, állam általi megelőlegezés már nem jöhet szóba, mert azóta fizetnek!

2013. máj. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Szerintem majd 3x 3evig otthon lesz aztan haztartasbeli marad hiszen igy praktikus es igy mindig csak a min fizetik jol kitolnak veled hiszen a no keresetere nem tarthatsz igenyt.

Mi is igy elunk en dolgozom nagyon jo allasban a ferjem haztartasbeli

Es a gyerekeket gondozza es ez igy is marad.

Ez mellett onkentes munkat vegez.Szerintem az exed is igy fog elni.

2013. máj. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

# 23


Ez nem igaz. Nem kötelezhető az új feleség tartás fizetésére, csakis az ex férj.

2013. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
31%
Most komolyan azért a pár 10 ezer ft-ért kuncsorogsz? Na, ilyenkor szégyellek én is nő lenni!
2013. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
25-nek! Olvass Csjt.-t,ugyanis az új feleség is fizethet! Persze,ha meghal a csávó,akkor már nem!
2013. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
+tanulmányozhatod az ide vonatkozó PK-kat illetve PED-eket is,ha a törvény nem adna elég támpontot! Én ezek tükrében írtam,amit írtam!
2013. máj. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Elmeleti kerdes : az exem elvesz egy milliomos not elvezi az eletet draga nyaralasok jo kocsi luxus elet.

ennek ellenere a torveny szerint meg mindig haztartasbeli igy a min gyt fizeti.

Ez lehetseges?Kotelezheti a birosag magasabb osszegre hiszen nincs sajat jovedelme.

Kotelezheti a birosag munkara?

Fizetnie kell az uj felesegnek a min kivu legy fillert is?

2013. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Nem nem kell.A gyereket az anyukának és az apukának kell eltartani nem másnak.
2013. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!