Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kaphatom a gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphatom a gyerektartást akkor is ha a 18 éves fiam nem végezte el a szakközépiskolát, és most szakmunkásba akar iratkozni?

Figyelt kérdés
A volt párom arra hivatkozik, hogy 4 évet kifizetett már,de arról nem tehet, hogy megbukott mindig a gyerek.Ha benyújtja a fizetési kötelezettség megszüntetését, mennyi esélye lehet, hogy el is veszik tőlem?

2013. jún. 12. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de ha hü.ye a gyereked és állandóan megbukik, akkor

még meddig tartsa el az apja??

30-40 éves koráig netalán?!


Amúgy ott van a te felelősséged is, hiszen a te felügyeleted alatt bukdácsol éveken át!!

2013. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Addig kell fizetni a gyermektartasdijat, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul, max 24 eves koráig. 18 felett a kötelezett kérheti, hogy szüntessék meg a gyermektartast. Nagykorú ra rokontartast lehe igényelni, amit nem kotelezo megadni. A parod hivatkozhat erdemtelensegre, hiszen a gyerek nem tanul
2013. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
100%
Nem tanul, ellébecolja az idejét, menjen el szépen segédmunkásnak, és majd munka mellett szerez végzettséget. A lehetőség nyitva volt neki, meddig akar még az apján élősködni? Olyan nagyon nem lehetett szeretetreméltó fiacskája, ha az apja nem akarja már eltartani.
2013. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hüle gyerek nem csak az enyém, és a felelősség sem! És az apa nevelése, vagy inkább nem nevelése is tükröződik!
2013. jún. 12. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jár a gyerektartás bár én érettségi után 18 évesen középszintű oktatásra megyek tovább. Az meg, hogy abból a pénzből amit kap havonta egyszer kétszer el is küldhetnéd valamilyen tanárhoz már a te felelősséged. Majd ha nem kap semmit mert mondjuk abból vásároltál neki és ezután tanárokra költöd akkor rájön magától, hogy lehetne tanulni egy kicsit. Nekem soha nem kellett tanárokhoz járnom és itthon se tanultam, mindig abból éltem amit összeszedtem a suliba és érdekes módon írtam le tudtam érettségizni négyesekkel ötösökkel. Apa 200 km-re lakik szóval ő se foglalkozik velem egy percet se. Erre ne fogd.
2013. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jogilag jár majd rokontartást, de ugyan olyan jogon az apa hivatkozhat érdemtelenségre, és meg is fogják neki itélni, hogy nem kell fizetnie.
2013. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár nálunk nem teljesen ugyanez a helyzet. /nálunk a szülők nincsenek elválva/ De tudtommal bírod igényelni 20 éves koráig mert tesómnál is az volt, hogy elment egyetemre és utána kaptuk még az övét is és most majd nekem is az lesz. /mondjuk az nem sok lesz/

Mondjuk ez abban az esetben nem tudom, hogy működik ha elváltak a szülők, de rá lehet próbálni.

2013. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Mert a mostani iskola nem ad magasabb fokú végzettséget a korábban otthagyottnál. Ha megbukik a gyerek attól kezdve pedig eleve nem jár a gyerektartás/rokontartás.

Eleve örülj, hogy eddig fizetett, hiszen nem kellett volna.

2013. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jún. 17. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!