Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Templomi esküvőt/házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvőt/házasságot lehet érvényteleníteni? Aki elvált, templomi v egyházi házasság után is az utána esküdhet templomban ujra?

Figyelt kérdés
Mert hallottam ilyet is olyat is erről h állítólag lehet templomi házasságot is érvényteleniteni

2013. jún. 30. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Polgárilag házasodhatsz akárhányszor akarsz, de az egyházi nem lehet több. Amit Isten egybeköt az ember szét nem választja.

Esetleg a pápánál lehet kérvényezni, hogy törölje, és ha engedi akkor 2-3 év alatt meg is oldható.

2013. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nyomós okkal lehet. Pl. ha eltitkolta a meddőségét házasságkötés előtt.
2013. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na, aszthiszem nekem soha nem lesz templomi esküvőm. -.-" egy cimbim is egy elvált pasival jött össze-házassodott össze és az volt a legnagyobb gondjuk h ezért már nem lehet templomi esküjük, csak polgári... :D Amúgy sem vagyok vallásos
2013. jún. 30. 18:26
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

"egy cimbim is egy elvált pasival jött össze-házassodott össze és"


Nem igazán értem: a "cimbim ", és az "elvált pasi" is férfit takar. És még ők akartak templomban esküdözni?

Ezt tudja meg a Ferenc pápa...

2013. jún. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

a bubanatnak kerded akkor lehet e valni. A hit nem jatek nem csili vili pompa a hit egy komoly dolog aki templomba hazasodik azt egyszer teheti meg eleteben ha csak nem jarja vegig a procedurat az egyhazi birosagon.

mennyire lehet az hivo az a cimbi aki masodik araval keszul es faj neki nem lehet templomio csili vili kozben pedig paraznasagban el mivel meg nem valt el agyhazilag ??

Ajanlom a reformatus templomot ott kapsz aldast minden frigyedre mert ott a hyazassag nem szentseg.

2013. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Aztán minek neked templomi esküvő, egy halom giccs az egész.
2013. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyesmi, de igazából válni, érvényteleníteni nem lehet. Az rá a jó szó, hogy utólag kimondják, hogy a házasság nem jöhetett létre, mivel nem voltak meg a megfelelő feltételek. De itt nyomós érvnek kell lennie, pl.: kiderült utólag, hogy nem lehet gyereke, kényszerből esküdött stb., tehát az nem indok, hogy már nem szereted, de találtál más, akivel szeretnél templomban esküdni, mert az olyan szép.

Az egyházi bíróságon a per évekig húzódik, mivel kellenek tanúk is, meg többször be kell menni. Amúgy nem a pápánál kell kérvényezni (szép is lenne, ha minden ilyesmiért hozzá rohangálnának az egész világról), hanem a püspökségen. Először kimondják elsőfokon, aztán másodfokon, végül ha azon is átment, akkor a prímási főszentszék elé kerül, és az lesz a végleges (tehát a pápa itt nincs benne). Ha ez megtörténik, akkor mindkét fél szabad állapotú lesz és köthetnek mással egyházi házasságot.

2013. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem szükséges, mert a papot nem ruházta fel isten, hogy képviselje őt, így eleve érvénytelennek kell tekinteni az egyházi esküvőt. Persze ha a pap tud bemutatni egy meghatalmazást istentől, hogy eljárhat a nevében, az más.
2013. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na, akkor azt hiszem hogy templomi esküvőm nem lesz,. csak polgári. Amúgy se vagyok vallásos, csak én már hallottam h fel lehet nehezen bontani, meg azt is h nem
2013. júl. 2. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha adott egy pár, ahol az egyik fél elvált és mondjuk volt neki egy katolikus esküvője, attól még pl. református esküvője lehet az új házastársával, mégpedig azért, mert a református egyház a katolikus esküvőt nem ismeri el. És ez igaz vica-verza. De lehet evangélikus, unitárius, vagy amit akarnak.
2013. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!