Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás perelése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás perelése?

Figyelt kérdés

Az apa 2011 szeptemberben és októberben táppénzen volt. Akkor abból vonták a gyerektartást. Aztán kirúgták így 2011 november , december és 2012 januárban a munkaügy vonta a gyerektartást! 2012 februártól - 2012 októberig nem fizetet csak egyszer 10 ezer ft-ot. Majd 2012 novemberétől a bíróság által meghatározott minimumot fizeti a két gyerekre, mert munkanélküli.

Én 2012 májusában feljelentettem gyerektartás nem fizetése miatt. Most tartaz ügy abban a szakaszban, hogy a rendőrség meg tudj aőt is hallgatni. Kérdésem az lenne, hogyha én 2012 májusban jelentettem fel, akkor az egész éves gyerektartást követelhetem e rajta vagy csak májustól visszamenőleg 6 hónapot? 2 gyerek van



2013. máj. 24. 20:54
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Nem,mert az apa fizet gyt-t!
2013. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

# 27


Nem, nem kötelezhető. A világon semmi köze az új feleségnek az ex és a férje korábbi kapcsolatából született gyermek(ek)hez.

2013. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
25be már megírtam!
2013. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Persze meg a szomszéd Marika néninek is kötelező gyerektartást fizetni. Ekkora baromságot is csak itt olvasni.
2013. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Drágám! Tessék! Itt a törvény róla!

[link]


"3:40. § [A különvagyon terhei és tartozásai]


(1) A házastárs különvagyonát terheli - a törvényen alapuló tartás kivételével - az a tartozás, amely a házassági életközösség megkezdése előtt keletkezett jogcímen alapul."


A gyerektartás, ha ennek tudatában kötött házasságot, KÖZÖS adósság! Nem külön adósság!

2013. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Kedves utolso, probald meg ertelmezni amit leirtal. -a törvényen alapuló tartás kivételével- Tehat a gyerektartas soha nem lesz közös tartozas az uj feleseggel.
2013. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Én értem! És te? :-) Úgy kezdődik, a házastárs KÜLÖNvagyonát...tehát ami kivétel,az nyilván KÖZÖS!
2013. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
És hogy értsük egymást: ami nem a különvagyont terheli,az a közös vagyon terhére megy! Közös vagyon pl.a házastársak keresete! Kivéve persze,ha vagyonjogi szerződésben mást kötnek ki!
2013. máj. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Aki itt azt írta, hogy minek kuncsorog anyuka azért a pár 10000 ért az ezt a mondatát komolyan gondolta???A gyermektartás a gyermeké!!A szülőnek a saját rovására is tartani kell a gyermeket.Megcsinálom utána meg leszarom, hogy mit eszik.Ez nem így működik.Sajnos a magyar törvények elég lazák ebben a témában.Könnyű kibújni a fizetés alól.Elég ha apuka keres egy olyan munkahelyet ahol nincs bejelentve.Él mint Marci Hevesen anyuka meg kínlódik miből eteti ruházza a gyereket.Tisztelet a kivétel!Én biztos törvénybe iktatnám, hogy a gyermektartás közmunkával ledolgozható.Nem sok apuka merné megtenni , hogy nem fizet, ha utcát kellene söpörni.
2013. máj. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!