Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy reagálnátok, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy reagálnátok, ha a férjetek azt mondaná, hogy "Te csak arra vagy képes, hogy szoptasd a gyereked meg vásárolj! "?

Figyelt kérdés
Mert én még nehezen tudok napirendre térni felette. Mostanában sok a feszültség közöttünk és néha robban a bomba, főleg, hogy én elég lobbanékony vagyok, Ő meg magába folytó típus. Tegnap játszok forgolódost az 5,5 hós fiunkkal, aki nagyokat kacagott ezen. Erre bejön a férjem, és megkérdi, hogy mi, az, nem tudom kivárni, hogy megforduljon magától? Mert a hátról hasra fordulás még nem megy. Tudom, hogy ez a gyakorlat segíti és tetszik is neki, mert hangosan nevet közben. Akkor miért ne játszanánk? Erre felcsattantam, hogy akkor játszon vele Ő, legalább látnám, hogy játszik. Eleve feszült voltam, mert hazajött és rögtön leült a gép elé, ahelyett, hogy örült volna a babának egy kicsit, főleg úgy, hog egy órát töltött itthon és ment tovább nyelvórára. Mikor hazaért akkor már aludt a gyerek. Szóval tök jó lenne, ha látnám, hogy felüdíti őt a gyerek, ha hazaér a munkából. Mikor ezt szóvá tettem azt mondta, hogy én sajnálom tőle azt a kis időt, amit a gép előtt ül. Ő csak arra jó, hogy megcsinálja a gyereket, meg dolgozzon, én meg költsem a pénzt. Mondta, hogy mire hazaér pakoljak össza, ha gondolom, elvisz miket a szüleimhez. Ledöbbentem. Nem tudom hova tenni ezt. Nagyon dühös vagyok és felháborodott, mert úgy érzem nem ért meg. És már a testvérről beszél, hogy ideje volna... Döbbenet. Nem tudom, sajnálja tőlem, hogy itthon vagyok a gyerekkel és engem nem baszogat a főnököm, vagy mi? Meg m az, hogy csak szoptatásra vagyok képes? Azt a gyereket el kell látni, szórakoztatni, egész napos meló, plusz főzés, takarítás, mosás , vasalás, nem kell sorolni. És amikor dolgozni jártam, mindezt munka mellett csináltam. Szóval nem lehet mondani, hogy lusta vagyok. Amúgy a férjem jó ember. Nem italos, nem dohányzik, fizut hazaadja. Ilyen durva beszólása még nem volt, mióta ismerjük egymást. Ha tudtok tanácsokat adni, hogy mit tennétek, hogyan javítanátok a helyzeten, azt megköszönném. Tudom, hogy ez az én házasságom, én tudom csak javítani, de egy kiívülállónak is lehetnek hasznos ötletei.

2012. szept. 4. 08:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%
lehet, hogy tényleg jót tenne, hogy egy kicsit, pár napot külön legyetek. Ő is stresszes, gondolom a munkája miatt, és ezért te is feszültebb vagy egy picit. Utazz el egy pár napra a kicsivel anyukádékhoz, lehet, ha lenyugszik, átgondolja a dolgokat, máris másképp fog viselkedni.
2012. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

" Ti hogy reagálnátok, ha a férjetek azt ...."


Elszontyolodnék ,én de nagyon.

2012. szept. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
51%
1 vagyok. Az én férjem is ilyen volt. D ha rá jött az öt perc, inkább elment több napos horgászatra a barátaival, sátraztak, beszélgettek, " kipihenten" jött haza.
2012. szept. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

Az én férjem soha nem mondana ilyet nekem.


Neked pedig azt tudom mondani, amit szeretett nagyapám mondogatott sokszor: "ki milyen virágot szakaszt, olyat szagol". Ne nyavalyogj - de választottad magadnak. Ha nem tetszik, válj el.

2012. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%

A gyereket nem kell egész nap ellátni,és főleg nem szórakoztatni. Az sem feltétlen fontos,hogy "tanítsd" megfordulni. Hatásosabb,ha erre magától jön rá.

Ha a férjed fáradtan jön haza,akkor természetes,hogy ki akar kapcsolódni. Erre nem alkalmas a gyerek. Fáradt embert NEM üdít fel egy pici baba!

A babával akkor játsszál,amikor a férjed dolgozik. Ha hazajön,akkor ő legyen a fontosabb. Beszélgess vele,érdeklődj a napja iránt stb. Nagyon sok házasság megy tönkre a túlzott "gyerekimádat" miatt.

Ha felenged a feszültsége,akkor játszik majd a picivel is.

2012. szept. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%

Igen egyszerű minden konfliktusnál azt mondani hogy ha nem tetszik válj el.


Szerintem menj vissza a szüleidhez egy pár napra, addig is átgondolja a dolgokat. Biztos sokat stresszel, és nincs kipihenve!

2012. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

"A babával akkor játsszál,amikor a férjed dolgozik. Ha hazajön,akkor ő legyen a fontosabb"


és a fél éves gyereket addig melyik szögre akassza fel?

2012. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

Biztos szomorú lennék, de ez kétoldalú dolog, biztos meg van az oka rá, hogy ilyeneket mondott, ha eddig nem volt ilyen. Talán beszélgessetek.


Sok mindent nem tudunk, pl. hogy mennyit foglalkozol vele amióta gyerek van, most csak az egyik fél álláspontját hallottuk, korai lenne meg értelmetlen is innen a gép mögül okoskodni.


Azért egy 24 órában gyerekét ajnározó nővel sem lehet könnyű, láttam már egyet kettőt és nőként kb 10 perc után falra másztam tőlük, de ezt nem rád értettem persze, nem ismerlek. Szerinte először tartsál önvizsgálatot, aztán nézd meg újra a történteket.

2012. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Először megnyugtatásul: az én babám 7 hónaposan fordult csak meg (már rohantam vele korai fejlesztőbe, úgy meg voltam ijedve - feleslegesen).


A férjed. Hát nagyon remélem, hogy tényleg csak pillanatnyi feszültség miatt ilyen veled, nem az életébe fáradt bele.

Második gyereket ne tervezzetek, addig amíg nem látod, hogy apaként helyt áll.

2012. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek ilyen párt, velük élek, ki lehet találni, milyen rokoni viszonyban vagyunk, no de ez nem is lényeg.

A nőtől el van várva, hogy 8 (vagy több) óra munka után ragyogjon minden, egyébként a férfi "rendes" (ha elég ennyi a rendességhez): Nem italos, nem dohányzik, fizut hazaadja. Ha olyanja van rondán beszél, megaláz mindenkit.

A nő azonban mártír, tűri, magában szenved. Na ezt ne tedd! Próbáld elkapni egy higgadt pillanatában, mikor ráértek akár órákig beszélgetni.

Ha eddig működött köztetek a normális kommunikáció, akkor ezúttal sem lehet baj, rendes, emberi hangnemben, de határozottan áljj ki magadért, és kérd meg, hogy próbálja beleképzelni magát a helyedbe. Hagyj időt neki, hogy ezt megtegye, és levonja az esetleges következtetéseket. Meséld el neki, hiogy megérted őt is (de akkor tényleg próbáld megérteni) és azt is mondd el, hogy neked ez fáj, és nem szeretnéd, ha a munka, a gyerek, és az ezekből fakadó stressz tönkretenné a kapcsolatotokat. Remélem, megérti, és nem lesz belőle olyan apa és férj, mint akivel példálóztam az elején.

2012. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!