Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mindig az apuka kötelessége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindig az apuka kötelessége hozni és vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Amikor még együtt éltünk nagyon jól kerestem. Majd már nem annyira (talán ezért is lépett félre a párom), és mikor külön költöztünk a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy én vigyem és hozzam a gyerekünket 2 hetente szombat reggel és vasárnap este.

Nem érti meg, hogy mindent otthagytam neki (lakás, bútorok, gyerektartás ezek felül), és szinte földönfutó lettem, hisz már a 6-ik X-hez közelítek, és nem kapkodnak utánam a munkáltatók.

Továbbá, mivel egy reklámszatyornyi ruhával kezdtem új életet (albérlet), így mindenem szinte el kellett adni.

Volt egy balesetem pár éve, így 50-100 méter gyaloglás is kínszenvedés. Az ex elvárja hogy én menjek a gyerekért (11 éves) szombat reggel és én vigyem vissza vasárnap késő este, de nem mindig tudom. Nem fogja fel, hogy nincs autóm, neki semmi baja, makk egészséges, és közölte hogy ha látni akarom a gyereket vagy viszem és hozom vagy felejtsem el. Ilyen dolgok nem voltak a bírósági tárgyaláson. Mit tegyek?


2013. júl. 3. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Az apának kell elvinnie és haza vinnie a gyereket.
2013. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%
Hát én nem tudom... 11 évesen én már egyedül buszoztam fel Pestre apámhoz. Ez kb 1-1,5 óra buszozás volt. Vagy vonat, mikor mi. Anyukám feltett a vonatra, apukám meg leszedett róla. Mondjuk anya jobban szerette a buszt, mert beültetett mindig a sofőr mögé, és megkérte, hogy vigyázzon rám.
2013. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Az apának kell elvinnie és haza vinnie a gyereket."


De miért? Ez hol van leírva?

2013. júl. 3. 15:04
 4/24 anonim ***** válasza:

Minden, amit a láthatási jogról tudni érdemes

Válóper után nem lenne túl célravezető, hogy egy gyerek ne láthassa többet a tőle külön élő szülőjét, ezért neki láthatási joga van a különélő szülője felé. Ez persze fordítva is igaz, a különélő szülőnek láthatási joga van, tehát kapcsolatot tarthat a gyermekével a válóper után is.


A láthatási jog típusai

A láthatási jog lehet folyamatos láthatási jog (rendszeres) vagy időszakos láthatási jog (rendkívüli).

A rendszeres láthatás magába foglalja:

a gyermeknek az elvitelét (visszaviteli kötelezettséggel)

a meglátogatását,

a vele való levelezést,

telefonkapcsolatot,

ajándékozást,

csomagküldést.

A gyakorlatban a rendszeres kapcsolattartás általában az ismétlődő, például minden hétvégén történő 1-2 napos vagy néhány órás találkozást jelenti.

A rendkívüli láthatás az iskolai szünetekben, az ünnepek időtartama alatti kapcsolattartást, találkozást jelenti.



[link]

2013. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked kéne hozni/vinni a gyereket, ez tény.

Milyen messzi jársz a gyerkőcért? Mennyi utazást / gyaloglást jelent?

A gyerek anyjának van kocsija?

2013. júl. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én is ennyi idősen már mindenhová egyedül jártam, úgyhogy én sem értem.

Az anyukának nincs kocsija (nem azért mert nincs rá pénze) ellenben velem, akinek még az albérletre is alig futja.

Mennyit kéne sétálni?

Kb. 1 km-t (plusz-minusz 100 m) a villamosig), majd átszállni egy buszra, (ott nem kéne sokat sétálni), majd a buszról leszállva megint kb. 1-1,5 km gyaloglás.

Persze ez nem tűnik soknak, de annak akinek még 50-100 méter is maga a kínszenvedés annak igen.

2013. júl. 3. 15:41
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez a táv igenis sok. Lehet, hogy te egyedül közlekedtél, de az akkor volt. Egy 11 éves gyereknek még nem kellene egyedül utaznia.
2013. júl. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Ez a táv igenis sok. Lehet, hogy te egyedül közlekedtél, de az akkor volt."

Köszi.


Miért?

Kb. 40 éve másképp épült fel egy emberi test?

Miért lenne több most egy gyereknek mint pár évvel ezelőtt?


Amúgy meg:


Egy játszótéren 2-3 órán keresztül rohangál, vagy osztálykirándulás alkalmával órákat sétálnak-kirándulnak az nem sok???????

Csak ha el kell menni a villamos megállóig?????????????


Álljon már meg az a fáklyás menet!!!!!!!!!


Akiknek nincs kocsijuk (apuka) az SOHA nem láthatja a gyerekét válás után, mert:


1. A gyerek (bár makk egészséges) de úgy kell vele bánni mint egy súlyos sérülttel, hogy háztól-házig kell kocsikáztatni.


2. Anyuka, vagy nagyobbik testvér SOHA nem képes a popóját felemelni, ha már annyira szabadulni akar a gyerektől???!!!!!


Ki mondta hogy a gyerek, egyedül utazzon?

Ha anyuka ennyire életképtelenné tette akkor isten ments!


Ha ez a táv sok egy gyerek számára, akkor én mit mondjak??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????


Megköszönném, ha nem csak olyan anyukák szólnának hozzá a témához, akiknek kb. 1-2 éves gyerekük van és akiket TÉNYLEG semmilyen körülmények között nem hagynék egyedül BKV-zni!!!!!

2013. júl. 3. 16:41
 9/24 anonim ***** válasza:

De hogy lehet olyan hülye, hogy mindet otthagysz a volt feleségednek aki még meg is csalt?

Ne haragudj de csak abból lehet hülyét csinálni aki hagyja.

2013. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
61%

Suliba hogy megy a gyerek? Vagy edzésre. Ez nekem nagyon fura. Ennyi idősen nemcsak apámhoz, de suliba, edzésre is egyedül jártam. Sőt volt, hogy bicóval is egyedül mentem suliba, vagy strandra. Pedig az 10 km...

Én is észrevettem amúgy, hogy manapság tök életképtelenek a gyerekek. Öcsém most lesz 15 aztán még életében nem volt képes elbuszozni egy nagyobb távot. Nem értem, pedig őt is ugyanazok nevelték, mint engem...

2013. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!