Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történne (jogilag) ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történne (jogilag) ha egy időre elhagynám a gyermekemet anyaként?

Figyelt kérdés
A férjemmel válunk de nagyon elhúzódik és gyakorlatilag még semmi nem történt és nyári szünet előtt nem is fog! Az életünk egy pokol, nekem nincs hová mennem itt magyarországon és pénzem sincsen! Csak külföldre tudnék menni és ott legális munkát vállalni! Természetesen ezt kezdetben gyerek nélkül könnyebb lenne, de az ő jövője miatt tenném. Jelenleg közös a képviselet még! De már kértem az ideiglenes gyermekelhelyezést nálam a bíróságon. Még nem adták meg, de azzal sem mennék semmire mert itthon nincs hová mennem!

2013. júl. 4. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy előny lenne a férjednek gyerekelhelyezéskor, a bíróság emiatt neki ítélheti a gyereket.


Kinél hagynád? Mennyi időre? Hány éves?

2013. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia. Én egy ilyen "kis időre" elhagyott gyerekként mondom: NE TEDD!!! Vidd magaddal, ha megteheted. Sose fogja tudni neked megbocsájtani, hogy "otthagytad", még akkor se, ha tudja, hogy az ő érdekében (is) történt.


Jogilag a férjednek ezzel sokat segítenél. A bíróság valószínűleg egyből neki ítélné a gyereket.

2013. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
De mégis mi a fenéből mennél ki és miből élnél addig amíg nincs fizetés ha itthon egy szobás lakást nem tudsz kibérelni?
2013. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen én is a lelki törés miatt félek a legjobban. Nem tehetem meg. Nem vihetem külföldre. Várok hogy mi lesz akkor itt a földi pokolban. Talán decemberre elválunk vagy jövőre:(
2013. júl. 4. 21:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Kérnék kölcsön, de külföldön segítségem is van, itthon meg nincsen. Nyilván lakásbérlésre itthon nem fogok kölcsönkérni senkitől,csak úgy ha tudom hogy vissza is tudom adni. Itthoni fiuzmból meg csak egyre nagyobb minuszt tudnék csinálni.
2013. júl. 4. 21:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt nem fogsz szakértő választ kapni, pedig arra lenne szükséged! Menj el egy ingyenes ügyvédi tanácsadásra, vagy a nagykövetségre! Ezeken a helyeken segíthetnek neked! A gyermekedet semmiképp ne hagyd el, ebben én is egyetértek! Keress munkát, bármilyet!

De legalábbis ne ülj a babérjaidon! Ha ilyen kilátástalan és égető a helyzet, sürgesd a hivatalokat az ügy lezárása érdekében! Menj oda személyesen, keresd meg, akihez az ügyetek tartozik, és kérj soronkívüliséget. Legyél most erőszakos és határozott a gyerek és a saját érdekedben!

2013. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!